George R. R. Martin-Pesma Leda i Vatre

Ne znam od koga bi mogli saznati da je Dzon Targarijen.
Jedini koji zna ko je Dzonova majka je Ned Stark,a on je mrtav.
Cini mi se da je Ned u prvom delu obecao Dzonu da ce pricati o njegovoj majci kad se ponovo sretnu,a to se nije desilo.
Takodje kad se rastajao sa Bendzanom,trebali su pricati o necem vaznom,samo ne mogu da se setim o cenu.
 
Rekao je da od pocetka zna sta ce biti sa glavnim likovima.

To skoro svaki pisac kaže, ali verujem da je Martin slagao. Naravno, zna on 80% kako će se završiti, ali ponekad pisac prosto potone toliko u svoje pisanje da se čini da on ne piše više te knjige već više kao da njemu neko od likova prepričava priču a da on samo hvata beleške. To se često dešavalo... I objašnjava zašto je originalna trilogija postala serijal od 7 knjiga (ako se i tu stane), jer prosto priča je počela da se razvija "sama od sebe", previše, tako da ni on sam nije očekivao 70% onoga što se do sada desilo u knjigama, a tako će biti i sa zadnje dve knjige; Prosto on to priča tako da zna od početka sve kako, šta, gde... Iskreno, mislim samo da je do sada znao samo da će Neda odmah da ubije na početku jer on obožava da izludi čitaoce, i servirao im je tako zanimljiv lik i ubio ga hladno... Tako da, eto, mislim da je sve što je došlo posle Nedove smrti relativno neočekivano i za samog Martina.
Pa razmislite samo koliko bi priča bila drugačija da se zaista stalo na tri knjige. Bukvalno ne bi imala nikakve veze sa ovim sada. Tako da je to da je znao sve od početka, samo prazna priča; Kul priča, ali prazna. :)
 
Ne znam od koga bi mogli saznati da je Dzon Targarijen.
Jedini koji zna ko je Dzonova majka je Ned Stark,a on je mrtav.
Cini mi se da je Ned u prvom delu obecao Dzonu da ce pricati o njegovoj majci kad se ponovo sretnu,a to se nije desilo.
Takodje kad se rastajao sa Bendzanom,trebali su pricati o necem vaznom,samo ne mogu da se setim o cenu.

Hm...tvrdim da Martin sigurno zna sta ce biti sa kojim likom jer kroz sve knjige on daje neke hintove ali to moze da se provali tek ako se vise puta okrecu stranice unazad. mozda je i to neki hint :) Magija tek sad pocinje i mozda se zaista i sretnu nekako :)
 
Poslednja izmena:
Pa razmislite samo koliko bi priča bila drugačija da se zaista stalo na tri knjige. Bukvalno ne bi imala nikakve veze sa ovim sada. Tako da je to da je znao sve od početka, samo prazna priča; Kul priča, ali prazna. :)
Ja stvarno ne znam kako je mogao zavrsiti u tri knjige. Zmajevi sigurno imaju neku vecu ulogu, a za tri knjige ne mogu dovoljno da porastu (mada nisu ni za ovih 5 :D), ali opet, sada je toliko oduzio pricu da ne znam ni da li je moguce da zavrsi za ove dve sto treba da izadju. Komplikovana situacija...
 
Ja stvarno ne znam kako je mogao zavrsiti u tri knjige. Zmajevi sigurno imaju neku vecu ulogu, a za tri knjige ne mogu dovoljno da porastu (mada nisu ni za ovih 5 :D), ali opet, sada je toliko oduzio pricu da ne znam ni da li je moguce da zavrsi za ove dve sto treba da izadju. Komplikovana situacija...

Мора завршавати, сустиже га серија, јер ће од следеће сезоне вероватно почети опкорачења у друге књиге.
 
To skoro svaki pisac kaže, ali verujem da je Martin slagao.
Martin nije slagao, jer je rekao producentima serije sta ce se desavati do kraja serijala i kako ce se knjiga zavrsiti. Nikada nije tvrdio da tacno zna kako ce SVE desavati. Rekao je da zna destinacije do kojih likovi trebaju doci, ali da nije utabao u potpunosti put do te destinacije. Stavise nekoliko puta je govorio u intervjuima da zna sve kljucne dogadjaje i kraj serijala, ali da ga nekad likovi odvedu u neku drugu stranu od one na koju je mislio da ce se zavrsiti (uglavnom je pricao o manje bitnim pricama i likovima).
 
Poslednja izmena:
Martin nije slagao, jer je rekao producentima serije sta ce se desavati do kraja serijala i kako ce se knjiga zavrsiti. Nikada nije tvrdio da tacno zna kako ce SVE desavati. Stavise nekoliko puta je govorio u intervjuima da zna sve kljucne dogadjaje i kraj serijala, ali da ga nekad likovi odvedu u neku drugu stranu od one na koju je mislio da ce se zavrsiti (uglavnom je pricao o manje bitnim pricama i likovima).

Pa na to sam mislio, odprilike... Mislim da je posle treće knjige već znao veći deo stvari ali to se vrlo lako menja. On je producentima rekao neke kratke crte... Bukvalno (verovatno) u desetak rečenica, jer ne verujem da bi sam sebe hteo toliko da spojluje... A opet tvrdim, ni sam nije očekivao šta će se izdešavati... Pa eto, opet za to što je hteo trilogiju; i što Jamal reče, gledano iz ovog ugla, bilo bi apsolutno nemoguće prekinuti serijal na trećoj knjizi. Zamislite samo koliko zapleta i likova bi nedostajalo da se to desilo - Dakle, neki deseti serijal je nastao iz planirane trilogije.
 
Pa na to sam mislio, odprilike... Mislim da je posle treće knjige već znao veći deo stvari ali to se vrlo lako menja. On je producentima rekao neke kratke crte... Bukvalno (verovatno) u desetak rečenica, jer ne verujem da bi sam sebe hteo toliko da spojluje... A opet tvrdim, ni sam nije očekivao šta će se izdešavati... Pa eto, opet za to što je hteo trilogiju; i što Jamal reče, gledano iz ovog ugla, bilo bi apsolutno nemoguće prekinuti serijal na trećoj knjizi. Zamislite samo koliko zapleta i likova bi nedostajalo da se to desilo - Dakle, neki deseti serijal je nastao iz planirane trilogije.
Po ugovoru Martin je morao dati dovoljno informacija producentima da mogu nastaviti serijal. To verovatno nije bilo samo deset recenica, nego mnogo vise, jer moraju imati informacije da bi mogli da uklope to u predjasnju pricu. Ono sto sam saznao je da, HBO po ugovoru ne mora da ceka da Martin zavrsi knjige, nego mogu da produciraju bez obzira na izdavanje knjiga. Tako da im je morao reci dobar deo GLAVNE price.
 
e, kad su tolike pare u pitanju
nadje se drugi pisac da to zavrshi
missim, sve se to uzme u obzir

Možda, ali malo verovatno. Martin je rekao da ne bi želeo da iko ikada objavi njegove beleške o pisanju niti da budu upotrebljene na bilo koji način... Za razliku od Džordana koji je znao da mu nije puno ostalo pa je faktički kraj serijala ispisao u beleškama...i posle je samo trebalo naći osobu koja će to skockati u knjigu (ahem, tri knjige)...
Tako da verujem da bi u ovom slučaju scenario bio taj da bi samo serija prikazala kraj "po Martinovom"... Ne verujem da bi neko nastavio serijal posle njega...
 
Možda, ali malo verovatno. Martin je rekao da ne bi želeo da iko ikada objavi njegove beleške o pisanju niti da budu upotrebljene na bilo koji način... Za razliku od Džordana koji je znao da mu nije puno ostalo pa je faktički kraj serijala ispisao u beleškama...i posle je samo trebalo naći osobu koja će to skockati u knjigu (ahem, tri knjige)...
Tako da verujem da bi u ovom slučaju scenario bio taj da bi samo serija prikazala kraj "po Martinovom"... Ne verujem da bi neko nastavio serijal posle njega...

ma naravno...umjetnicka vizija nema cijenu :rotf:
 

Back
Top