Krit - ko je bio?

Mislim stvaaaarno Malaka, zaista si malaka, pa šta se prepireš sa ovim, zar ne vidiš da je neandertalac, t.j. kako bi on to više voleo da mu se kaže pračovJek, jel' izgleda samo tako može da razume.

Ostavi ga na miru, odnosno sa ovcama....nije njemu lako
 
CreteAgNikolaos-1.jpg




Nisam bila tu 20 dana, morala na put, vratim se, i onda se odmah oneraspoložim, kada vidim ko sve dolazi na forum. Šta on uopšte hoće ? Da se pohvali da je bio na Kritu ? I da priča neke nebuloze o ''valovima'' (šta je to uopšte ?), kojih naravno nema. Meltemi nastupa u avgustu, i to svi koji otvore enciklopediju, ili pogledaju na internetu znaju.

Pa to je kao kada bi neko rekao kako u pustinji ne postoji vodopad, i mislio da je otkrio Ameriku !!??

Evo sad sam kupila jednu lepu razglednicu Agiosa, skenirala, pa da je podelim sa normalnima.
 
Idem u sredu, 16og jula na Krit. Posle iscrpljujuceg surfinga po netu, odlucila sam se za Hanju, tacnije Platanjas. Imamo hotel sa 4 zvezdice i nadam se da ce opravdati cenu :) Bila bih vam jako zahvalna ako mi predocite koje plaze ne smem da propustim,i uopste koje znamenitosti u okolini, a ako znate i neke divljije plaze bilo bi extra!
Pa vam se javljam sa svezim utiscima sa Krita! Unapred hvala.
 
Na tom potezu nema divljih plaža, sve je naseljeno. Jedino između Geranija i Malemea možeš da pronađeš ''svoje'' parče plaže , da nema nikoga pored tebe bliže od 100 metara.

U blizini je vredno posetiti plaže u Kalivesu, nešto posle Hanje i Sude (oko 20 km), a u kontra pravcu prema zapadu ima mnogo više VRHUNSKIH plaža na udaljenosti 30-40 km. Pre svega Elafonisi, Gramvusa (Bali), Falasarna i ako je bura sa severa, onda otići na južnu obalu u Paljohoru (70 km)

By the way...u koji hotel ideš, da ti odmah kažem šta da očekuješ ...
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da mi kaze,sta mogu da ocekujem od Hersonisosa,uplatili smo hotel grand 4*? Malo me je zbunilo ovoliko pljuvanje po Hersonisosu i favorizovanje Retimna,ja sam cula malo drugacije price,tipa zaobidji ako neces penzionerski odmor...
 
Ha, ha ...Retimno penzionerski ???
Pa to može da kaže samo onaj ko ga je video samo na slici.
U Retimnu postoje takvi noćni klubovi da dolaze Atinjani vikendom u provod.
Videla sam na plaži u Retimnu i Maro Lytra i Despinu Vandi, ali i Rivalda dok je igrao za Olimpijakos. Kažu da je bila i Madonna, ja je nisam videla.

Retimno je pravi grad, a Hersonisos je obično kupalište, bez drugih sadržaja, osim diskoteka.

Ali, čemu briga ? Plaža je dobra, ima obilje restorana i diskoteka. Šta mladima treba više.

Ipak, upoređivanje Retimna i Hersonisa je svetogrđe.....
 
Kad vec pricamo o Rethymnu, za koji sam cula sve naj naj i nema reci da je penzionerski, to prvi put cujem...
Jel moze neko da mi kaze nesto o hotelu La Stella, Platanias, mada sam i za njeg cula sve naj naj...

I jel znate koliko kosta karta za brod Krit-Santorini-Krit ?

Hvala.

P.S. Ja idem 22.07. na Krit, vracam se 10.08. pa vam pisem kako je bilo :)
 
Za taj hotel nisam čula, mora da je nov, raspitaću se.

A za Santorini is Hanje nema brod. Možda samo neka posebna vožnja, kada organizuje Tui, Tomson, ali onda karte samo preko veze ....

Ima iz Retimna povremeno, probaću da nađem raspored.

Iz Iraklija ide Katamaran svako jutro oko 9.45 i vraća se u 17.45. Vožnja traje manje od dva sata.
Jedan pravac je 42 evra. Idu i obični brodovi, za upola cene, ali im treba duplo više vremena, pa onda na Santoriniju budete svega par sati. To se ne isplati. Jedino ako prespavate, ali to tamo košta više nego u San Tropeu. Sendvič je na Santoriniju 6 eur. Kafa 4
 
Za taj hotel nisam čula, mora da je nov, raspitaću se.

A za Santorini is Hanje nema brod. Možda samo neka posebna vožnja, kada organizuje Tui, Tomson, ali onda karte samo preko veze ....

Ima iz Retimna povremeno, probaću da nađem raspored.

Iz Iraklija ide Katamaran svako jutro oko 9.45 i vraća se u 17.45. Vožnja traje manje od dva sata.
Jedan pravac je 42 evra. Idu i obični brodovi, za upola cene, ali im treba duplo više vremena, pa onda na Santoriniju budete svega par sati. To se ne isplati. Jedino ako prespavate, ali to tamo košta više nego u San Tropeu. Sendvič je na Santoriniju 6 eur. Kafa 4



hvala ti na informacijama, videcemo koja nam je najpovoljnija varijanta .

Hotel je renoviran 2007... evo linka

http://www.greekhotel.com/crete/rethymno/lastella/home.php

Znaci nosimo lanc paket na sSatorini :)
 
Za taj hotel nisam čula, mora da je nov, raspitaću se.

A za Santorini is Hanje nema brod. Možda samo neka posebna vožnja, kada organizuje Tui, Tomson, ali onda karte samo preko veze ....

Ima iz Retimna povremeno, probaću da nađem raspored.

Iz Iraklija ide Katamaran svako jutro oko 9.45 i vraća se u 17.45. Vožnja traje manje od dva sata.
Jedan pravac je 42 evra. Idu i obični brodovi, za upola cene, ali im treba duplo više vremena, pa onda na Santoriniju budete svega par sati. To se ne isplati. Jedino ako prespavate, ali to tamo košta više nego u San Tropeu. Sendvič je na Santoriniju 6 eur. Kafa 4



hvala ti na informacijama, videcemo koja nam je najpovoljnija varijanta .

Hotel je renoviran 2007... evo linka

http://www.greekhotel.com/crete/rethymno/lastella/home.php

Znaci nosimo lanc paket na Satorini :)
 
Kad vec pricamo o Rethymnu, za koji sam cula sve naj naj i nema reci da je penzionerski, to prvi put cujem...
Jel moze neko da mi kaze nesto o hotelu La Stella, Platanias, mada sam i za njeg cula sve naj naj...

I jel znate koliko kosta karta za brod Krit-Santorini-Krit ?

Hvala.

P.S. Ja idem 22.07. na Krit, vracam se 10.08. pa vam pisem kako je bilo :)

Bila sam prosle godine na Kritu i nakon velike dileme gde :???: odlucila sam se na kraju za Retmno. Elem, zaista sve zavisi od toga sta ocekujes od odmora, koje ces mesto izabrati kao svoju bazu. Obisla sam Hersonosos od kojeg se jezim, jer je prepun barova i pijanih engleza i njihovih diskoteka, plaza nista posebno i sve u svemu nije mi se uopste svideo. Retimno, hm ja sam licno zazalila sto nismo izabrali Hanju ili nesto blize njoj, Platanjas, Ag.Marinu recimo, posto me je na kraju svaki dan put vodio tamo. Klubova u Retimnu ima ali su bili polupraznjikavi i ne slazem se da u Retimno dolaze Atinjani, naprotiv njima je baza Hanja i pomenuta Ag. Marina. Krit je veliko ostrvo sa puno prelepih plaza ali problem je sto su sve jako daleko jedna od druge, tako da ako imas nameru da ih vidis svakako ces svaki dan sesti u kola i najmanje biti u mestu u kom si smestena,. Ali ako ipak odlucis da predahnes Hanja tj. njena okolina je opet pravi izbor i zbog plaza. Plaze su peskovite, sa puno beach barova, muzikica, lezaljke ne placas dovoljno je da narucis jedno pice i puuunooo mladog sveta. More cisto, uvek mali talasi...Sto sa Retimnom svakako nije slucaj. Gradska plaza tamo je onako, poluzalosna, pre sljunkovita i more, kao da si na drugom ostrvu a ne u drugom gradu, ugrejana barica i ne bas toliko cisto. Nocni zivot.......Svi klubovi, svetskog izgleda i prepuni mladog sveta su na potezu Hanja-Platanjas. Krenes od prvog a do jutra zavrsis u poslednjem u nizu i svi su super, nema engleza, italijana, uglavnom Grci. Opet kazem, koliko ljudi toliko cudi i ukusi su razliciti. Ja sam npr zljubljenik u Grcku, u njihov jezik, obisla sam dosta toga, kad negde odem volim sve da obidjem preko dana, avanturista sam i uglavnom putujem svojim kolima i sama na netu krojim svoj aranzman, a uvece volim da izadjem i provedem se i u tom slucaju i moj komentar za Retimno je da je penzionersko mesto.
A Santorini iz Irakliona i karta je bila oko 40E, za nekih 2h se stize ali se nikako ne preporucuje osobama sa osetljivim stomakom :)
 
SVE što je u Grekotel lancu hotela mora da bude vrhunsko.
Najviše mi se kod njih sviđa što naročitu pažnju polažu na okolinu.
Nisam videla nijedan hotel sa tom licencom da nema dobru plažu.
Ovaj stvarno ne znam, ali bez brige, MORA biti OK.

Želim ti lepo letovanje !
 
SVE što je u Grekotel lancu hotela mora da bude vrhunsko.
Najviše mi se kod njih sviđa što naročitu pažnju polažu na okolinu.
Nisam videla nijedan hotel sa tom licencom da nema dobru plažu.
Ovaj stvarno ne znam, ali bez brige, MORA biti OK.

Želim ti lepo letovanje !



Hvala vam na informacija, s obzirom da smo sa kolim a, nece nam biti problem da nadjemo mesto koje nam najvise odgovara.

Pozdrav!
 
Da li neko moze da mi kaze,sta mogu da ocekujem od Hersonisosa,uplatili smo hotel grand 4*? Malo me je zbunilo ovoliko pljuvanje po Hersonisosu i favorizovanje Retimna,ja sam cula malo drugacije price,tipa zaobidji ako neces penzionerski odmor...

Ove godine sam bio na Krit-u...Bio sam u Anissaras-u,to je malo mjesto pored Hersonossos-a...i tamo je atmosfera bila za opustanje...u pravom smislu rjeci"za odmor",naravno da sam obisao i Hersonissos gdje je atmosfera 100% drugacija...puno kafica i nocnih klubova.Za mene je mjesto stvarno OK sto se izlazaka tice.
Bio sam i u Rethymnon-u...to je vec ekstra grad za omladinu...od plaza do restorana a o izlascima da ne pricam...stvarno EKSTRA.Ko ima zelju i priliku da ide tamo,SLUCAJNO da ne propusti ;).U svakom slucaju ne moze da se pogrijesi kada su u pitanju izlasci.

Pozzz...
 
Klubova u Retimnu ima ali su bili polupraznjikavi i ne slazem se da u Retimno dolaze Atinjani, naprotiv njima je baza Hanja i pomenuta Ag. Marina.

Stvarno ću SVAŠTA ovde pročitati.....

Atinjani dolaze u Agia Marinu ???

1. Agia Marina je toliko velika, da u nju ne mogu da stanu ljudi iz JEDNE atinske ulice.
2. Ti toliko dobro razlikuješ grčke dijalekte, da znaš da su ti Grci iz Atine ?
3. Atinjani imaju prefinjen ukus i sigurno znaju da izaberu bolje mesto od ovog sela.
4. Ja stanujem i radim u Agia Marini, pa sve ovo DOBRO znam.
 
Vrlo jednostavno...žena bez emocija postaje muškarac !
A sa druge strane, Emma je potpuno u pravu.

Najlakše je naklapati ....reko' mi komšija Đura. da mu je rekla njegova svastika, a čula je to u frizerskom salonu ....

Koliko ljudi, toliko cudi....Pozz za tebe veliki. Kulturni. :bye: Kultura, to je ono sto te uce od malena...Ili u nekim slucajevima evidentno ne....Sa nekim koga ne poznajes ili se ne slazes tako se ne razgovara. Prvo se nauci to a onda sve dijalektike ovog sveta. Kiss.
 
Ah ....po meni se ovde ne radi ni o kulturi, ni o kućnom vaspitanju, nego isključivo o karakteru, a to je stvar koja se ne neguje, niti nasleđuje, nego stiče rođenjem.

Forum služi da se čuju i razmene kako ista , tako i SUPROTNA mišljenja.
Ko nije spreman na to, treba da stavi ogledalo ispred sebe i razgovara sam sa sobom.
Jedino tako uvek može čuti mišljenje koje mu odgovara.

A ja ću uvek reagovati, kada neko iznosi neistine ili poluistine, i kada svoje lično, subjektivno zapažanje pokušava proturiti ostalima kao ČINJENICU, i jedinu moguću istinu. I time dovodi u zabludu sve one koji su svratili na forum da nešto pitaju.

Pozdrav, idem na kupanje, danas nisam stigla, a i sada me gazda mrko gleda, jer je očekivao da ću ostati još sat vremena da mu uradim obračun.
Napravila sam mu najjednostavniji program, ali šta vredi, kad ne može da nauči da ga koristi.

I da....da ne zaboravim, poruka za onog Hrvata.... još uvek nema talasa....Nije još avgust...
 
Ah ....po meni se ovde ne radi ni o kulturi, ni o kućnom vaspitanju, nego isključivo o karakteru, a to je stvar koja se ne neguje, niti nasleđuje, nego stiče rođenjem.

Forum služi da se čuju i razmene kako ista , tako i SUPROTNA mišljenja.
Ko nije spreman na to, treba da stavi ogledalo ispred sebe i razgovara sam sa sobom.
Jedino tako uvek može čuti mišljenje koje mu odgovara.

A ja ću uvek reagovati, kada neko iznosi neistine ili poluistine, i kada svoje lično, subjektivno zapažanje pokušava proturiti ostalima kao ČINJENICU, i jedinu moguću istinu. I time dovodi u zabludu sve one koji su svratili na forum da nešto pitaju.

Pozdrav, idem na kupanje, danas nisam stigla, a i sada me gazda mrko gleda, jer je očekivao da ću ostati još sat vremena da mu uradim obračun.
Napravila sam mu najjednostavniji program, ali šta vredi, kad ne može da nauči da ga koristi.

I da....da ne zaboravim, poruka za onog Hrvata.... još uvek nema talasa....Nije još avgust...

Upravo iz tog razloga sam napisala "meni se licno svidja....i moje iskustvo je takvo....." Koliko ljudi, toliko cudi i bilo bi bezveze da smo svi isti i da volimo iste stvari. MOJ utisak je, dakle, da je Retimno penzos varijanta sa najruznijom plazom na ostrvu, izuzev Hersonisosa koji je PO MENI jos gori.Poenta je da svako iznese svoje misljenje i subjektivni dozivljaj, a ne neku veliku istinu o tome sta je najlepse. Primera radi Rodos je proglasen za 5. najlepse mesto na svetu, medju prvih 100, a dozivela sam da mi ljudi kazu nista posebno. I sada treba da razapnem ili vredjam ljude koji nemaju isto misljenje kao ja. Eto po meni je to najlepse mesto na svetu. I kad smo kod dijalektike εμεινα στην Αθηνα κει γυαγια μου εινει απο την Ροδο. Φιλακια κοριτσι! :dontunderstand:
 
Poenta je da svako iznese svoje misljenje i subjektivni dozivljaj, a ne neku veliku istinu o tome sta je najlepse. Primera radi Rodos je proglasen za 5. najlepse mesto na svetu, medju prvih 100, a dozivela sam da mi ljudi kazu nista posebno. I sada treba da razapnem ili vredjam ljude koji nemaju isto misljenje kao ja. Eto po meni je to najlepse mesto na svetu. I kad smo kod dijalektike εμεινα στην Αθηνα κει γυαγια μου εινει απο την Ροδο. Φιλακια κοριτσι! :dontunderstand:

BRAVO LEGENDO.
 
Policija zaplenila 30 "kalašnjikova" na severu Krita
Autor: Tanjug | 17.07.2008 - 21:49

Grčka policija zaplenila je najmanje 30 pušaka "kalašnjikov" i uhapsila jednog muškarca u današnjoj akciji u zabačenom selu na Kritu u okviru operacije čiji je cilj sprečavanje gajenja kanabisa na ovom turističkom ostrvu, saopštili su zvaničnici.

Kako je navedeno, skriveno oružje je pronađeno u selu Geropotamos, na severu Krita, oko 20 kilometata udaljeno od najpoznatijeg letovališta Retimno. U novembru je došlo do pucnjave između švercera narkotika i policije u obližnjem planinskom selu Zonijana, kada su ranjena tri policajca, podsetio je Rojters.
Grčka konzervativna vlada pokušava da nametne svoju vlast na ostrvu, na kome je zabeležena najveća stopa vlasništva vatrenog oružja u zemlji, što je ostalo još iz vremena vladavine Turaka, kada su stanovnici Krita skladištili oružje radi zaštite, navela je britanska agencija.

Policijski zvaničnici, koji su tražili da ne budu imenovani, rekli su da je uhapšeni muškarac imao kod sebe pušku "Li Enfild", pištolj i 137 metaka. Oko dva miliona turista poseti svake godine Krit, najveće grčko ostrvo, sa antičkim arheološkim ostacima, planinskim pejzažima i peščanim plažama, ali brojna zabačena sela ostaju van stvarne kontrole vlasti.

Možda ZATO Atinjani ne idu u Retimno ???, nego u Agia Marinu ......
 

Back
Top