ZA I PROTIV.....

Smatram da...

  • ....8. mart treba slaviti kao "dan žena"

  • ....ga ne treba slaviti i da je to ponižavajuće za žene.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

shaddow

Iskusan
Poruka
5.155
Da li ste za to da se 8. mart obeležava kao poseban praznik, da se oko toga pravi euforija i da to bude "dan žena", ili smatrate da je svaki dan "dan žena" i da je licemerno da samo tog dana žene dobijaju kojekakve poklončiće u vidu karanfila, a već sutradan sve po starom?
 
Па, разни ''данови'' зато и постоје, да би нас подсетили на нешто....не да би се ''правила еуфорија'' око тога...
Дан борбе против сиде, Дан планете Земље, Дан Европе, Дан борбе против рака...шта знам...има много тих дана....
Дан жена је само један од њих.
Не смета ми, рецимо, 1. децембар, Дан борбе против сиде, не смета ми када се тада ''прави еуфорија'' око поделе кондома, брошура, око разних манифестација (...а сутрадан буде све по старом - сви наставе да се крешу без кондома! :lol: )
Зашто би ми онда сметао Дан жена?
 
Hellen:
Па, разни ''данови'' зато и постоје, да би нас подсетили на нешто....не да би се ''правила еуфорија'' око тога...
Дан борбе против сиде, Дан планете Земље, Дан Европе, Дан борбе против рака...шта знам...има много тих дана....
Дан жена је само један од њих.
Не смета ми, рецимо, 1. децембар, Дан борбе против сиде, не смета ми када се тада ''прави еуфорија'' око поделе кондома, брошура, око разних манифестација (...а сутрадан буде све по старом - сви наставе да се крешу без кондома! :lol: )
Зашто би ми онда сметао Дан жена?


Bas vala...... :D ;) Meni ne smetaju praznici...a i cestitali su mi danas, izljubili me, dobila sam cvece..itd...bas lepo.... :D ;) To rade cesto...ali i danas su...
 
Sto da se ne obelezava?

Treba da se obelezava... inace bi sve vi, drage moje, ujutru rano...muzu spremale dorucak, a kad ode na mukotrpni posao da privredjuje mesile hleb....
To je ono sto taj dan znaci!!! A ne dan kad se kupuju pokloni,"ne znam sto"... "da im kazemo hvala"...i mi da budemo cakum-pakum i da spremimo divan kolac. To je dan koji slave zene, zato sto su ZENE, a ne besplatno roblje!!! Ako cemo po Niceu... Zena nije covek...onda sledi da se "nasi" muskarci opijau u kafani kad su nas udostojili da podele njihovo najvece zadovoljstvo sa nama...
 
ZvezdanKa:
Sto da se ne obelezava?

Treba da se obelezava... inace bi sve vi, drage moje, ujutru rano...muzu spremale dorucak, a kad ode na mukotrpni posao da privredjuje mesile hleb....
To je ono sto taj dan znaci!!! A ne dan kad se kupuju pokloni,"ne znam sto"... "da im kazemo hvala"...i mi da budemo cakum-pakum i da spremimo divan kolac. To je dan koji slave zene, zato sto su ZENE, a ne besplatno roblje!!! Ako cemo po Niceu... Zena nije covek...onda sledi da se "nasi" muskarci opijau u kafani kad su nas udostojili da podele njihovo najvece zadovoljstvo sa nama...
...jest nije nego....

...kazze meni moj dechko, koji inache radi u kafani, da je danas u kafani bila hrpa mushkaraca sa sve karanfilima, koji su se odrali... u im` 8og marta.... uz slogan, shta je lepshe dati zzeni no... kako to reche neko na LjiS "pivski ****"....
 
Moj muz je dobio ponudu za posao sa 10% vecom platom... ja sam trazila da bude i 15% kada sam prepravljala ugovor... tako da je to bila bas lepa cestitka meni za osmi mart :lol:
Toliko o mom osmom martu... ne znam... malo ima opcija za anketu, nema moj slucaj... ne mogu da glasam
 
Ne vidim razlog da se taj praznik izbegava .... kao što ne izbegavamo kupovinu poklona za Novu godinu, Dan zaljubljenih, Rodjendane, Slave i druge ''danove'' - zašto smo odjednom napravili toliku zbrku oko Dana žena :shock:
 
shaddow:
Da li ste za to da se 8. mart obeležava kao poseban praznik, da se oko toga pravi euforija i da to bude "dan žena", ili smatrate da je svaki dan "dan žena" i da je licemerno da samo tog dana žene dobijaju kojekakve poklončiće u vidu karanfila, a već sutradan sve po starom?
ni jedno ni drugo.nije ponizavajuce,al daleko od toga da je preko potreban praznik.
licno ne vidim poentu kupovine poklona na bas taj dan,al ajde.meni je lepse kad ti neko pokloni nesto zato sto je osetio potrebu za tim,nego zato sto se to podrazumeva.
inace kao sto ne slavim razne bozice,nove godine,a u principu ni rodjendan bas ne slavim u pravom smislu te reci....necu ni ovo...ti praznici mi ni najmanje ne znace,mada me neke zene oko mene konstantno zamaraju za osmi mart cestitkama,poklonima,cvecem i slicno :?
 
ZA
a066.gif
;)
 
shaddow:
Da li ste za to da se 8. mart obeležava kao poseban praznik, da se oko toga pravi euforija i da to bude "dan žena", ili smatrate da je svaki dan "dan žena" i da je licemerno da samo tog dana žene dobijaju kojekakve poklončiće u vidu karanfila, a već sutradan sve po starom?

E, izgleda da je postalo feeensi da budeš protiv ovog ili onog praznika...
Te, ne slavim Dan zaljubljenih, to je katolički praznik, ua, ua, ua, ja sam Srbin, pravoslavac, yeeeah...
...A sad, ili slaviš 8.mart obavezno euforično ( :confused: kako god da to izgleda ) ili ga smatraš za uvredu i ponižavanje žena, jer, Bože moj, ne treba ti praznik da bi dobila karanfil (ko još, zaista, poklanja karanfile?).
Mislim, smor... :roll:

Potpuno se slažem sa Hellen. 8.marta se obeležava jedan važan društveni pokret, koji je oblikovao svet u kojem sada živimo. Niti je poenta da se na taj dan peče prase, igra kolce i napija se, niti je poenta da se to omalovažava.

Meni je super kada tim povodom dobijem extra parice u firmi + slobodan dan i kad me dečko fore radi dočeka sa gotovim ručkom i zezamo se ceo dan na temu "on je danas papučić" jer eto "danas žene vladaju". Pored toga, on kuva i inače, i žene vladaju i inače, ali je dobro zezanje.
Svaki praznik je dobar kad ga dobro iskoristiš ;-)
 
Ne volim 8.mart.
To je jedan od onih praznika koji su bez veze i ako ih slavis i ako ih ne slavis :roll:
Niti mi je normalno da ga nekome cestitam, niti se dobro osecam kada mi cestitaju. Osmehnem se, zahvalim se, ali ga nikome ne cestitam.

Podelise nam juce u skoli neke ruze, kupke i dezodoranse, napravili koktel, sede zene za onim stolom... ma uzas!
A muski su se bas potrudili da sve bude ok...
Ne znam, ne osecam to kao svoj praznik (mozda zato sto mi je rodjendan vec 16: ;))
 
Protiv 8 marta zato sto je izmisljen praznik u kojem se slavi zena. Nosenje cveca i poklona mi je tako ljigavo, pravo podilazenje i uvlacenje. Dan kada se zena dize na nekakav tron oko kojeg svi trckaju i opet - prinose cvece i slatkise. Moderni paganizam, nista vise. Mnogo je bolje slaviti savrsene zene kao sto je Sveta Petka ili Bogorodica koje bi trebale biti uzor svim zenama.
 
King 7:
Protiv 8 marta zato sto je izmisljen praznik u kojem se slavi zena. Nosenje cveca i poklona mi je tako ljigavo, pravo podilazenje i uvlacenje. Dan kada se zena dize na nekakav tron oko kojeg svi trckaju i opet - prinose cvece i slatkise. Moderni paganizam, nista vise. Mnogo je bolje slaviti savrsene zene kao sto je Sveta Petka ili Bogorodica koje bi trebale biti uzor svim zenama.
Zato sto su bile u crkvi???8-)
 
Harmony:
Ne volim 8.mart.
To je jedan od onih praznika koji su bez veze i ako ih slavis i ako ih ne slavis :roll:
Niti mi je normalno da ga nekome cestitam, niti se dobro osecam kada mi cestitaju. Osmehnem se, zahvalim se, ali ga nikome ne cestitam.

Podelise nam juce u skoli neke ruze, kupke i dezodoranse, napravili koktel, sede zene za onim stolom... ma uzas!
A muski su se bas potrudili da sve bude ok...
Ne znam, ne osecam to kao svoj praznik (mozda zato sto mi je rodjendan vec 16: ;))

Е, ми смо овај пут остале без таквих поклончића и коктела у зборници...изашли смо увече у рестаран са музиком...и било је тако доообро, толико смо играли, зезали се, као никад до сад!:)
Ако ништа друго, 8. март нам је бар био повод да се зближимо и да се дружимо и ван свакодневног посла...што има позитивне ефекте и на посао...
 
King 7:
Protiv 8 marta zato sto je izmisljen praznik u kojem se slavi zena. Nosenje cveca i poklona mi je tako ljigavo, pravo podilazenje i uvlacenje. Dan kada se zena dize na nekakav tron oko kojeg svi trckaju i opet - prinose cvece i slatkise. Moderni paganizam, nista vise. Mnogo je bolje slaviti savrsene zene kao sto je Sveta Petka ili Bogorodica koje bi trebale biti uzor svim zenama.
e jes bolje,sutra malo :roll:
sad ga i ti pretera :?
i nije mi bas najjasnije koja je veza osmog marta i paganizma :?
 

Back
Top