Euro 3-4 za taksiste

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.490
Posto neznam gde bih svrstao ovu temu, interesuju me Vasa misljenja i komentari za novu uredbu o taxi prevozu gde od 1 januara 2009 svi taksisti moraju da imaju najmanje euro 3 standard da bi mogli da obavljaju svoju taksi delatnost. Juce mi je prijatelj dosao iz Poljske koja je u EU od 2000 god i tamo se voze nova a i kola po 15-tak godina stara a cujem i informacije ali ovoga puta nepouzdane da se i u Nemackoj vozi isto. Dali je to tkz uvoznicki lobi uticao na tu odluku ili nesto drugo.........da Vas cujem za komentar. Pozdrav !
 
Ok je to da se imaju kola novije generacije, cista, udobna, sa klimom, ljubaznim vozacima itd ali dali je u redu da mora taj standard euro 3 ili 4 da se zadovolji s obzirom da to netraze ni mnogo razvijenije zemlje a ne ova nasa sirotinjska ?
 
Ma to su obicne gluposti .... ova nasha zemlja je u gownima do gushe ...a uvode neke Evropske zakone .... u Nemackoj Golf 3 ....kosta 1500 Evrica full ...ali goveda ne daju da se uvezu ...... Sto se tice TAXI-sta ...to je cista glupost ..... pa mi jedva prezivljavamo ..a oni uvode Euro3 .... do 2009 ce biti Euro4....ma samo da zajebavaju narod .......

@jerotije .....skupljaj pare i kupuj novog YUGA ... kazu da je perverzija ...yebe te na svakom koraku ...a platicesh ga kao da vozish HAMMERA :))))..zar to nije EVROPSKI ;)
 
Juce je poceo estetski pregled sa novom klasifikacijom vozila i odmah je prekinut jer nijedan auto nije zadovoljio kriterijum. U ponedeljak je kako cujem novi sastanak i bice nesto novo. Kakva je ovo mafija.........
 
whitenicky:
Ma to su obicne gluposti .... ova nasha zemlja je u gownima do gushe ...a uvode neke Evropske zakone .... u Nemackoj Golf 3 ....kosta 1500 Evrica full ...ali goveda ne daju da se uvezu ...... Sto se tice TAXI-sta ...to je cista glupost ..... pa mi jedva prezivljavamo ..a oni uvode Euro3 .... do 2009 ce biti Euro4....ma samo da zajebavaju narod .......

@jerotije .....skupljaj pare i kupuj novog YUGA ... kazu da je perverzija ...yebe te na svakom koraku ...a platicesh ga kao da vozish HAMMERA :))))..zar to nije EVROPSKI ;)

hahaha bravo whity odlicno razmisljanje....daleko smo mi od evrope a potrudicemo se da tu i ostanemo
 
pa ti bi' jerotije ,trebalo da kapiras...u bgd-u vas ima oko 7000,a po proceni nekih trebalo bi' da vas bude 4000...eto resenja da smanje broj...pa još kad počnu oduzimnje taxi dozvola zbog neplaćenog poreza....koliko ih ima koji duguju porez po više meseci pa i godina...nego,ja sam čula da je moguće i neke licence da vam uvedu...
 
Daj boze da to bude s licencama mada sam cuo da nece uopste biti jeftino a za porez takodje bi voleo da se iskristalise stanje jer kazu da 27 posto taksista uopste nikada nije dalo dinara za porez i da duguju 500.000 i vise. Divljacima su poceli da oduzimaju kola i vec se oseca da ih manje ima u gradu ali ih opet ima. Nevolja je jedino sto nama traze taj euro 3-4. Ko ima para da to kupi od nas ako neudje u debeli kredit tj ropstvo od 5-7 godina ? Sta ce to nama u Srbiji kad mnogo razvijenije zemlje nemaju taj kriterijum ?
 
Imaju dovoljno vremena do 2009. da razmisle sta ce i kako ce. A ako izadju tada sa predlozima onda cemo ih pustiti da spavaju u taksijima kao sto sad studenti hoce da spavaju u fakultetima.Ako ima neko neki predlog neka ga sad kaze.I studenti su bili dovoljno glupi da ne vide da treba nesto da se promeni u sistemu na univerzitetu, a bili su dovoljno "pametni" da sruse stari sistem. Ne moze samo da se rusi mora i da se gradi.
 
dobar dan svima pre svega hteo bih da kazem da kupovinom novih vozila za taxi usluge taxi bilo gde u srbiji nece ici na bolje samim tim sto standard gradjana nebi mogao da isprati cene usluga koje bi bile adekvatne za mogucnost opstanka taxi udruzenja a sto se tice licenca za taxi tu odluku pozdravljam jer samim tim dolazim do ubedjenja da ce se broj taxi vozila drasticno smanjiti i nadam se da drzava nece i u taxiju dozvoliti kao sa kreditima kupovinu laznog socijalnog mira !!!!!:think:http://forum.krstarica.com/images/smilies/think.gif
 
EURO samo što je ovo EURO100 +100

Od Astrodita

Došao čovek na taksi stanicu i upita taksistu:
- Koliko je vožnja do susednog grada?
- Sto evra!
- Ali ja imam samo 80!?
- Onda ništa.
Razmišlja tip, pa kaže:
- A je l' ti mene možeš voziti za tih 80, pa dokle dođemo?
- Može.
...i tako oni krenu...
Vozili se oni tako, kad par kilometara pred susednim gradom kaže taksista:
- Tvojih 80 evra ovde ističe!
- Ali, pobogu, kiša pljušti, a to je još samo par kilometara?!
- Napolje! reče taksista...

Nakon nekoliko dana dolazi čovek opet na taksi stanicu. Ovaj put stoji 8-9 taksija, a onaj od
ranije zadnji je u redu...
Čovek ode kod prvog:
- Evo ti 100 evra za vožnju do susednog grada i još 100 ako mi ga popušiš!!
- Marš p***rčino! - reče taksista...
Ode ovaj kod drugog: - 100 evra za vožnju do susednog grada i još 100 da mi ga popušiš!
- Je l' vidiš ovu šaku ?! Je l' bi želeo da se stopi s tvojim licem ?!
I tako svi redom, dok ne dođe on do onoga koji ga je već vozio:
- Koliko je vožnja do susednog grada?
- 100 evra, isto k'o i prošli put, šta se praviš lud!?
- Čuj, evo ti 100 evra, a evo ti još 100, ako me lepo polako ovuda provezeš i
usput mašeš svojim kolegama.
 

Back
Top