8. MART

Meni je 8. mart toliko bez veze i toliko ponižavajući za žene, da mi uopšte nije jasno zašto se neko oduševljava da dobije neki buđavi karanfil jednog dana u godini.

Žene moje drage, 8. mart bi trebalo da bude svaki dan u godini, a pravi kavaljer zna kako da obraduje svoju dragu bilo kog dana. Najlepša su ona iznenađenja i oni pokloni koji nemaju nikakav poseban povod. Najveći povod je ljubav prema nekoj osobi i nikakav 8. mart mi nije potreban da bih obradovao svoju dragu.

PS: Srećan vam 9. mart! ;)
 
-"Neki budjavi karanfil..." !!?? - Gospode bože!!! Kao da govori osoba koja do podne mrzi samoga sebe, a poslije podne cijeli svijet !
Osmomartovsku čestitku povezati sa buđavim cvijećem !
- "8. mart je ponižavajući za žene"??? _Dragi moj prijatelju, možda to i jeste tako u tvojoj životnoj sredini, ali samo zato što ti i tebi slični o njemu i o muško - ženskim odnosima mislite na takav način i ne pokušavate ništa promjeniti. - A vaše misli određuju vašu realnost!
- Molim te, učini lijepim ovaj 8. mart svim ženama svijeta, a i sve ostale dane u godini tako što ćeš početi mijenjati svoje misli !
Uzgred, nema ni jedne stare ili nove kulture u čitavome svijetu gdje cvijet ne predstavlja personifikaciju lijepe žene! - O kakvoj to onda buđi pričaš?Gdje ti je pamet. shaddow??!! :evil:
- PONOVO : DRAGE DAME I DAMICE, ŽELIM VAM SRETAN I PROFITABILAN 8. MART I DA NAM BUDETE NAJLJEPŠE CVIJEĆE KOJE NIKAD NE VENE - čitav svoj život ! :razz:
 
U pravu ste obojica -prema tome bez ljutnje.U suštini obojica imate isti stav ako malo bolje razmislite.
Znak pažnje ženi uvek prija,pa i za 8 mart.Meni je prijalo da nađem tvoj post Peinter.Smatrala sam da si svim ženama ovde dao po cvet i hvala ti.
A prija mi i post shaddow-a,jer ima dobar stav prema tome.Nije potreban izgovor za znak pažnje-posebno ako se radi o ženi koju voliš.
Ali je činjenica da neke žene dobiju samo buđavi karanfil samo taj dan,samo zbog toga da se ispuni neka forma i to jeste ponižavajuće za ženu.A neke ne dobiju ni to.
Zato vam hvala obojici što ne spadate u ovu kategoriju. :)
 
tapetarduda:
....A prija mi i post shaddow-a,jer ima dobar stav prema tome.Nije potreban izgovor za znak pažnje-posebno ako se radi o ženi koju voliš.
Ali je činjenica da neke žene dobiju samo buđavi karanfil samo taj dan,samo zbog toga da se ispuni neka forma i to jeste ponižavajuće za ženu.A neke ne dobiju ni to.

O tome ja priačam. Lepo si to primetila. Problem i jeste u LICEMERJU. Ne kažem da nema muškaraca koji toga dana od srca nešto kupe svojoj voljenoj ili osobama do kojih im je stalo. Ali žalila mi se jedna učiteljica, kako mrzi osmi mart, jer joj gomila dece (valjda roditelji misle da je to obaveza) donese kojekakve gluposti koje posle može samo da baci.
Možda ja malo drugačije razmišljam. Kada želim da obradujem nekoga maksimalno se trudim da budem originalan. Može to da bude jedan cvet (ali originalno upakovan), ili prelepi buket od 31 ruže, ili sat, ili parfem, ali bitno je da to bude NE ZATO ŠTO TAKO TREBA, već zato što JA TAKO ŽELIM, da bude odraz istinske pažnje, a ne formalnost koja "treba" da se ispuni.
 
Peinter, poštujem tvoju želju da ispoštuješ 8. mart, mada, kao što je Duda rekla, čini mi se da se ipak naši stavovi i ne razlikuju mnogo.
Ovoje cenimo i poštujemo žene. Ovoje uživamo u tome da nekome priredimo lepo iznenađenje, da nekoga obradujemo.
Razlika je samo u tome što ja imam potrebu da to bude na krajnje originalan način, a ne po nekom šablonu.
 
jao.....mi dobile po ružu od generalnog, BELU! Ladno mi je Miroslav Lazanski doneo ružu :lol: Iza njega išao fotrograf i slikao, džizs .....

E, ali dobila sam od kolege bonbone od badema i cimeta mnjam :P
i još neko cveće silno na kraju mi ga pojeli drugari (bonbone mislim)
a cveće sam ostavila na poslu jer ne mogu da ga vučem na sastanke pa u kafić :)



E, jednom sam dobila varjaču, to je bilo cool :P Brendiranu! Bazar je pisalo na njoj! To je već vrlo korsino....to ne mogu da ti pojedu drugari :D
 
Ujedno je to prilika da ti se da do znanja da se nekome sviđaš.... :p
Najbolji pokloni koje sam ikada dobila su palačinke u krevetu ;-) od muža i kada su me sinovi odveli na koncert Dragana Stojnića i odslušali ga sa mnom :D
 
kad se setim onih stvari iz vrtića..ekipno smo pravili mamama jastučiće za čiode (u obliku šeMšira, moj je biJo crveni :P ) i neke plišane broševe.:D

Šta danas deca rade?
 

Back
Top