Najbolji lovac danasnjice (1 na 1)

Najbolji lovac na svetu je:

  • F-22

  • F-15

  • Su-35/37

  • Su-47

  • MIG-1.44

  • MIG-35

  • Chengdu J-10

  • Eurofighter Typhoon

  • Dassault Rafale

  • Saab Gripen


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Obersturmfuehrer:
pazi, su37 jeste dobar avion, ali po podacima trenutno ih ima 2 komada :) a i izvedeni su iz su27, dok je f22 potpuno novi avion....
2? jel ti mislis na 47-micu? inace dali si ikada, ajde malo smo se uozbiljili pa da pricamo i o tome, video tablice sastavljene od americke kosmicke agencije o uspesnosti lovackih aviona? inace to je formula, koja bi trebalo da da odgovor na to koji je avion superiorniji, tj najbolji, a sastoji se od 45 parametara! inace da ima pola jednog, fora je u mogucnosti njegovog pravljenja, ako se rusija ne oseca ugrozenom da ih nastancuje, to nije razlog omalozavati avion! za avione neznam , ali za tenkove znam, i uveravam te da nepostoji zemlja na svetu koja moze da izvede vecu hiper produkciju! ako povucem analogiju, verovatno je takav slucaj i sa avionima!!!!
 
Mig 29 mi se opasno svidja.
Российская сила!


Mig-29-fullcrum29.jpg
 
Bliske buducnosti koji je vec zavrsen(ostvario prvi zvanicni let).
Ove ostale sam stavio jer su najbolje sto ima FRA,Kina...
Inace najbolji lovac bliske buducnosti ce biti PAK-FA rusko-indijski, jer ce imati sve osobine Raptora+supermanevarbilnost.SU,MIG,YAK i ostali ucestvuju u projektu.
Zvanican polet decembar ove godine, ulazi u proizvodnju do 2012.
 
sloboda 2:
Bliske buducnosti koji je vec zavrsen(ostvario prvi zvanicni let).
Ove ostale sam stavio jer su najbolje sto ima FRA,Kina...
Inace najbolji lovac bliske buducnosti ce biti PAK-FA rusko-indijski, jer ce imati sve osobine Raptora+supermanevarbilnost.SU,MIG,YAK i ostali ucestvuju u projektu.
Zvanican polet decembar ove godine, ulazi u proizvodnju do 2012.
pa samo razdvoji kategorije najbolji lovci u operativnoj upotrebi i misljenje o mogucem najboljem u bliskoj buducnosti, ovako nisu bas uporedivi
 
sloboda 2:
Inace najbolji lovac bliske buducnosti ce biti PAK-FA rusko-indijski, jer ce imati sve osobine Raptora+supermanevarbilnost.SU,MIG,YAK i ostali ucestvuju u projektu.Zvanican polet decembar ove godine, ulazi u proizvodnju do 2012.

Kad sam cuo da ce imati sve osobine Raptora, nisam mislio da ce ga kopirati totalno.
Povlacim sve sto sam dobro rekao o rusima posebno sukhoiu
 

Prilozi

  • mig_i-2000_001.jpg
    mig_i-2000_001.jpg
    19,8 KB · Pregleda: 4
  • lfi002.jpg
    lfi002.jpg
    27,4 KB · Pregleda: 4
pa?
prvo avion izgleda slicno, sto ne mora ama bas nista da znaci...
drugo, u samom kopiranju nema nista lose, ukoliko se postojeci dizajn usavrsi i poboljsa....
trece, jedino sta su mogli da kopiraju je sam izgled, posto je sve ostalo sto se tice F22 i dalje tajna....
 
ko ce bre da kopira f22 ? :-) nemojte ljudi ko boga vas molim! to je lovac za nikobudzetne armije, kao sto smo mi, dali je naj noviji ruski pvo sistem nanisanio f14 ili f22 , za njega je to totalno svejedno, i jedan i drugi ce biti vrlo brzo oboreni! najbolji avion ubedljivo je su37 , e sada stoji to oberovo da ih je malo, ali rusija se verovatno ne oseca ugrozenom, vec samo pokazuje mogucnost, ako zatreba, bice toga mnogo u to nesumnjajte!
 
Slazem se da je Su-37 najbolji,ali Ruse nece ni njega, ni Su-47, MiG-1.44,MiG-35 masovno proizvoditi.Odlucili su da glavni lovac bude ovaj rimejk Raptora (serijska 2012).
Mozda zele iskoristiti marketing u Raptora i F-35: "Mi imamo isti taj avion,samo bolji i jeftiniji."
 

Back
Top