ZA I PROTIV.....

Pogledaj rezultate ankete: Smatram da...

Glasova
46. Ne možete glasati na ovu anketu
  • ....8. mart treba slaviti kao "dan žena"

31 67,39%
  • ....ga ne treba slaviti i da je to ponižavajuće za žene.

15 32,61%
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 76

Tema: ZA I PROTIV.....

Iskusan shaddow (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Question ZA I PROTIV.....

Da li ste za to da se 8. mart obeležava kao poseban praznik, da se oko toga pravi euforija i da to bude "dan žena", ili smatrate da je svaki dan "dan žena" i da je licemerno da samo tog dana žene dobijaju kojekakve poklončiće u vidu karanfila, a već sutradan sve po starom?

Primećen član gurbet (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: ZA I PROTIV.....

a šta po starom
    misuš nema poklončići sutri den
    greota
    ondak glasujem protivu toga.
    ebo taki praznik kad nije svaki dan

Domaćin Borg (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

ma ja sam vazda za praznike, narochito one neradne , a euforija smara, a i budesh organizovan pa zavrshish neke stvari par dana ranije

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Па, разни ''данови'' зато и постоје, да би нас подсетили на нешто....не да би се ''правила еуфорија'' око тога...
    Дан борбе против сиде, Дан планете Земље, Дан Европе, Дан борбе против рака...шта знам...има много тих дана....
    Дан жена је само један од њих.
    Не смета ми, рецимо, 1. децембар, Дан борбе против сиде, не смета ми када се тада ''прави еуфорија'' око поделе кондома, брошура, око разних манифестација (...а сутрадан буде све по старом - сви наставе да се крешу без кондома! )
    Зашто би ми онда сметао Дан жена?

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Hellen
    Па, разни ''данови'' зато и постоје, да би нас подсетили на нешто....не да би се ''правила еуфорија'' око тога...
    Дан борбе против сиде, Дан планете Земље, Дан Европе, Дан борбе против рака...шта знам...има много тих дана....
    Дан жена је само један од њих.
    Не смета ми, рецимо, 1. децембар, Дан борбе против сиде, не смета ми када се тада ''прави еуфорија'' око поделе кондома, брошура, око разних манифестација (...а сутрадан буде све по старом - сви наставе да се крешу без кондома! )
    Зашто би ми онда сметао Дан жена?

Bas vala...... Meni ne smetaju praznici...a i cestitali su mi danas, izljubili me, dobila sam cvece..itd...bas lepo.... To rade cesto...ali i danas su...

Veoma poznat ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Sto da se ne obelezava?

Treba da se obelezava... inace bi sve vi, drage moje, ujutru rano...muzu spremale dorucak, a kad ode na mukotrpni posao da privredjuje mesile hleb....
    To je ono sto taj dan znaci!!! A ne dan kad se kupuju pokloni,"ne znam sto"... "da im kazemo hvala"...i mi da budemo cakum-pakum i da spremimo divan kolac. To je dan koji slave zene, zato sto su ZENE, a ne besplatno roblje!!! Ako cemo po Niceu... Zena nije covek...onda sledi da se "nasi" muskarci opijau u kafani kad su nas udostojili da podele njihovo najvece zadovoljstvo sa nama...

Veoma poznat goldfish (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

ni jedno, ni drugo

Poznat Maslachak (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Citat Original postavio goldfish
    ni jedno, ni drugo
    ...a gde je ta opcija... ono, kao - ravnodushna sam? puca mi **** za 8mi mart i to... ?

Poznat Maslachak (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Citat Original postavio ZvezdanKa
    Sto da se ne obelezava?

