Dragi politicari...

SilverSurfer

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
357
Vi ste mudri i pametni, kad vas molim, pomozite mi da resim zadatak za 4-ti razred osnovne skole. Pazi ovamo:

Na udaljenosti 125m pas je spazio zeca i pojurio za njim. Zec skace pola metra a pas 2 m, ali dok pas skoci 2 puta, zec skoci 7 puta. Posle koliko metara ce pas stici zeca? Ali obratite paznju da nisu ucili jos ni decimalne brojeve ni razlomke...

Ajd sad lagano... da odmorite od politike ;)
 
posto je zec manji od psa i laksi, tu se mora uzeti u obzir i zakon inercije, tj. ubrzanja pri padu, koji je proporcionalan sa.. ali necu o tome, jer to je za peti razred, a ti si jos mlad, te ne mozes ukapirati
 
Samo mi reci da li zec trci prema EU ili bezi u suprotni pravac.......prema GLOBU il od GLOBA........veoma bitno.............
A da bi bio bar blizu.....ti prvo izracunaj......: U lov podju dva oca i dva sina.svaki ubije po jednog zeca................koliko je zeceva smaknuto........tu nije bitno da li prema EU ili ne.....................
 
ovako....

na svaka 4 predjena metra, pas se priblizi zecu za pola metra...... (tako racunaj lakse ce ti biti da ne moras da koristis decimale i razlomke, znaci na svaka 2 skoka, pas predje 4 metra a za to vreme zec skoci 7 puta sto je jednako 3.5 metara)

znaci da bi nadoknadio 125 metara mora da napravi 125*2 = 250 dvoskokova...

svaki dvoskok je 4 metra

znaci sticice ga za 250 dvoskokova * 4metra = 1000 metara (toliko ce preci pas, a zec ce preci 875m)
 
opanak:
Samo mi reci da li zec trci prema EU ili bezi u suprotni pravac.......prema GLOBU il od GLOBA........veoma bitno.............
A da bi bio bar blizu.....ti prvo izracunaj......: U lov podju dva oca i dva sina.svaki ubije po jednog zeca................koliko je zeceva smaknuto........tu nije bitno da li prema EU ili ne.....................
Pa, ja sam los matematicar, ali, pokusacu da dam dva resenja:
Ako u lov podju dva oca i dva sina, mogu da ulove cetiri zeca pod uslovom da je jedan sin i jedan otac iz jedne porodice, drugi sin i otac iz druge.
Medjutim, ako su iz iste porodice, ubice tri zeca, ali onda u lovu nisu ucestvovali samo dva oca i dva sina, nego - dva oca, dva sina, jedan unuk i jedan deda, svejedno, ubice TRI zeca:)
 
pa pazi oni mislim da znaju jednacine..... mogu da naprave u fazonu

x= broj dvoskokova

znaci 4*x = 125 + 3.5x

to rese, i vide da je x = 250 a razlomke bi trebalo da su ucili u 4. razredu (ja sam ih ucio tada) a i da nisu, ovde se radi o "polovini" koja jeste razlomak i logicki je razumnjiva svima.....

i dete u prvom razredu zna sta znaci pola od necega..... (pola cokolade, pola od 100 dinara itd itd)

Ali jeste zajeban zadatak, garantujem da pola matoraca ne bi umelo da ga resi, mada je glavni trik da ne racunas u skokovima vec u "dvoskocima" ako se toga setis svi mogu da ga rese
 
Padobranac011:
pa pazi oni mislim da znaju jednacine..... mogu da naprave u fazonu

x= broj dvoskokova

znaci 4*x = 125 + 3.5x

to rese, i vide da je x = 250 a razlomke bi trebalo da su ucili u 4. razredu (ja sam ih ucio tada) a i da nisu, ovde se radi o "polovini" koja jeste razlomak i logicki je razumnjiva svima.....

i dete u prvom razredu zna sta znaci pola od necega..... (pola cokolade, pola od 100 dinara itd itd)

Ali jeste zajeban zadatak, garantujem da pola matoraca ne bi umelo da ga resi, mada je glavni trik da ne racunas u skokovima vec u "dvoskocima" ako se toga setis svi mogu da ga rese


Ma sada deca uce decimalne brojeve u osmom razredu a razlomke u srednjoj skoli.
 
SilverSurfer:
Vi ste mudri i pametni, kad vas molim, pomozite mi da resim zadatak za 4-ti razred osnovne skole. Pazi ovamo:

Na udaljenosti 125m pas je spazio zeca i pojurio za njim. Zec skace pola metra a pas 2 m, ali dok pas skoci 2 puta, zec skoci 7 puta. Posle koliko metara ce pas stici zeca? Ali obratite paznju da nisu ucili jos ni decimalne brojeve ni razlomke...

Ajd sad lagano... da odmorite od politike ;)

daljina 250m, ako zec skace 1m a pas 4m. onda 1*7=7, a 2*4=8 znaci nakon 8m. je u plusu 1m. 250*8= 2000 m. pa onda sve to odelimo sa 2, zbog "pocetnog razlomka" 1000 m. je moj konacan odgovor.
 

Back
Top