da li je predodredjeno da neko bude alkoholicar?
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: da li je predodredjeno da neko bude alkoholicar?

Obećava
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano da li je predodredjeno da neko bude alkoholicar?

i ako jeste kako se desi da ta ista osoba moze da se vrati u normalu?

ŠTA JE AA. Anonimni alkoholičari su zajednica muškaraca i žena koji međusobno izmenjuju iskustva, snagu i nadu, kako bi mogli rešiti zajednički problem te mogli pomoći i drugima da se oporave od alkoholizma.

Za članstvo postoji samo jedan uslov, a to je želja da se prestane piti. Članarina u A.A. se ne naplaćuje; mi se sami financiramo licnim doprinosima.

A.A. nema nikakve veze ni sa jednom verskom sektom, udruzenjem, političkom ili drugom organizacijom i institucijom. A.A. ne želi ucestvovati u raspravama, te ne podržava nikakve ciljeve niti im se protivi.

Naš je osnovni cilj - ostati triezan i pomoći drugim alkoholičarima da ostvare stanje trezvenosti.
    Poslednji put ažurirao/la EIIe : 30.01.2009. u 06:43 Razlog: brisanje linka

Aktivan član mrs depp (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: dal je predodredjeno da neko bude alkoholicar?

može da se vidi kroz horoskop...kao i narkomani....

Obećava
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    42

hajde reci mi osoba rodjena 24.11.1954 u 22h podravska slatina hrvatska.

moze malo o tome
    hvala

Početnik
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam pocetnik, pa ne uzmi ovo zdravo za gotovo, ali probacu:
    Ono sto meni upada u oci je ovaj merkur koji je napadnut sa svih strana. Merkur (male pare) vlada drugom kucom, tako da para ni od korova (osoba ili zivi na socijalnoj pomoci ili doslovce svaki peni trosi na porok). Konjunkcija saturna i merkura u cetvrtoj u kvadratu s marsom iz sedme potencijalno govore kako o neslaganju s ocem u mladosti, tako i o bezgranicnoj energiji koja bi se utrosila da ova osba zavrsi studije (moja pretpostavka da iste nije pocinjala, ili eventualno napustila u roku od max godinu dana).
    Ono zasto sam celu pricu i pored pitanja za alkoholizam okrenula na pare, jer je ovo JAKO dobar primer nemanja (izvinjavam se ako gresim) Dakle MC je u opoziciji sa kojecime, mars koji bi pokazao vise studije je isto napadnut sa svih strana, novac od partnera ako postoji mogao je samo uz batine doci (naravno pod uslovom da partner uopste postoji i ne mislim bukvalno batine nego natezanje i jednostavno osecaj da to nije vase i nije zaradjeno nego dato uz verovatno prigovore) Ako postoji partner, ta osoba je plemenite i ciste naravi, casna i treba joj/mu odu spevati! Sto se tice svakodnevnog posla, opozicije, kvadrati...cuda ziva..mozda bi bilo dobro da osoba stvarno radi nesto vezano za fizicki rad, da utrosi svu tu energiju naakumuliranu u kuci u suprotnom. Sad sto se tice ****. Ovako osma kuca, pored smrti, operacija... u ovom slucaju govori o dusevnim strahovima, i krizama. Posto istom vlada neptun (smesten u kucu komunikacije) rekla bih da osoba ili ne ume da objasni/iskaze ono sto vidi i zeli ili je u nemogucnosti (bas ogrezli alkoholicar). Takodje (no hard feelings) ova pozicija je jedan od dobrih ukazatelja i na nizi iq faktor. Ako postoji lek za ovu osobu, naci ce ga u podrsci supruga/e, kao i u bilo kojoj vrsti produhovljenja, takodje institucionalizovano lecenje u inostranstvu ako je moguce bilo bi od velike koristi (trigon uran-sunce, sunce u strelcu). Dakle mozda obicne knjige o okultizmu pomognu, hiromantija, filozofija, astrologija, nauke na ivici,... mozda okretanje veri (naglasena 12ta, preporucljivo) ili sta slicno kroz simboliku neptuna. Ne verujem da postoji ikakvo nasledstvo koje moze ocekivati. Ono cega treba da se pazi, ako se vec nije desavalo su nesrece na putu, dakle vladar 8me napadnut od urana iz 12te moze ukazivati na takve nesrece, ali i hospitalizaciju kao i lecenje od bilo narkomanije bilo alkoholizma. Rekla bih da post nije sala, kao i da je zdravlje ove osobe uugrozeno. Zelim joj puno srece!

Svaka kritika je dobrodosla! Sto se tice etike... iskusnije molim da me poduce :-) Hvala!

Početnik
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

hm, interesantno! Nisam razumela zasto je data rec pod *** ali dobro?! Nije bila psovka Tita mi :-)
    Da zaboravi'!
    Uran je u konj. sa jupiterom (benefik) i onda taj trigon od sunca, inostranstvo bi jako dobro doslo... ako ima ko da finansira to lecenje :-(

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

vodeni znakovi su uglavnom zesci alkosi ...