Treba da se obelezava... inace bi sve vi, drage moje, ujutru rano...muzu spremale dorucak, a kad ode na mukotrpni posao da privredjuje mesile hleb....
    To je ono sto taj dan znaci!!! A ne dan kad se kupuju pokloni,"ne znam sto"... "da im kazemo hvala"...i mi da budemo cakum-pakum i da spremimo divan kolac. To je dan koji slave zene, zato sto su ZENE, a ne besplatno roblje!!! Ako cemo po Niceu... Zena nije covek...onda sledi da se "nasi" muskarci opijau u kafani kad su nas udostojili da podele njihovo najvece zadovoljstvo sa nama...
    ...jest nije nego....

...kazze meni moj dechko, koji inache radi u kafani, da je danas u kafani bila hrpa mushkaraca sa sve karanfilima, koji su se odrali... u im` 8og marta.... uz slogan, shta je lepshe dati zzeni no... kako to reche neko na LjiS "pivski ****"....

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Citat Original postavio Maslachak
    ...a gde je ta opcija... ono, kao - ravnodushna sam? puca mi **** za 8mi mart i to... ?
    ja bih glasala za to
    i smorilo me ovo gadjenje na 8. mart,kao i euforija

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Moj muz je dobio ponudu za posao sa 10% vecom platom... ja sam trazila da bude i 15% kada sam prepravljala ugovor... tako da je to bila bas lepa cestitka meni za osmi mart
    Toliko o mom osmom martu... ne znam... malo ima opcija za anketu, nema moj slucaj... ne mogu da glasam
    I kick butt for fun!

Poznat storm cloud (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Сви ми честитају, деле ми поклоне,...ух, ала ме понижавају!

Ја сам ЗА 8. март.

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Ne vidim razlog da se taj praznik izbegava .... kao što ne izbegavamo kupovinu poklona za Novu godinu, Dan zaljubljenih, Rodjendane, Slave i druge ''danove'' - zašto smo odjednom napravili toliku zbrku oko Dana žena :shock:

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio shaddow
    Da li ste za to da se 8. mart obeležava kao poseban praznik, da se oko toga pravi euforija i da to bude "dan žena", ili smatrate da je svaki dan "dan žena" i da je licemerno da samo tog dana žene dobijaju kojekakve poklončiće u vidu karanfila, a već sutradan sve po starom?
    ni jedno ni drugo.nije ponizavajuce,al daleko od toga da je preko potreban praznik.
    licno ne vidim poentu kupovine poklona na bas taj dan,al ajde.meni je lepse kad ti neko pokloni nesto zato sto je osetio potrebu za tim,nego zato sto se to podrazumeva.
    inace kao sto ne slavim razne bozice,nove godine,a u principu ni rodjendan bas ne slavim u pravom smislu te reci....necu ni ovo...ti praznici mi ni najmanje ne znace,mada me neke zene oko mene konstantno zamaraju za osmi mart cestitkama,poklonima,cvecem i slicno :?
    you make me sick because i adore you so

Primećen član the shezika (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Za. Uvek sam za festu, povod i nije toliko bitan.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

[font=Arial Black]ZA [/font]

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

JA SAM ZA 8.MART I PODRZAVAM KAO I OBICNO HELLEN!!!

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio shaddow
    E, izgleda da je postalo feeensi da budeš protiv ovog ili onog praznika...
    Te, ne slavim Dan zaljubljenih, to je katolički praznik, ua, ua, ua, ja sam Srbin, pravoslavac, yeeeah...
    ...A sad, ili slaviš 8.mart obavezno euforično ( kako god da to izgleda ) ili ga smatraš za uvredu i ponižavanje žena, jer, Bože moj, ne treba ti praznik da bi dobila karanfil (ko još, zaista, poklanja karanfile?).
    Mislim, smor...

Potpuno se slažem sa Hellen. 8.marta se obeležava jedan važan društveni pokret, koji je oblikovao svet u kojem sada živimo. Niti je poenta da se na taj dan peče prase, igra kolce i napija se, niti je poenta da se to omalovažava.

