Krit - ostrvo snova, druga dimenzija
Strana 1 od 62 123451151 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1529

Tema: Krit - ostrvo snova, druga dimenzija

Početnik
    Učlanjen
    30.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Krit - dajte uputstva

Uplatila sam Krit, Retimno, htl. Jo An Beach. Kakva su iskustva sa Krita, sta obici, da li je ko bio u ovom,cini se, vrlo skromnom hotelu, koji je jedini preostao u ponudi za kraj jula. Sve uplaceno preko Jolly toursa kog ne bije bas dobar glas. Zato se oslanjam samo na sebe i Vas. Nvala.

Obećava Guru_NS (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Krit - dajte uputstva

Ja nisam bio...ali sam cuo dosta pohvala...zato sam se i uputio tamo...uplatio sam preko Belvija...Hersonisoss...tj....tamo idem...mozda se i sretnemo nije Krit bas tako velik...

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio Guru_NS
    Ja nisam bio...ali sam cuo dosta pohvala...zato sam se i uputio tamo...uplatio sam preko Belvija...Hersonisoss...tj....tamo idem...mozda se i sretnemo nije Krit bas tako velik...
    Koliko ja znam Krit je najvece grcko ostrvo..............ako ides u Hersonisos, odvoj jedan dan da odes do mesta Agios Nikolaos na krajnjem istoku ostrva, vredi ga videti.

pajamaca
    Guest

Ja nisam bio.... nije Krit bas tako velik...
    cico...krit je veeeeelikooo ostrvo

da agios nikolaos...je obavezna poseta!

Početnik
    Učlanjen
    30.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pajamaca

kAKVE SU MI SANSE DA IZ RETIMNA OBIDJEM AGIOS NIKOLAOS, KNOSOS. TO VAS I PITAM

Obećava Guru_NS (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio pajamaca

Cico znam...ono je bilo metaforicano receno...iz zezancije... 8-)

A i Retimno nije toliko udaljen od Hersonisosa...znaci oko sat voznje kolima...maksimalno...Obavezna mi je poseta Agios Nikolas...Knosos...A i Zevsova pecina...mada to je kao blize...ali zujacemo i dalje ako je potrebno, jer cemo uzeti kola...greh je ne uzeti kola na ostrvu...posebno Kritu...kada se stvarno ima sta i videti...
    Poslednji put ažurirao/la Guru_NS : 10.07.2006. u 11:59

Zainteresovan član Zoyzoynaki (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2006.
    Reputaciona moć
    43

...OBAVEZNO DA IDES NA PLAZU "VAI".....RAJ NA ZEMLJI!!!!!

Obećava Guru_NS (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Zoyzoynaki
    ...OBAVEZNO DA IDES NA PLAZU "VAI".....RAJ NA ZEMLJI!!!!!
    Kome je ovo bilo upuceno...meni ili...
    U svakom slucaju gde se nalazi plaza...koliko je udaljena od hersonisos-a?

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Kome je ovo bilo upuceno...meni ili...
    U svakom slucaju gde se nalazi plaza...koliko je udaljena od hersonisos-a?
    Plaza Vai je bas na samom istoku , znaci blizu A. Nikolaosa.............
    Ako rantas kola onda neces imati problema sa obilaskom celog ostrva a koliko znam Retimno nije bas tako blizu Hersonisosa, nije na kraj sveta naravno ali kao sto naglasismo , Krit nije uopste malo ostrvo, ima da se navozas bogami........

Nisam bio na juznoj strani ostrva ali sam cuo da ima vise zelenila nego na severnoj strani gde ces retko gde videti drvo, osim AN koji je predivan........

Početnik
    Učlanjen
    06.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

idem ja u hersonissos za 10 dana.bio sam na kreti prije 3 godine i bogami se ima što vidjeti i doživjeti....prekrasna palača u knossosu,agios nikolaos,heraklion,mnogo predivnih plaža,što se tiče samog hersonissosa kome se ne sviđa zabava od jutra do sutra taj nema tamo što ni tražiti,tamo ima klubova za svačiji ukus,cijene nisu previsoke (nije ništa skuplje nego u hrvatskoj)...uh jedva čekam...

