Skidao sam preko dial-up 96kB/s

darkocar

Zainteresovan član
Poruka
102
Skidao sam nesto preko azureusa sto je oko 33mb ali on je na moju srecu skidao 96kB/s i konstantno je na 96kB/s kao da imam adsl 768kb/s i za otprilike 8 min sam zavrsio.da li neko zna zasto sam toliko brzo skidao ja mislim da je zbog velikog broja seedera i peera
 
Da, promaklo mi je da je rekao KAO adsl, ja sam procitao da IMA adsl.
To vec ne bih znao ali je teoretski moguce zbog "greske" na sistemu.

Meni se na primer na wireless desava da iako imam sada 2MBps i trebalo bi da mi pokazuuje otprilike 250 brzinu, pokaze i 1800 brzinu (kao da imam 16MBps) i nesto sto bi skidao 3 minuta skinem za 15-tak sekundi... Ali ta sreca i zadovoljstvo traje kratko :)
 
ali to je bila samo zakuchachina
jel ovo zakucačina?

Pa nisam bas u toj materiji neki expert ali zar modemi nisu 56Kbps? Ili se i oni otkljucavaju i overklokuju?

Samo znam da racunar prikazuje brzinu u ona dva kompjutercica izmedju modema i racunara- i nekad zna da pokaze i 100Kbps ali treba nesto promeniti da prikazuje brzinu modem-modem(provajder). To su neke brzine DSR DST ili tako nesto...
 
Oggy:
Pa nisam bas u toj materiji neki expert ali zar modemi nisu 56Kbps? Ili se i oni otkljucavaju i overklokuju?

Ja sam moj 56 k modem uspeo da overclockujem na 68.6Kbps 8-) dalje nije hteo.... mora da mi je napajanje slabo ( 450 W ) :shock:

Tutorijal: kako overclockovati modem...

Ako hocesh da overlockujesh modem morash da kupish neki dobar cooler od oko 50 € i dobru pastu.....( ja sam imao pasivni pa mozda zato nisam uspeo da ga podignem vishe od 68.8 kbps )....
Modemi se najbolje clockuju kad mnozilac ostavish na default i onda mu polako dizesh FSB.... Ako ga podignesh previshe PC ce postati nestabilan i restartovace se... u ovom sluchaju treba smanjiti FSB... Modem mora da bude hardware-ski ili nishta od overclocka.... Treba pratiti i temperaturu modema sa programom Modem temp ( moze se skinuti preko google.com ) Ako uradish vmod sigurno cesh izvuci vishe kbps ali modem ce se vishe grejati.... U principu svi modemi mogu da idu da 65 C a oni malo kvalitetniji do 70 C... Kako se otkljucava ? Pa lako: odesh na site svog proizvodjacha modema i skinesh najnoviji BIOS ( mora da bude skinut sa site-a tvog proizvodjacha modema a ne sa site-a tvog proizvodjaca matichne ! ! ) za tvoju maticnu flashnesh BIOS i onda imash novu opciju "modem oveclock"..... :lol: :lol: :lol:
To je u principu osnova za modem OC.... Ako imate neko pitanje postavite ga ovde...

Vazno: nesnosim nikakve posledice u sluchaju kvara vasheg modema ili PC-ja....
 
96 k na dial-up analognom modemu je prosto nemoguće, bez obzira na broj sidera i njihov kvalitet. Teoretski maksimum je oko 7 a stvarni oko 6 i tu je kraj priče.

Bojan je u pravu što insistira na tipu datoteke. Radi se, naime, o tome da svi danas korišteni analogni modemi imaju protokole kompresije (i to prilično dober) pa ako se prenosi neki fajl koji se može mnogo kompresovati, mogu se i dobiti dosta čudne brzine prenosa. Uzmimo kao primjer neki fajl od 7 Mb i neka je brzina prenosa maksimalno moguća teoretska, znači 7 kbps. Za prenos cijelog fajla trebaće oko 1000 sekundi. Ako se radi o fajlu koji nije kompresovan a takvog je tipa da se može dobro sabiti, tada će protokol u modemu da odradi taj posao i preko mreže će se prenositi mnogo manje podataka. Rezultat - fajl od 7 Mb prenesen za, recimo, 100 sekundi (kompresija 10:1) daje brzinu prenosa od 70 kbps. Ustvari, preko tel.mreže preneseno je samo 700 kb pa je stvarna brzina prenosa ostala 7 kbps.
Do ovakve situacije neće nikada doći u normalnom saobraćaju jer svi sve kompresuju prije i ne prepuštaju modemu taj posao. Ustvari, u svakodnevnoj praksi (dok sam koristio te modeme) pokazalo se uglavnom boljim da se ti protokoli kompresije na modemu isključe jer su znali praviti probleme u prenosu već kompresovanih fajlova (a to su skoro svi).
 

Back
Top