Krit - ko je bio?

Lep je i Sisi, ali tek kada odu glupi Englezi. Olovni oblaci, ali se još uvek može i u kratkim rukavima.




04x-sissi-beach.jpg
 
A ko voli da nađe ''lake'' ženske... ali ne po gabaritu....nego ....hmm....onda pravac Malja (Malia), odmah pored Sisija.

Engleskinje se toliko napiju, da zaspe na plaži i UMRU (ove sezone njih 3)...jednostavno spavaju na suncu 10 sati ...dehidriraju....

Ali zato ih probudite, startujete, i pristaće na SVE vaše predloge


malia1.jpg
 
Bila sam letos na Kritu... Bilo mi je prelepo! Još sam u mislima tamo...
Da li neko zna (ko živi na Kritu) kako mogu da nađem povoljan apartman, neki privatan smeštaj, da ne bih išla opet preko agencije u hotel.
Volela bih i da radim na Kritu (sa pristojnim znanjem engleskog),kako mogu naći posao tamo(samo ne u kafiću) ? :sneskoz:
Hvala!
Pozdrav svima! z:girl:
 
Za Novu godinu sam sebi,izmedju ostalog,pozelela jedan lepi odmor na Kritu.Nas prijatelj je od nedavno otisao na Krit da radi,njegovi zimski utisci jos vise mi pojacase zelju...kad je zimi tako,mogu misliti kako je leti....Eh...
 
Ja sam vec rezervisala Krit za 01. maj. Agios Nikolaos, hotel Iberostar Mirabelo Beach. Procitala sam na prethodnim stranama sve najbolje o ovom mestu i hotelu. Prvi put idem na Krit.
Sta ne treba da propustim u ovoj prvoj poseti ostrvu?
Idemo iz Pireja brodom, imacemo svoj auto na ostrvu. Porodica sa troje dece. Interesuje me kakvo je vreme u to doba godine.
 
rezervisao sam za Ag.Nikolaos-mirabella apartments na havanias beach.idemo kolima pirej-iraklio 2 para od kojih dvoje smo sa decom(10 i 2 god,) pa mislim da uzmem 1 kabinu za 4 i 2xdeck.dali neko zna koliko vremena treba ici pre ukrcavanja na ferry?dali neko zna dali postoji jos linija solun-krit?
 
rezervisao sam za Ag.Nikolaos-mirabella apartments na havanias beach.idemo kolima pirej-iraklio 2 para od kojih dvoje smo sa decom(10 i 2 god,) pa mislim da uzmem 1 kabinu za 4 i 2xdeck.dali neko zna koliko vremena treba ici pre ukrcavanja na ferry?dali neko zna dali postoji jos linija solun-krit?

ima leti taj brod solun-krit ali mislim da nije dobro resenje,jer valjda staje na nekoliko mesta usput(skijatos,mikonos),treba mu 24 sata da dodje do krita,i dalje je najbolja opcija pirej-iraklion(oko 7 sati puta)
 
hvala na savetu!
video sam da sa sa kissamosa krece ferry za antikythira-kythira-neapolis(peloponez).isao bih jednim pravcem pirej-iraklio ,pa vracao bi se ako je moguce alternativnim putem(da vidim plaze na elafonisos ostrvu i peloponez).:zskace:
dali neko zna dali je to izvodljivo?
 
Planiramo ovoga leta odmor na Kritu,´najverovatnije ce to biti Retimno,imamo dvoje male dece(2,5 god i 9 meseci)koji ne vole bas visecasovne voznje pa me interesuje moze li se i sta konkretno obici u krugu od 50-60km iz Retimna.Uzecemo rent a car na 2-3 dana za obilazak,ostalo vreme bi bili u tom mestu na gradskoj plazi.Stari ili novi deo grada preporucujete za smestaj?Preporucujete li neki drugi grad za porodicu sa malom decom a da opet moze nesto u okolini da se obidje?jako nam je bitno da j egradska plaza ok za decu(pescana,bez velikih talasa)
hvala unapred svima!!!
 
Planiramo ovoga leta odmor na Kritu,´najverovatnije ce to biti Retimno,imamo dvoje male dece(2,5 god i 9 meseci)koji ne vole bas visecasovne voznje pa me interesuje moze li se i sta konkretno obici u krugu od 50-60km iz Retimna.Uzecemo rent a car na 2-3 dana za obilazak,ostalo vreme bi bili u tom mestu na gradskoj plazi.Stari ili novi deo grada preporucujete za smestaj?Preporucujete li neki drugi grad za porodicu sa malom decom a da opet moze nesto u okolini da se obidje?jako nam je bitno da j egradska plaza ok za decu(pescana,bez velikih talasa)
hvala unapred svima!!!

...uh onda ne bih preporucila Retimno...plaza jeste pescana i prelepa ali su talasi bili izuzetno visoki u periodu kada sam ja bila...preporucila bih stari deo grada jer je tu sve, plaza, tvrdjava, mala Venecija, radnje, kej...inace lep je Retimno, saren i sladak kao neki slatkis...ali talasa ima...:heart:
 
Čoveče, vrati se. Vidiš da ljudi traže vođu.
Možda "sch" može nešto više da kaže o ovome.

Moja dilema za ovo leto je prilična - Sicilija ili Krit.
protekla 4 leta ,3 puta sam bio na Kritu, Teško je opisati zadovoljstvo koje ostećam svaki put kad kročim iz aviona na tu zemlju. Ipak, ove godine mislim Siciliju.
Predlozi su više nego dobrodošli.

i da pokrenemo malo ovu temu. Želja mi je da narednu posetu Kritu posvetiom istočnoj obali (jugoistok, Zakros ...)
 
Мислим да је ружно да овако пишете.
Не знам ко је Галини, али су постови били неприкладни.
А позовите човека да се врати, ваљда имате неки контакт са њим, кад вам већ толико недостаје.
Поздрав, у нади да ће се Галини вратити, тренутни модератор на Путовањима, Ванда.
 

Back
Top