Cenzura u režiji B92 i nedeljnika Vreme - koliko su slobodni mediji zaista slobodni?
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Cenzura u režiji B92 i nedeljnika Vreme - koliko su slobodni mediji zaista slobodni?

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Tema o listu Pravda

Diskusija je skrenula sa početne teme.

Za sada toliko o slobodi.
    Poslednji put ažurirao/la Dokaz : 07.03.2007. u 01:13

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano Re: Cenzura u režiji B92 i nedeljnika Vreme - koliko su slobodni mediji zaista slobodni?

Већина медија у Србији су слободнији него што је то било раније, али НИСУ слободни, јер су принуђени да у фазону "политика редакције" или "уређивачког одбора" или "уредника" опет спроводе цензуру својих власника или оснивача. Некада је исти тај Б92 био најгласнији у захтеву ЗА СЛОБОДУ МЕДИЈА - и онда када је добио слободу тј.власт постали су десет пута гори него они против којих су се борили. Али шта ћеш - то ти је патологија сваке власти, макар она била и у неком левом медију или на неком шалтеру.

Али сви врло добро знају и КО је власник и КО финансира Б92 - утолико ми је нејасније шта си ти уопште који мој и тражио на тим форумима.

Крстарица је по мојим сазнањима далеко најслободнији форум а осим њих и форум часописа "Политика" мислим да је заиста слободан. За остале углавном имам лоше
    информације.

Веома ВЕРУЈЕМ у слободу мишљења и лично увек јавно говорим своје мишљење - али
    морам те обавестити да је такво понашање ВЕОМА СКУПО. Човек на тај начин стиче
    много непријатеља који га споплићу свуда и на сваком месту. Тако да је ипак велика
    мудрост ова изрека: НЕМОЈ ГОВОРИТИ ШТА МИСЛИШ - НЕГО МИСЛИ ШТА ГОВОРИШ !
    У ствари хоћу да кажем да они људи који су склони да говоре истину коју знају по сваку
    цену - треба само да обрате пажњу на НАЧИН како је саопштавају тј. да изаберу "нежан"
    начин, јер истина као таква најчешће боли.

Само идиот би се одлучио да се не бори за слободу мишљења и слободу медија, али често тај свети циљ у речи СЛОБОДА може попримити сасвим други облик и сасвим друге намере као што су прављење хаоса и анархије у име "слободе" или устоличења правих
    пљуваоница и штампање измишљотина опет у име "слободе".
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Podrazumevano Re: Cenzura u režiji B92 i nedeljnika Vreme - koliko su slobodni mediji zaista slobodni?

Ja cu sigurno promashiti (inace kompleksnu) temu, a i ne bih nista pametno rekla, sto Eremita vec nije.
    Samo par razmisljanja nekih poznatih ljudi na temu istine:

Suditi logično i suditi istinito - dve su različite stvari. (Belinski)

Svaku istinu ne možemo kazati, neku zbog sebe, neku zbog drugoga (ne znam ko ovo rece, mozda i ja

Kad čovek želi da ubije tigra, on to naziva sportom; kad tigar želi njega da ubije, on to naziva okrutnošću (B.Sho)

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Јуче је изашао први број дневних новина "Правда".
    Мислим да иза њих стоји СРС. А обрадовало ме је што пишу на-ћирилици!
    Нису лоши, остаје а се види како ће да наставе.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[FONT=Georgia]За разлику од Еремите, ја мислим да су медији данас тотално контролисани и то не толико од Владе тј. режима, већ од појединих НВО и других углавном финансијских центара моћи. Готово да уопште не постоји слобода медија, са пар изузетака и то "Фокус"радио, мада се и тамо дешавају неке благо речено чудне ствари, забранили су рад Влади Ђукановићу, а Марко Јанковић је још увек тамо (не зна се докле), једне емисије на ТВ "Палма плус" коју суботом увече води Оливера Милетовић и нешто мало ТВ "Мост". Све остале телевизије, које узгред буди речено плаћају сви грађани, са националном фреквенцијом су режимске, или под будним оком НВО.
    ТВ Б92, одавно не гледам, као што не читам ни Време, јер ми је одавно јасна њихова анти-српска уређивачка политика! Форум Б92 сам једном видела како изгледа и то ми је било сасвим довољно да више никад тамо не свратим!
    Новине читам преко интернета и то Политику, Глас јавности, Курир и црногорски Дан од дневних, а од осталог прочитам оно што пише Милован Бркић на свом сајту и Звонимир Трајковић на овом сајту [/FONT] http://www.trajkovic.co.yu [FONT=Georgia] и на овом[/FONT] http://www.srpskapolitika.com/.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar2
    Јуче је изашао први број дневних новина "Правда".
    Мислим да иза њих стоји СРС. А обрадовало ме је што пишу на-ћирилици!
    Нису лоши, остаје а се види како ће да наставе.
    [FONT=Georgia]Ко све пише за "Правду"?[/FONT]

Primećen član Blonde Knight (avatar)
    Učlanjen
    16.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

I don't see any reason why should anyone be disheartened about B92 forum. It's a toilet, we all know it, and lets avoid it. They can’t stand dissent even for a second as it shows them to be liars and hypocrites of the lowest order.

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Srecom, meni se pre dva meseca izgubio signal B92, i hvala mu najlepse.
    Mirna sam i postedjena straha, da cu, menjajuci kanale, naleteti na onaj omrazeni logo.
    Koje olaksanje

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Strela
    [FONT=Georgia]Ко све пише за "Правду"?[/FONT]
    Овако

Глодур: Никша Булатовић,
    рекламира се Завод за изградњу Новог Сада

Колумнисти (јуче) Бјелица, данас Мирослав Тохољ
    потписани чланци:
    А. Мушицки, Биљана Живковић, Н. Секулић, Н. харминц, МСтојадиновић-Ж.Сегић, Микојан Безбрадица, фељтон: Симо Ц. Ћирковић

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar2
    Овако

Глодур: Никша Булатовић,
    рекламира се Завод за изградњу Новог Сада

Колумнисти (јуче) Бјелица, данас Мирослав Тохољ
    потписани чланци:
    А. Мушицки, Биљана Живковић, Н. Секулић, Н. харминц, МСтојадиновић-Ж.Сегић, Микојан Безбрадица, фељтон: Симо Ц. Ћирковић
    [FONT=Georgia]Ајде баш ћу да видим како изгледа...[/FONT]

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sloboda se zloupotrebljava i onda je i očekivano da se zauzdaju kojekakvi likovi. N znam šta je tu nejasno ili čudno.

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio jomini
    Sloboda se zloupotrebljava i onda je i očekivano da se zauzdaju kojekakvi likovi. N znam šta je tu nejasno ili čudno.
    Није баш тако. И ја сам попио тамо бан на 11 година, ал' не као овде, колатерал римембер... Напоменућу да сам тамо приступио изузетно опрезно, баш због информација које сам добијао о "слободи" њиховог форума.

Стварно ти после остане само облачић са знаком питања...

Slične teme

1. slobodni sex
    Autor nisvil u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 12.03.2007., 17:36
  2. slobodni sex
    Autor nisvil u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.03.2007., 14:28
  3. Slobodni zidari
    Autor Iron Lord u forumu Politika
    Odgovora: 163