Zainteresovan član cleopathra (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

znam jednog-on je skorpija-sto potvrdjuje tvoju izjavu nazalost......... :-(

Zainteresovan član putzaraj (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

skorpije su sklone alkoholu...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio cleopathra
    Citat Original postavio putzaraj
    Ne suncev znak, vec naglasenost vodenih znakova (naravno, u nestabilnoj postavci), istaknute i ugrozene planete tipa Neptuna itd .. Neptun ovde za pocetak mozemo istaci kao najbitniji, jer govori o alkoholu kao i bolestima zavisnosti uopste.

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Hm, ako cemo poci od pocetka ...

Vladar Asc-a - Sunce, u konjunkciji sa vladarem XII polja (nesvesno, strahovi, psiha tj psihicka stabilnost ... pa i narkotici, alkohol po analogiji sa Neptunom, prirodnim vladarem XII polja) ... Osetljivi Mesec. Planeta koja je u konjunkciji sa vladarem Asc-a ponasa se gotovo kao i on sam, a to je dakle Mesec u znaku svog pada - Skorpionu, i to u prilicno jakom kvadratu od svog dispozitora Plutona ... Ovde je slika jasna, ugrozen vladar XII polja i to u konjunkciji sa vladarem I - sto direktno vezuje osobu sa problemima iz simbolike XII polja.

Spasa, naravno, ima - ove planete su u trigonu sa konjunkcijom Jupitera i Urana iz XII polja (sam Jupiter je inace jak u ovom polju, a i u znaku je svoje egzaltacije, mada R i na 29 stepenu ) sto bi oznacavalo partnera i decu - Uran kao vladar VII, a Jupiter V-e.

Učlanjen
    22.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio putzaraj
    ..pardon...znam ih dvojicu.....
    evo ovako jedan je 28.10.1953. a drugi 29.10.1977. rodjeni u Beogradu. Ako sad to vama ista moze da pomogne...

Primećen član Mady (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio stidna
    ova pozicija je jedan od dobrih ukazatelja i na nizi iq faktor
    necu ulaziti u detalje tvoje analize ali ne mozes na osnovu natalne karte govoriti o iq natusa - on zavisi od brojnih faktora, genetike, okruzenja, socijalnog statusa, zelje natusa da uci i bavi se sobom i sa neptunom u 3. moze biti i jako intuitivan, mentalno snazan, genijalan.

Početnik
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Hvala na komentaru. Kao sto rekoh, ucim...sama i sto brze mogu, a i ogradila sam se odmah uz izvinjenja. Etiku nemam jer mi ovo nije struka. Sve je moje misljenje i mozda sasvim pogresno.

Mozda gresim ali trece polje komunikacije adaptacije, intelekta sa neptunom koji je lose polozen, pa vladar treceg u izgonu u cetvrtom u konj. sa merkurom (opet inteligencija i komunikativnost), opet lose postavljen. To je bila moje procena, nadam se cak netacna, vise me privlace lepa tumacenja, tako da ovoj osobi zelim sto vise ljubavi od familije, zivot u inostranstvu i adekvatan pristup lecenju.
    Ne sporim da neptun u trecem moze mnogo dobra doneti, a objasnila sam da (opet moj licni dozivljaj) da se ova osoba ucenju nije posvecivala, pa sam zato olako sud donela.
    Sve najbolje! Kritike su vise nego dobrodosle

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cleopathra
    ja sam skorpion ... i sklon sam alkoholu ...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio W.A.S.P.
    ja sam skorpion ... i sklon sam alkoholu ...
    Da, ali to nije dovoljno da bi neko bio sklon alkoholu ...
    Zbog toga mi insistiramo na sagledavanju cele natalne karte.

Učlanjen
    22.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

...ja bih vam pomogla kad bih imala vreme rodjenja od te osobe ciji sam datum dala, ali nemam...

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Elle_77
    Da, ali to nije dovoljno da bi neko bio sklon alkoholu ...
    Zbog toga mi insistiramo na sagledavanju cele natalne karte.
    nisam rekao da je svaki vodeni znak i svaki skorpion sklon picu, zapravo znam neke ljude koji nisu nikad ni okusili alkohol a vodeni znakovi su ili jesu ali ne piju. Al opet koliko ljudi poznajem a da su vodeni znakovi uglavnom piju (pogotovo skorpije)
    tuzno al istinito ... pokazalo se u praxi ...

Zainteresovan član kabum (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Alkoholizam

Pozdrav!Interesuje me sta u karti moze da pokaze sklonost ka alkoholizmu?

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Alkoholizam

Aforizmi ( Milo Dupor) :Vodeni znaci i 90 So...So 0 Mo u biku ( količine), naglašene ribe ili rak- pije za stimulaciju volje....jaka pića- Mars u 4. u vodenom znaku...Naglašen Bik ili Mesec u Biku- traži velike količine....

Slične teme

1. Rekli su: Nevin si, ali neko mora da bude osuđen
    Autor Dragan_srbcg u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.09.2009., 12:27
  2. Koliko pijete, da li ste alkoholicar ?
    Autor Grbavica_CentarSveta u forumu Srbija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 05.09.2009., 15:13
  3. Hoce li neko da mi bude prijatelj za Coca cola nagradnu igru???!!
    Autor Smajlica u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.07.2007., 21:05
  4. Hajde da ova tema bude drugacija neko prethodne
    Autor vodolija u forumu Astrologija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.01.2004., 14:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku