VENECIJA

I da...cena na sajtu je 30 eur dan...ali to je tako samo ako rezervises unapred
Na licu mesta je dranje :roll:

:think: Vidi stvarno.... garaza se zove, San Marco?!
A vidim i da garaza pripada PIAZZALE ROMA (po onom sajtu). Medjutim, to samo moze da zbuni nekoga, ko ne poznaje Veneciju!!!!
Nikad na to nisam obracao paznju, ali kontam da TRONCHETTO administrativno pripada PIAZZALE ROMA?! Kao Borcha u Beogradu, opshtini Palilula.... a od opshtine do Borche, ima ohohooo da se putuje!

Taj deo, gde se nalazi garaza se zove TRONCHETTO.... TVRDIM!!!! :rtfm:
Na kraju karajeva videcete i sami, kad i ako odete tamo?! Tj. kada se budete vozii brodicima, pa ako sa broda sidjete na PIAZZALE ROMA, imacete da shipchite josh najmanje kilometar peshaka do garaze! :dash:

Inache, poslednji put kada sam u Veneciju ishao kolima (mislim, pre godinu i po).... platio sam parkiranje 18E (za malo vishe od 4 sata).... bez rezervacije unapred! Koliko je sada.... pojma nemam?! Mada, ne verujem da su menjali cenovnik.... ali valja proveriti, pre nego shto 'bude kasno'.
 
Ma stici je najeftinije i najlakse.
Problem je ostati cak i na dva sata na kafici.Ima te kosta kafa vise od puta do tamo.

Treba biti mnogo lukav sto se Venecije tice.
(to ce samo pravi italijan da te uputi,a nece nije blesav...treba zaraditi pare ili "ovce su za sisanje")

A ja cu da ti samo kazem:dodirni i bezi.

Venezija jednom u zivotu treba da se vidi.

Brzo gledaj i ne zaustavljaj se ni da popijes casu vode(u Trstu kupi 5 l.da imas u cegeru).

Ajd sretno.
 
Poslednja izmena:
Pilot,majke ti,gde si se ti to parkirao u Veneziji? :zcepanje:

I jos neko stigao vozom u Veneziju? :eek:

Valjda u MESTRE koja je poslednja stanica,hvala Bogu.!!!!:rtfm:

Stignes u Mestre lepo ko cevek,i ides dalje vodenim putem.
Koji ces vodeni put da izaberes zavisi od tvog dzepa:
-"javnim saobracajem'"(jeftino,za rezidente i jeftine turiste),
-"taksijem"(dosta skuplje) za raju sa parama koja se zuri.:manikir:
- gondolom koja je najskuplja.I najlepsa ako stvarno hoces da upoznas Veneciju...to stvarno mora da ostanes nekoliko dana ,tj.da budes nesto kao milioner.
 
Da, od poslednje stanice Mestre moze i pesaka do Venecije.Taj put koriste rezidenti i ocajni "turisti" bez kinte.
Rezidentima super, imaju par stotina metara...ali ocajni turista bez kinte tu kad opici od Mestre do trga Sveti Marko ima da se ojadi...


Taj jeftini "turizam",autostoperi,hipi, je bio u modi krajem 60-tih,pocetkom 70-ih.
Znaci pre 50 godina,manje vise.
Nema to vise...nigde u svetu.

Nema ni zadovoljstva vise da se majas po belom svetu kao maltene bednik.

Nismo mi Srbi takvi.

Ili cemo ili necemo...otmeno propadamo.

Oprostite ,to je samo moje misljenje:)
 
"Igrom slucaja" znam Veneciju dobro za nedeljni provod koji je bio fantastican rucak u restoranu"Madonina" ispod onog cuvenog mostica,kakosebese zvase
.Zivela sam mnogo godina na sat vremena autostrade od Venecije.
Autom do Mestre,10 minuta taksi boot do restorana...jedes pijes i vratis se kuci.

Iskreno,ko hoce da upozna istoriju tu-per-tu,to je pravo mesto.Poseti sva istorijska mesta,tu zavrsava storija.
Ja skidam kapu i klanjam se istoriji Venecije.I onda dosta.

Venecija kao Venecija danas dan je odvratna,nikad tamo ne bih zivela.I ono malo sto zive tamo gledaju da pobegnu.
Smrdi na vlagu i budj,na govna od ptica,pacova pa i ljudi...raspada se prakticki.Sve kuce se ruse ...Septicke jame nema...more smrdi ko bara..ma kakvi ko bara,bara mirise.U Veneciji sada zive samo duhovi i mangupi:spam:

Posetite Veneciju dok je jos ima,da imate tu cast da ste svedoci jedne kulture:worth:
Povedite vasu decu,snimite sve..generacije da mozda zapamte.

Nije samo Venecija ima toga mnooogo po svetu
.
Sretan put:tambalamba:.
 
"Igrom slucaja" znam Veneciju dobro za nedeljni provod koji je bio fantastican rucak u restoranu"Madonina" ispod onog cuvenog mostica,kakosebese zvase
.Zivela sam mnogo godina na sat vremena autostrade od Venecije.
Autom do Mestre,10 minuta taksi boot do restorana...jedes pijes i vratis se kuci.

Iskreno,ko hoce da upozna istoriju tu-per-tu,to je pravo mesto.Poseti sva istorijska mesta,tu zavrsava storija.
Ja skidam kapu i klanjam se istoriji Venecije.I onda dosta.

Venecija kao Venecija danas dan je odvratna,nikad tamo ne bih zivela.I ono malo sto zive tamo gledaju da pobegnu.
Smrdi na vlagu i budj,na govna od ptica,pacova pa i ljudi...raspada se prakticki.Sve kuce se ruse ...Septicke jame nema...more smrdi ko bara..ma kakvi ko bara,bara mirise.U Veneciji sada zive samo duhovi i mangupi:spam:

Posetite Veneciju dok je jos ima,da imate tu cast da ste svedoci jedne kulture:worth:
Povedite vasu decu,snimite sve..generacije da mozda zapamte.

Nije samo Venecija ima toga mnooogo po svetu
.
Sretan put:tambalamba:.


:hahaha: Hahahaha.... primecujem da igrom sluchaja (kako kazesh).... "odlichno" poznajesh Veneciju! :klap:
Da li uzivo ili iz geografske karte.... nevazno?!
Ja ovo ovde ne pishem, da bih dokazivao da li sam ziveo tamo.... ili da se nadgornjavm sa nekim, ko je od nas vishe puta boravio u Veneciji?!
Vec da dam korisnu informaciju nekom, kome je potrebna.... ko nije bio, a zeli da ode. Ko ne veruje.... neka proveri na google-map ili neka se uveri lichno (kad otputuje u Veneciju)?! :rtfm:
Daklem?! Demanti pishem sada i vishe NE polemishem na temu toponima!

To, shta @Kukki naziva MESTRE, ustvari je TRONCHETTO!
Iz Mestre NIKO ne ide peshice! Chak ni "ocajni turisti bez kinte".... kako ih naziva @Kukki.... tj. kako im se podsmeva!!!! :thumbdown:

Iz prostog razloga shto su Mestre na kopnu, a odatle se preko mosta-nasipa ide VISHE KILOMETARA do Tronchetta i Piazzale Roma (ulaz u Veneciju).... koji su duboko u Venecijanskoj laguni!



Eto @Kukki.... "majke mi", ja UVEK parkiram na Tronketu! Ti izvoli, idi iz Mestre taxiem.... gondolom, ako ti je volja i ako ti to prichinjava zadovoljstvo?! Podrzavam te! :dzentlmen:
:tajna: Ja cu ipak parkirati na Tronketu, makar to bilo usred mora?!

