Ubijeno preko 10 svedoka protiv Haradinaja

JerryRopero

Primećen član
Poruka
835
Ubijeno je najmanje 10 potencijalnih svedoka Haškog tribunala u postupku koji se vodi protiv Ramuša Haradinaja, pišu Novosti.

Kako saznaju Večernje novosti, a tvrde u Tribunalu, ubijeni su Iljir Seljimaj, Bekim Mustafa, Avni Eljezaj, Tahir Zemaj, Sabahate Toljaj, Isuf Hakljaj, braća Zećiraj, Sadik i Dželjadin Musaj i Sadik i Veljselj Murići. Navodi se da su u većini pomenuti bili potencijalni svedoci optužbe protiv Haradinaja.

Saznanja Tribunala do kojih se došlo uz pomoć stranih bezbednosnih službi ukazuju da su bivši saborci Ramuša i Dauta Haradinaja u više navrata upućivali pretnje svedocima Tribunala, bilo da se nalaze na području Kosova i Metohije, ili da borave u inostranstvu, kako bi ih sprečili da u Hagu svedoče o zločinima OVK.

"Značajna finansijska sredstva uglavnom stečena od kriminalnih aktivnosti izdvajaju se u cilju podmićivanja potencijalnih svedoka, ali i za angažovanje lica na praćenju i otkrivanju lokacija na kojima borave svedoci Tužilaštva", navode izvori iz Tribunala i dodaju da su te aktivnosti posebno bile intenzivirane posle puštanja iz pritvora Ramuša Haradinaja.

"Saznanja ukazuju da su pretnje i pritisci bili organizovani od strane Haradinaja, a posredstvom kriminalno-terorističke grupacije porodice Aguši, predvođene Aljušom Agušijem, bivšim glavnim inspektorom u Kosovskom zaštitnom korpusu", kažu u Tribunalu. U takozvanim grupama za zastrašivanje deluju pripadnici OVK.

"Osim pritisaka na Albance da izbegnu svedočenje, pretnje su upućivane i licima srpske nacionalnosti sa područja Kline, pri čemu je naglašeno da će biti proterani ukoliko budu sarađivali s haškim istražiocima, posebno u slučaju pristanka da svedoče o zločinima pripadnika OVK pod komandom Ramuša Haradinaja", tvrde u svojim izveštajima strane bezbednosne strukture.

Poslednji u nizu stradalih, a mogućih svedoka protiv Haradinaja je Kujtim Beriša. U podgoričkom naselju Konik 16. februara ove godine Beriša je poginuo u saobraćajnoj nesreći pod čudnim okolnostima.

Beriša je tokom sukoba na Kosmetu živeo u selu Rznić, opština Dečani, gde je, između ostalog, bio stacioniran štab jedinice Crni orlovi. Zato je Beriša bio svedok aktivnosti i zločina OVK pod komandom Ramuša Haradinaja.

"S obzirom na to da je lično bio žrtva maltretiranja i zlostavljanja i da su njegovu suprugu silovali Idriz Baljaj i pripadnici jedice Crni orlovi, Beriša je bio jedan od značajnih svedoka optužbe", ustanovile su inostrane bezbednosne službe.
 
Па пошто неки имају условни рефлекс да помињу Шешеља, другима су за све опет криви Срби (то су они којима су Амери и даље подобни за "увођење демократије"), ништа друго него да узмем и ја Џеријев аватар.

ТЕРОРИЗАМ ЈЕ БОЛЕСТ - ПОЗОВИТЕ ДОКТОРА
 
Duh Sekire:
Па пошто неки имају условни рефлекс да помињу Шешеља, другима су за све опет криви Срби (то су они којима су Амери и даље подобни за "увођење демократије"), ништа друго него да узмем и ја Џеријев аватар.

ТЕРОРИЗАМ ЈЕ БОЛЕСТ - ПОЗОВИТЕ ДОКТОРА
Јес колега. Велику Рус Павлов је научно доказао условни рефлекс. Тако је то, и даље машу репићима каубојима и лају на све друге ... Кад газда добро храни ...

Али и Карла је добро запретила - "Укинућу оптужницу против Харадинаја.". Јбт ... ОВК Ревизори - ко Бели Медведи ... :shock:
 
Duh Sekire:
Па пошто неки имају условни рефлекс да помињу Шешеља, другима су за све опет криви Срби (то су они којима су Амери и даље подобни за "увођење демократије"), ништа друго него да узмем и ја Џеријев аватар.

