PREDLOG

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Salvantis

Iskusan
Poruka
6.475
Prodje skoro dve nedelje od famozne presude Medjunarodnog suda pravde, a vidim da neki u BIH, hrvatskoj i Srbiji (pogotovo Srbiji), ne mogu da prihvate cinjenicu da nismo osudjeni za agresiju. Jeste, hvataju se za deo o Srebrenici, sanjaju da uhvate i Mladica, ali nije to dovoljno za tolike nade i ocekivanja.

Sve nesto razmisljam, kakvo bi to samo slavlje bilo da je Srbija osudjena! Jedino pitanje da li bi od srece vise skakali Silajdzici ili Cedici? Ovi drugi, sasvim sigurno.

Mashala, ima i na ovom forumu onih koji bi bas sve na svetu dali da nas je Sud osudio ne samo za genocid i agresiju, nego da nam je natovario placanje par stotina milijardi dolara na ime ratne odstete. Tada bi razni alergicni taksisti, konacno imali priliku da do kraja svog zivotarenja izdvajaju 10% od plate, kako bi Muja veteran iz 28. muslimanske divizije, jedan od onih 8.000.000.000.000.000.000 'poginulih', mogao na miru da pijucka pivu, fata fatu, i ladi jajca u reci Bosni. Ako ni to ne bude dovoljno, ma i unuci treba da plate harac; kad smo mogli turcima, mozemo i poturicama. Samo da se gospoda koja pusku nisu videla ni na slici, ne bi osecali krivima zbog 'nacionalne sramote' i 'genocida' nad mudzahedinima, ustasama, balistima, i svima onima koji su nas klali vekovima, a sad cmizdre zato sto se neko usudio da se brani. Steta sto Crnogorci ne pobegose ranije, propustili su svoju sansu da nam natovare dozivotno izdrzavanje (a vredna neka 'nacija', kao i ona izBosne).

No cemu kukanje 'dame i gospodo'? Ko vam brani da u ime vase nevidjene (bas nevidjene) humanosti zaista izdvojite ne 10% nego svih 100% zarade za 'majke srebrenice', oceve vukovara, cuvare jasenovca i sve te silne sirote zrtve velikog, zlog Mladica? Dakle slobodno se izvinite i silajdzicu i haradinaju, i klintonu i olbrajtovoj, i bin-ladenu i ... ma steta sto hitler nije imao potomke, da se malo i njemu izvinjavajte, red bi bio.
I placajte, poklanjajte, klecite i lelecite.
Samo sto dalje od mene.

Naravno nije to samo pitanje novca. Pre svega jeste pitanje savesti. A mene bi savest proganjala jedino kad bi me neko, nekako naterao da se onima izvinjavam...
 
Мачак, обзиром да сам сагласан са "декларацијом" твојом, очекујем братске односе Монархије Вождовачке - са нашом Врачарском. :lol:
 
eremita:
Одличан текст, Салвантис, к'о да си ме пит'о.......хехехе.......
Sad ce da nas optuze za jednoumlje ;)

Ozbiljno, u pitanu je cista logika. Ako neko ovde toliko 'pati i suze lije' zbog nekakvih nasih 'kolektivnih zlocina', nek nadje ziro racun, a ni Bosna nije daleko, pa nek namiri svoj dug. Opet ne videh da su ovi sto se zalazu za raznorazne deklaracije, i zale na 'blagu' presudu, ucinili bilo sta licnim primerom.
A evo ja nemam nista protiv da recimo Ceda pokloni Harisu Silajdzicu bar jedan dzip :D
 
Lacibg:
Мачак, обзиром да сам сагласан са "декларацијом" твојом, очекујем братске односе Монархије Вождовачке - са нашом Врачарском. :lol:
Normalno kolega, ekonomski ili cak i vojni savez su uvek dobrodosli ;)
 
Договорено !
c005.gif
Мислим да ће мој сународник Еремита са Врачара, одобрити ову коалицију.
 