Pominjesh da si zivela tamo.... vidii se?! :per:
Pominjesh istoriju.... a od sve Venecijanske istorije, znash samo ime restorana..... "pored nekog chuvenog mosta"?! :hehe:

- Prvo,
pisheh o visokim cenema u Veneciji.... sa chime se slazem. Jesu, previsoke su za vecinu onih koji lovu zaradjuju u Srbji! Preporuchujesh drugima da kupe vodu josh u Trstu, jer je preskupo... a onda 'podvuchesh' kako si ti ruchavala tamo! :balavi:
- Drugo,
krajnje je nevazno da li je neko obilazio Veneciju: taxi-chamcem, gondolom, peshice ili javnim saobracajem (tj. brodom).... da li je ruchao u elitnom restoranu ili je obilazio grad sa sendvichem u ruci?! To je stvar lichne percepcije i poimanja stvari. Vazno je kako se ko osecao tamo? Shta je video? Shta je saznao, nauchio....?! :think: Osim toga.... krajnje je neukusno podrugivati se ma kome! Ponajmanje zbog para!!!! :plez:
Jedna poslovica kaze: "Svak ima svoje zadovoljstvo, reche djavo i sede u koprive!"
- Trece,
treba ti mnogo bolje poznavanje Venecije (od imena jednog restorana i "saznanja o postojanju nekog mosta").... da bi nekoga ispravljala (barem u ovom sluchaju)! :nono3:

Ovi tvoji konentari su me podsetlili, da sam kao mali voleo da chitam romane o "Lunu, kralju ponoci".
Radnje u njima se mahom odvijaju u Londonu. Ostavljali su nevrovatno realistichni utisak!
"Problem" je samo, shto ih je pisao neki Frederik Eshton. "Englez".... koji NIKAD nije video ni Englesku, a kamoli London! Shta ce reci, crnogorac iz Hana Garanchica, kod Matesheva. ;)
Samo, chovek se dobro informisao na temu.... a eto ti "zivela tamo", a ne razlikujesh MESTRE i Tornchetto!!!!

Venecija Ti smrdljiva.... a ruchash pored kanala Grande i Rialta (kome ni ime ne znash)! U re-demantiju.... ochekujem da se 'probudish'.... i skapirash, kako pijesh pice u "Silikonkoj Dolini"! :malav:
Kad je vec pomenuh.... jesi li prisustvovala, chuvenom 'koncertu' Simfonijskog Orkestra u toj "dolini"?!

Na kraju..... pridruzujem se tvom 'apelu'.... uchinite sebi chast, posetite Veneciju! :super: Grad jedinstvene lepote.... svedochanstvo, istorije i moci jednog naroda.... i jednog vremena!
:bye: I.... slobodno krenite bez gas maski. Verujem, nece vam biti potrebne.... a Vi posle napishite ovde, jesam li Vas pogreshno informisao?! :ceka:

AUGURI :srecan:
 
Poslednja izmena:
Kafa u Veneciji moze da kosta bogatstvo...ali moze da kosta i ispod 1 eur...zavisi gde je pijes :)

Tachno! Zavisi gde pijesh?! :super:


Mi smo pre 20-tak dana.... u vreme karnevala.... negde na pola puta, izmedju Piazza San Marco i Rialta.... pili kuvano vino (s'nogu) za 1E i 1,5E! Priznacete, ni kod nas nebi bilo jeftinije.... nigde!
Zatim....
Bukvalno pored samog Rialta, u restoranu ruchali pizze.... uglavnom su manje-vishe sve koshtale po 9,90E,
i 'dnevni obrok' dve porcije (u jednoj lazanje, u drugoj tri fragmenta od neke ribe ;) ).... i to je koshtalo 12,50E.
Daklem, porcije nisu bash preobilne (za nash pojam), ali je restoran lep.... na fantastichnom mestu.... i za uslove Venecije, prilichno jeftina klopa! :jede:
.... i da ne zaboravim... u istom tom restoranu, pice je papreno skupo! :bum:
Ja cu navesti najjeftinije:
Voda 4,50E....
pivo 0,2l takodje 4,50E....
a pivo 0,4l je 7,50E.... pa kad ga pogledash, ne znash shta prvo da uradish?! :fdlan: Da li da ga zveknesh (u jednom gutljaju), pa da zaplachesh.... ili prvo da plachesh, pa onda da pijesh?! Plakanje Ti svakako ne gine! Ne shto si platio, vec shto nisi ni osetio, a vec si popio?! :rida:
 
Poslednja izmena:

Back
Top