Meni je super kada tim povodom dobijem extra parice u firmi + slobodan dan i kad me dečko fore radi dočeka sa gotovim ručkom i zezamo se ceo dan na temu "on je danas papučić" jer eto "danas žene vladaju". Pored toga, on kuva i inače, i žene vladaju i inače, ali je dobro zezanje.
    Svaki praznik je dobar kad ga dobro iskoristiš ;-)

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne volim 8.mart.
    To je jedan od onih praznika koji su bez veze i ako ih slavis i ako ih ne slavis
    Niti mi je normalno da ga nekome cestitam, niti se dobro osecam kada mi cestitaju. Osmehnem se, zahvalim se, ali ga nikome ne cestitam.

Podelise nam juce u skoli neke ruze, kupke i dezodoranse, napravili koktel, sede zene za onim stolom... ma uzas!
    A muski su se bas potrudili da sve bude ok...
    Ne znam, ne osecam to kao svoj praznik (mozda zato sto mi je rodjendan vec 16: )

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Protiv 8 marta zato sto je izmisljen praznik u kojem se slavi zena. Nosenje cveca i poklona mi je tako ljigavo, pravo podilazenje i uvlacenje. Dan kada se zena dize na nekakav tron oko kojeg svi trckaju i opet - prinose cvece i slatkise. Moderni paganizam, nista vise. Mnogo je bolje slaviti savrsene zene kao sto je Sveta Petka ili Bogorodica koje bi trebale biti uzor svim zenama.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio King 7
    Protiv 8 marta zato sto je izmisljen praznik u kojem se slavi zena. Nosenje cveca i poklona mi je tako ljigavo, pravo podilazenje i uvlacenje. Dan kada se zena dize na nekakav tron oko kojeg svi trckaju i opet - prinose cvece i slatkise. Moderni paganizam, nista vise. [font=Book Antiqua]Mnogo je bolje slaviti savrsene zene kao sto je Sveta Petka ili Bogorodica koje bi trebale biti uzor svim zenama.[/font]
    Zato sto su bile u crkvi???8-)

Veoma poznat goldfish (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Maslachak
    nije ni to

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio Harmony
    Ne volim 8.mart.
    To je jedan od onih praznika koji su bez veze i ako ih slavis i ako ih ne slavis
    Niti mi je normalno da ga nekome cestitam, niti se dobro osecam kada mi cestitaju. Osmehnem se, zahvalim se, ali ga nikome ne cestitam.

Podelise nam juce u skoli neke ruze, kupke i dezodoranse, napravili koktel, sede zene za onim stolom... ma uzas!
    A muski su se bas potrudili da sve bude ok...
    Ne znam, ne osecam to kao svoj praznik (mozda zato sto mi je rodjendan vec 16: )
    Е, ми смо овај пут остале без таквих поклончића и коктела у зборници...изашли смо увече у рестаран са музиком...и било је тако доообро, толико смо играли, зезали се, као никад до сад!
    Ако ништа друго, 8. март нам је бар био повод да се зближимо и да се дружимо и ван свакодневног посла...што има позитивне ефекте и на посао...

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio King 7
    Protiv 8 marta zato sto je izmisljen praznik u kojem se slavi zena. Nosenje cveca i poklona mi je tako ljigavo, pravo podilazenje i uvlacenje. Dan kada se zena dize na nekakav tron oko kojeg svi trckaju i opet - prinose cvece i slatkise. Moderni paganizam, nista vise. Mnogo je bolje slaviti savrsene zene kao sto je Sveta Petka ili Bogorodica koje bi trebale biti uzor svim zenama.
    e jes bolje,sutra malo
    sad ga i ti pretera :?
    i nije mi bas najjasnije koja je veza osmog marta i paganizma :?
    you make me sick because i adore you so

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

samo vas gledam...pa osmi mart uopste nije praznik vec dostignuce...evolucija....

Slične teme

1. Za i protiv;
    Autor Lexa u forumu Arhiva
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.07.2006., 19:50
  2. Za ili Protiv
    Autor Red_Zmaja u forumu Arhiva
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 21.02.2004., 21:12
  3. DP - za i protiv?
    Autor mr.Pink u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 10