Lacibg:
Мачак, обзиром да сам сагласан са "декларацијом" твојом, очекујем братске односе Монархије Вождовачке - са нашом Врачарском. :lol:
А не заборавите и на нашу Кнежевину Звездара. 8-) :) :) ;)
 
Glupa je uopste pomisao da se placa ratna osteta kad smo mi dobili milion izbeglica a eknomija nam je otprilike na nivou Bosne koja je 4 godine razarana ratom a Hrvatska je daleko ispred nas iako je i tamo bilo ratnin razaranja tako da ne bi bilo vise fer da se traze bilo kakve pare od nas jersmo sami sebe dovoljno kaznili i unazadili doduse nisu svi krivi sto je deo naroda malouman pa je 89. prepoznao mesiju al hebiga svi smo morali da pojedamo deo govana tako da nikakve ostete vise ne dolaze u obzir.
 
Ja sam osoba koja je bila presrećna što nismo osuđeni za genocid. Smatram notornom budaletinom svaku osobu koja žali što Srbija nije bila proglašena genocidnom i što nije nametnuta ratna odšteta.
Sa druge strane sam razočaran što se ime moje zemlje opšte povlači po nekim MSP i što nas sumnjiče za takve stvari.
Što se tiče Mladića, ili u Hag ili nije u Srbiji.
Taj moj stav već
g060.gif
znaju
 
Vapor Glow:
Sarajevo i Vukovar su porušili Srbi,pa zašto ih oni ne bi i izgradili?
Da, da, a i Neron je bio Srbalj!
Srbalji syebaše i Kartaginu, Aleksandriju, Berlin, Aleksinac, Bagdad, Bejrut, Kabul, Staljingrad, Perl Harbor, Nagasaki i Hirošimu..., a sad idi na spavanje jer lupetaš gluposti koje ni gusle ne mogu opjevati!!! :evil: :evil:
 
Rainbow Six:
Da, da, a i Neron je bio Srbalj!
Srbalji syebaše i Kartaginu, Aleksandriju, Berlin, Aleksinac, Bagdad, Bejrut, Kabul, Staljingrad, Perl Harbor, Nagasaki i Hirošimu..., a sad idi na spavanje jer lupetaš gluposti koje ni gusle ne mogu opjevati!!! :evil: :evil:

Nemoj da zamenjuješ teze i da mi guslaš o životu. Kuriozitet je da neko ovakvim postom meni kaže da lupam gluposti..
 
Добар предлог!Као што кажеш,нека сви ови никоговићи уплаћују добровољно 300% својих примања горе набројаним.А могу и да добровољно оду код њих у робље,нећу се љутити!:D
 
Vapor Glow:
Nemoj da zamenjuješ teze i da mi guslaš o životu. Kuriozitet je da neko ovakvim postom meni kaže da lupam gluposti..
Koji ste vi LDP-ovci roboti. :-D Pa vama je i mozak mehanizovan, kada ucite svoje izborne slogane napamet...

Nemoj da mi guslas o zivotu-Necu da mi guslaju o zivotu... :lol:
Jeste li vi mentalno zaostali.. ..kada jedno te isto ponavljate... :roll:
 
Ma hocu da saslusam i njih,cisto da bi konstantno proveravao svoja ubedjenja ali neke stvari koje ti ljudi pricaju...*to su opasne stvari,to su opasne frekvencije*(p.s.moze li neko da mi objasni kako se pisu smajliji i ostale zezalice posto sam,je li,nov u ovim sportovima?)
 
sergeronimo:
Ma hocu da saslusam i njih,cisto da bi konstantno proveravao svoja ubedjenja ali neke stvari koje ti ljudi pricaju...*to su opasne stvari,to su opasne frekvencije*(p.s.moze li neko da mi objasni kako se pisu smajliji i ostale zezalice posto sam,je li,nov u ovim sportovima?)
Имаш смајлије у едитору,на десној страни.Кликнеш на онај који си изабрао,и то је то.:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top