ТЕРОРИЗАМ ЈЕ БОЛЕСТ - ПОЗОВИТЕ ДОКТОРА
Овај пут се слажем с вама.Пресуду идиотима као што је Харадинај може да донесе једино нека од тајних служби.Болест је узнапредовала,постоји само једна врста специјалиста која може да је сузбије!
 
misoni:
Овај пут се слажем с вама.Пресуду идиотима као што је Харадинај може да донесе једино нека од тајних служби.Болест је узнапредовала,постоји само једна врста специјалиста која може да је сузбије!

Мислиш као Израел одговорнима за масакр у Минхену.
Си кларо, то је једина правда...
Или као Руси Чечене. 8-)
 
Iron Lord:
Pa vaši su to potpisali, demokrate samo otaljavaju.
Uostalom šta pa demokrate imaju veze sa ubistvima svedoka?
Da nisu iz neke lokalne domaće stranke?

pa imaju veze. u interesu Srbije je bilo da se ti svedoci zastite, zar ne ? Pogotovo sto su vecina njih drzavljani Srbije. Pa ko treba da ih stiti onda , Zanzibar ili Srbija? Svi mi znamo, a kamoli policija da je Haradinaj okoreli ubica i vodja jednog od najgorih kriminalnih klanova na Kosovu. Postavlja se pitanje zasto nasa drzava nije ovim ljudima ponudila ukjucenje u program za zastitu svedoka kakvi su vec ponudjeni nekim drugim ljudima. Zasto su oni prepusteni svojoj tuznoj sudbini i Haradinajevim ubicama, pitanje je sad?
 
Jerry Ropero:
pa imaju veze. u interesu Srbije je bilo da se ti svedoci zastite, zar ne ? Pogotovo sto su vecina njih drzavljani Srbije. Pa ko treba da ih stiti onda , Zanzibar ili Srbija? Svi mi znamo, a kamoli policija da je Haradinaj okoreli ubica i vodja jednog od najgorih kriminalnih klanova na Kosovu. Postavlja se pitanje zasto nasa drzava nije ovim ljudima ponudila ukjucenje u program za zastitu svedoka kakvi su vec ponudjeni nekim drugim ljudima. Zasto su oni prepusteni svojoj tuznoj sudbini i Haradinajevim ubicama, pitanje je sad?

ja ne znam kako neko moze tek tako lupati o necemo sto nema pojma, jedino ako mu je bio saucesnik, te mu drzao svecu.ja ne tvrdim da je nevin, ali ni kriv, nisam to tvrdio niti za takozvane vase herojske p**ki*e koje se kriju [zato je ta etiketa p...] ma bez veze...
 
Jerry Ropero:
pa imaju veze. u interesu Srbije je bilo da se ti svedoci zastite, zar ne ? Pogotovo sto su vecina njih drzavljani Srbije. Pa ko treba da ih stiti onda , Zanzibar ili Srbija? Svi mi znamo, a kamoli policija da je Haradinaj okoreli ubica i vodja jednog od najgorih kriminalnih klanova na Kosovu. Postavlja se pitanje zasto nasa drzava nije ovim ljudima ponudila ukjucenje u program za zastitu svedoka kakvi su vec ponudjeni nekim drugim ljudima. Zasto su oni prepusteni svojoj tuznoj sudbini i Haradinajevim ubicama, pitanje je sad?

Šteta što Vaša partija nije pobedila, verujem da bi ih Srbija rado hranila dok im ne počne svedočenje...
 
adem_ks:
ja ne znam kako neko moze tek tako lupati o necemo sto nema pojma, jedino ako mu je bio saucesnik, te mu drzao svecu.ja ne tvrdim da je nevin, ali ni kriv, nisam to tvrdio niti za takozvane vase herojske p**ki*e koje se kriju [zato je ta etiketa p...] ma bez veze...
Ma jok slucajno svi svedoci izgibose...Mucila ih teska bolest,Haradinaj...
 
adem_ks:
da secam se, ali bas mi nekako nije logicno da su tu umesani njegovi prsti... ja jesam za ono nikad ne reci... a ima jos 80-tak svedoka, ako se ne varam...
Pa opet ne znam sta da kazem..moja sledeca predpostavka je da ce se desiti jos par *incidenata* i onda ce dosta svedoka zaboraviti sta se desavalo i nista se nikad nije ni desilo...falice nekoliko dusa, ali Boze moj,takav je zivot ...
 

Back
Top