Lose prvo paljenje
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Lose prvo paljenje

Početnik gagiska83 (avatar)
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Lose prvo paljenje

Vozim Citroen Saxo 1.5D. Pre neki dan sam ostavio auto kod majstora da mi ocisti usisnu granu koja je bila zapusena i on mi je preporucio uz to da mi ocisti pumpu visokog pritiska i dizne nekom kiselinom za to jer je on predstavnik i servis BOCSHA prikljuci taj aparat na pumpu i tako auto radi i cisti pumpu i dizne ceo motor od naslaga sagorevanja i ostalih stvari. Posle tog ciscenja svako prvo paljenje kada se auto ohladi treba mu jedno 4-5 sekunde da upali a pre toga je palio kao mina.Grejaci svi rade.Sta da radim i u cemu je problem posto mi je on rekao da vozim tako, a bojim se da mi je zeznuo pumpu pa me zato otkacio.HVALA

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano Re: Lose prvo paljenje

Nisi mu samo trebao platiti....
    Zašto si uopšte išao kod majstora?

Zainteresovan član COMAU (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Nije ti sjebao pumpu....ali nisi to trebao da radis...pogresio si u startu....Trebao si da kupis nove dizne i ne cackas po autu sa tim.....!!!

A naslage su ti sastavni deo motora i najbolje ih ne dirati ako ne otvaras motor i ne radis generalnu....jer moze da ti poremeti rad ventila(na kojima su takodjer te naslage) itd...nisam bas strucnjak....hahahahaha

Jel' ti kad ga upalis radi perfektno ili osecas da malo trokira(gotovo neprimetno)....odmah dok je jos hladan !!!
    Poslednji put ažurirao/la COMAU : 07.03.2007. u 12:52

Početnik gagiska83 (avatar)
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio COMAU
    Nije ti sjebao pumpu....ali nisi to trebao da radis...pogresio si u startu....Trebao si da kupis nove dizne i ne cackas po autu sa tim.....!!!

A naslage su ti sastavni deo motora i najbolje ih ne dirati ako ne otvaras motor i ne radis generalnu....jer moze da ti poremeti rad ventila(na kojima su takodjer te naslage) itd...nisam bas strucnjak....hahahahaha

Jel' ti kad ga upalis radi perfektno ili osecas da malo trokira(gotovo neprimetno)....odmah dok je jos hladan !!!

Pa on je kao neki strucnjak za bosch i ima sve one bosch-ove computere za svaki auto. Ja racunao da on zna sta radi. Auto lepo smireno radi i posle prvog paljenja on pali isto normalno ali posle 2-3 h opet duze verglanje dok upali, a u nizim obrtajima mi je startniji a u visljim isto kao i pre. A kada sam kupio auto u svakoj brzini je isao kao sasav do 5000 obrtaja i onda poceo da zastaje i zato sam to cistio mislio sam da je do toga jer je bila zapusena usisna grana povratnog sagorevanja.

Elita
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Slične teme

1. Paljenje sveća
    Autor Mudžaferka u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.04.2009., 15:19