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    183

zzzzzzzzzzz......

sva ta grcka imena imaju mnogo sssss............

nisam bio nigde :?

Obećava Guru_NS (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

@Klika

Pa AN je blizu Hersonisos-a...mislim kolima...u svakom slucaju cu ga obici...od druga su ce tamo biti tri drugarice...pa oce da se vidi bar jedan dan sa njima...Tako da nam AN ne gine...

@crni vrag

Pa naravno da trazim provod...24 godine...jos uvek mi treba zezanja...zato sam i izabrao Hersonisos...jer sam cuo da je dobar za provod...A za plaze cu preko dana lako...kolima obici...dok uvece volim kada popijem da mi je zezanje na dohvat ruke...

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

@Klika

Pa AN je blizu Hersonisos-a...mislim kolima...u svakom slucaju cu ga obici...od druga su ce tamo biti tri drugarice...pa oce da se vidi bar jedan dan sa njima...Tako da nam AN ne gine...

@crni vrag

Pa naravno da trazim provod...24 godine...jos uvek mi treba zezanja...zato sam i izabrao Hersonisos...jer sam cuo da je dobar za provod...A za plaze cu preko dana lako...kolima obici...dok uvece volim kada popijem da mi je zezanje na dohvat ruke...
    Ok, AN je blizu Hersonisosa ako ides kolima, rekao sam da Retimno bas nije tako blizu i da celo ostrvo nije bas tako malo da bi se moglo obici za jedan vikend..........

Radio sam u Hersonisosu `94. u Youth hostelu, tamo jeste ludilo u julu i avgustu, ko voli mrcvarenje po lokalima do zore to jeste pravo mesto. Cuo sam od nekih prijatelja koji su bili skoro da se dosta toga izgradilo i da se mesto bas rasirilo......nekada je taj hostel bio van grada.........
    Ali se pripremi i na paprene cene..........

A ako volis roncenje do zore, IOS je takodje mesto za tebe, sve ludi, pijani Irci ..........

Obećava Guru_NS (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

@klika

Znam da je Krit velik...pa ne ocekujem da ga obidjem bas za vikend...planiram malo da prozujim oko Hersonisos-a...znaci Heraklion, Knosos itd...
    Volim provod...a 3 druga su nam dole i rade tamo (Krit-Malja ili kako se vec pise...blizu Hersosnisos-a)...kazu da je zezanje do zore...Znam za Ios...tamo je bas ludnica...idu mi dva druga ove godine...pa cu cuti utiske...

Početnik
    Učlanjen
    06.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

@klika

Znam da je Krit velik...pa ne ocekujem da ga obidjem bas za vikend...planiram malo da prozujim oko Hersonisos-a...znaci Heraklion, Knosos itd...
    Volim provod...a 3 druga su nam dole i rade tamo (Krit-Malja ili kako se vec pise...blizu Hersosnisos-a)...kazu da je zezanje do zore...Znam za Ios...tamo je bas ludnica...idu mi dva druga ove godine...pa cu cuti utiske...

u kojem si hotelu i u kojem treminu?

Obećava Guru_NS (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Apartmani su u pitanju...jer ne uzimam PP na moru...volim da jedem tamo po restoranima...jer obicno ne ustanem na dorucak...a za veceru mi bude rano ostajem na plazi ili tako nesto...u svakom slucaju ne volim da sam ogranicen vremenom...pa mi je bacanje para za PP...tako da nisam odseo u hotelu...A idem 27 Jul...11 nocenja...

Početnik
    Učlanjen
    05.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Jel zna neko koliko je km Knosos udaljen od Agios Nikolaosa?
    Hvala.

Obećava Guru_NS (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

kontam oko 60 km...ne bi trebalo vise...mozda 70km...najvise...

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

kontam oko 60 km...ne bi trebalo vise...mozda 70km...najvise...
    Mislim da je vise od toga,......nisam siguran...........

Obećava Guru_NS (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Pa pazi gledao sam na karti...ista je razdaljina Agios Nikolaosa sa Herosonisos-om...i Hersosnisos i Knosos...Od Herosonisosa ima mozda 30-35 km...do Knososa...tako da ne bi trebalo vise od 70km da bude udaljen od Agios Nikolaosa...ne znam onda maksimum 80 km...Ali eto drugarice od druga su bas otisle juce u Agios Nikolaos...treba da se cujemo sa njima...tako da cu ih pitati za ovo...

Primećen član ΓΑΛΙΝΙ (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2006.
    U prijateljskim zemljama, a zna se koje su...
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Krit - ostrvo snova, druga dimenzija

Poštovanje,

otvorio sam ovu temu iz želje da približim ovo mitsko ostrvo onima, koji se još nisu odlučili gde će da idu ove sezone.

Ostrvo je zaista čudno, priroda je DIVLJA, kako ja to volim da kažem.Za ceo svoj skromni život, a putovao sam dosta, nisam uspeo da vidim uživo rakuna npr. Izgleda STRAŠNO, malo je manji od vuka, ali ima jače zube. Video sam i kornjaču veličine televizora u boji. Mislio sam da takve žive samo na Galapagosu...Ptice sa kljunom dužim od tela......

Meštani su posebni. Imaju mnogo vrlina, ali i kao svaki drugi ljudski stvor i mana.

Naravno, kao uvod, počećemo od prošlosti, prenosim sjajan članak sa sajta turističkog saveza Xanie (Chania ). Osim toga grada, mislim da mogu biti koristan i sa prikazima Agios Nikolaosa, bisera ostrva.

Eto...da počnemo....

Zevs Ksenios nikad umro nije.....

Priča se kako je Bog Zevs, veliki gospodar drevnog Pantenona, rođen u Dikteon Cave , odgojen na planini Idi, umro i sahranjen u mestu njegovog rođenja na Kritu.

Pesnik helenskih vremena, Kalimahos od Aleksandrie, posvetio je himnu iskreno Zevsu, u kojoj je snažno poricao priču neprihvatljivu njegovom mišljenju “ Oh oče... Krićani su oduvek bili lažovi. Ali zašto su išli do groba, O kralju, da bi tebe sahranili, Ali ti nisi umro, ti si besmrtan.”

I zaista, Krićani su lagali. Najbitnije je ipak da su imali svoje razloge što žele da njihov veliki bog umre, razloge koje niko drugi nije mogao da razume: Bog koji je oteletvorenje prirode je Bog koji umire svake godine i ponovo se rađa i jača sa beharom svakog proleća.

Istovetno, Zevs, rođen i odgojen na Kritu, umire i vaskrsne, živi i vlada, što objašnjava da on koji je u harmoniji sa prirodom i živi njenim korakom ne može a da ne poštuje, voli i prihvata njeno potomstvo.

Na taj način Zevs sa Krita postaje Ksenios(stranac), zaštitnik posetilaca, koji velikodušno nudi svoje gostoprimstvo svakom strancu koji želi da poštuje njegovu svetu zemlju.

Pored gostoprimstva, dva druga principa takođe dominiraju u duši svakog Krićanina a to su vrlina i čast, dok u hijerarhiji etičkih vrednosti na najvišem mestu je prijateljstvo, a zatim porodica.

Kritska duša često doseže vhrunac preterivanja u svojoj hrabrosti i strasti za slobodom, u svoj svojoj snazi, jačini i ljubavi prema svojoj zemlji i prirodi, čak i u svojoj gostoljubivosti prema strancima.

Srdačno Vas pozivamo u Hanju i nudimo Vam ovaj dar koji je u današnje vreme jako redak.

Sdružite se sa meštanima, jedite za istim stolom, slušajte njihove priče i tajne koje žele da podele sa Vama. Upoznajte se sa njihovim preuveličavanjem i njihovom etikom. Prihvatite kritsku gostoljubivost bilo da je u obliku čašice rakije, na brzinu ili čaše vina sa zalogajem jaretine ili čak raskošnog obroka u siromašnom i skromnom domu.

Meštani Hanje će Vas ispuniti svojom ljubavlju, podeliti sa Vama sve što imaju i učiniće da se osećate kao kod svoje kuće.

To nije vid uobraženog hvalisanja ili stvar časti ili navike, jednostavno, to je način njihovog života i zadovoljavanje njihove duševne potrebe.

Ništa ne pripada Krićanima - ceo Krit je njihov dom i nijedan njegov deo nema granice.

Sa uživanjem i ponosom shvataju da su i oni časni gosti u domu njihovog darežljivog oca, Ksenius Zevsa sa Krita.

Evo i jedna sličica, tipična narodnja nošnja, i svrha svega je u stvari druženje.
    <obratite pažnju da svi imaju djevrek i čašicu RAKI, kako oni zovu rakiju, ili u originalnom Kritskom dijalektu RAĆI. To su ovde simboli blagostanja. Šta ti više treba osim hleba i rakije ? I zaista se većina tako skromno ponaša.

Poslednji put ažurirao/la Strela : 25.01.2009. u 19:50 Razlog: величина фотографије

Zainteresovan član Megy 18 (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Krit - ostrvo snova, druga dimenzija

Odlicno do sad.nastavi

Učlanjen
    17.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa, evo...

Pored prirodnih lepota, užasno su važne i te karakterne crte stanovnika ostrva.
    Najstrašnije se naljute ako im neko od domaćih vozača parkira ispred npr. prodavnice.
    Stranci mogu, bez problema. Ali domaći....I tako jedan dan ti meni parkiraš ispred moje prodavnice, a sledeći dan ja čekam ceo dan da nema nikoga, i onda se parkiram ispred tvoje kuće i ostanem ceo dan za kaznu. I tako u nedogled...

Ipak, sreća da to za strance ne važi. Imao sam tačno preko puta moje kancelarije, drugu agenciju, koja je takodje izdavala automobile i motore. Stalno smo i jedni i drugi dampingovali sa cenama...pravi mali rat. Gazdarica od prekoputa nije govorila sa mojim gazdom, ali je zato meni svaki dan donosila sveže voće i povrće iz njene bašte. Ja sam joj za uzvrat davao transfere sa kolima, kad god sam imao slobodnog vremena. Pa me moj onda gazda vidi u konkurentskim kolima i hoće da počupa ono malo kose što ima. CIRKUS !

Još jedna stvar, koja mi se jako svidja, je što kada odu u kafanu njih troje - četvoro, naruče samo jednu flašu piva, i onda sipaju svakom po malo u čašu. To je poseban izraz prijateljstva, deliti iz jedne flaše ili iz jednog tanjira.

BEZBEDNOST !!!

Nema kradja i gluposti, ipak ste na ostrvu, istina velikom ( peto po veličini u Mediteranu ) i najveće u Grčkoj. Gde taj može da pobegne, kad mu brodom do Atine treba 8 sati ???
    Nisam imao alarm ni u jednom od 117 automobila, a imali smo i luksuzne.
    Ni motore nismo zaključavali. Udjem u prodavnicu, NEMA NIKOGA ! Gazda otišao na plažu da gleda strankinje. Uzmem šta mi treba i ostavim pare kod kase.
    Prilično lep osećaj, kada možete sve to opušteno.....

Evo i jedne od najlepših plaža u okolini Balos - Gramvousa

Poslednji put ažurirao/la Strela : 25.01.2009. u 19:52 Razlog: величина фотографије

Učlanjen
    17.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Preveli, na južnom delu ostrva, gde se planinska reka uliva u Libijsko more.
    Poseban doživljaj.

Vai, na krajnjem istoku, podseća na neke Karibe.

Zaista raznolikost predela.
    A šta reći na ovo ?

Pola godine na Psiloritisu ima snega ITEKAKO !!!
    Jedino staze, kao i na Olimpu nisu za skijanje, može se samo planinariti.

Ali dobro, to je planina sa najvišim vrhom Idi, preko 2500 m

A šta reći kad napada sneg i po obali mora ? Divlje je to ostrvo.

Elem, Xania, 13.02.2004

Poslednji put ažurirao/la diabolo : 09.03.2007. u 15:52

Početnik medlen (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Svaka cast diabolo.Ovo zaista vredi videti.

Slične teme

1. Samopouzdanje - druga dimenzija
    Autor Highlander4000 u forumu Žene
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 18.07.2008., 09:24
  2. Posetite Internet Ostrvo - www.ostrvo.net
    Autor bera11 u forumu Severna Amerika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.03.2008., 14:03
  3. Ostrvo snova
    Autor lily-sid u forumu Australija i Okeanija
    Odgovora: 87