Viktorijanska književnost u Engleskoj
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Viktorijanska književnost u Engleskoj

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    255

Podrazumevano Viktorijanska književnost u Engleskoj

Ja trenutno spreman Englesku knjizevnost 2 za ispit i citam romane iz ovog perioda. Kako vam se cine? Koji vam se svidjaju, a koji ne?

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Viktorijanska knjizevnost u Engleskoj

Citat Original postavio Rudjer
    Ja trenutno spreman Englesku knjizevnost 2 za ispit i citam romane iz ovog perioda. Kako vam se cine? Koji vam se svidjaju, a koji ne?
    Rudjere, ovo ipak nie forum za anglistiku... Daj spisak lektire, pa da komentarisemo (ako smo citali).

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Čekaj, jesu tu još uvijek Klarisa i Pamela i Tom Džons - neviđena smaračina sve tri knjige. Sentimentalno putovanje nije loša, kao ni Svift i Defo. Engleska proza u tom periodu nije nešto, poezija je interesantnija. Ko to sad drži u Beogradu, ja sam nekad polagao kod Vukobrata.

Aktivan član Modruna (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Јој, немој "Кларису" и "Памелу", к'о бога те молим. Не само да су досадне него су и лицемерне до беса. Све се нешто пренемажу и фолирају те две госпођице. Данашњи психолози би их провалили из така, и помогли би им да прихвате сопствене истините жеље, а не да се онолико фолирају и лажу и себе и цео свет.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio quentin
    Čekaj, jesu tu još uvijek Klarisa i Pamela i Tom Džons - neviđena smaračina sve tri knjige. Sentimentalno putovanje nije loša, kao ni Svift i Defo. Engleska proza u tom periodu nije nešto, poezija je interesantnija. Ko to sad drži u Beogradu, ja sam nekad polagao kod Vukobrata.
    Te knjige su verovatno knjizevnost II, ali viktorijanska knjizevnost su sestre Bronte, Dzordz Eliot, Trolop, Dikens, Kipling, Stivenson itd., zar ne?
    R. L. Stevenson rules ako pitate mene...

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Citat Original postavio muvalo
    Te knjige su verovatno knjizevnost II, ali viktorijanska knjizevnost su sestre Bronte, Dzordz Eliot, Trolop, Dikens, Kipling, Stivenson itd., zar ne?
    R. L. Stevenson rules ako pitate mene...
    Pardon ako sam pogriješio, nekad su Književnost 2 bile ove knjige što sam pomenuo, plus Defo, Svift, mnogo poezije Miltona, Poupa, Blejka, onog Škota, kako se ono zove... the best layed schemes of mice and men.., e da Burns i još toga. Na trećoj godini su se čitali Orkanski visovi, Dž. Eliot itd. Bar je tako bilo u Beogradu.U svakom slučaju, engleski i američki roman do početka 20. vijeka uvijek mi je bio uglavnom dosadan.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio quentin
    Pardon ako sam pogriješio, nekad su Književnost 2 bile ove knjige što sam pomenuo, plus Defo, Svift, mnogo poezije Miltona, Poupa, Blejka, onog Škota, kako se ono zove... the best layed schemes of mice and men.., e da Burns i još toga. Na trećoj godini su se čitali Orkanski visovi, Dž. Eliot itd. Bar je tako bilo u Beogradu.U svakom slučaju, engleski i američki roman do početka 20. vijeka uvijek mi je bio uglavnom dosadan.
    Hihi, i meni Iako su Hotorn ili Melvil ili Po bas super... a u engleskoj knjizevnosti je svetli izuzetak Oskar Vajld... ali on verovatno samo hronoloski spada u ovu grupu (viktorijanskih smaracha).

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.09.2007., 23:07
  2. SKOLOVANJE U ENGLESKOJ
    Autor asatan u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.08.2004., 14:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku