kirschneri

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec sam bila na forumu sa problemom "kontraktura prsta",Vi ste mi bas odgovorili na temu jer ste imali slicno iskustvo.Posto sam opet operisana u otpusnoj listi OP. glasi:Thenolysis extensoris digiti IV manus dex. stabilisatio art.diph cum fillo kirschneri No.I. Cisto me interesuje sta to znaci...? :?
 
To je Kirsnerova igla...ugradjuje se na plasticnoj hirirgiji sake,kod rascepa ili prekida kontinuiteta tetiva i preloma distalnih falangi prstiju sake.
Sta te jos zanima u vezi toga?Da ti to nisu na Banjici uradili?Eh,nekada sam i ja to radio :lol:
 
Pa da,imam tu iglu,mogla sam i sama provaliti sta je... :) Hvala na odgovoru,ipak. Nisam operisana na Banjici vec u Podgorici,iz Crne Gore sam. To mi je druga operacija jer proslom nije bas rijesen problem,opet se pojavila kontraktura u srednjem zglobu prsta,a gornji je "padao".Godinu dana je od povrede,bas me to namucilo tj. i dalje muci jer predstoji prilicno duga rehabilitacija...Mada samo daj Boze da vise bude ok.Doktor kaze da je uradjeno kako treba,da prosli put nisam dovoljno vjezbala (sto jes' jes') sad je sve na meni,moram vjezbati maksimalno,cak je odmah poceo da mi savija prst sto je uzasno boljelo (umalo ga ne udavih :) ). Preksjutra ce mi skinuti konce i odmah pocinjem sa fizikalnom ali muci me to sto mi je rekao da je tetiva mnogo ostecena i da nikada necu u potpunosti moci da savijem.Ali interesuje me kako sa iglom da vjezbam,to ipak smanjuje istezanje tetive zar ne? I da li se sije tetiva ili samo pomocu igle zarasta? Sigurno se posle toga stvara zadebljanje na tom mjestu zar ne?
 
Mislim da ti je radjena Zancolli operacija...ne bih vise o ovome,najbolja institucija u Srbiji za to je odeljenje plasticne hirirgije na Banjici,experti su u tome,obrati se njima.Pozdrav :wink:
 
Dakle,elem..napravi se mali rez iznad nivoa distalne falange prsta sake,usije tetiva,to jest prosije,a zatim se uz pomoc Kirsnerove igle kroz jagodicu istog prsta izvrsi stabilizacija i fiksacija distalnog fragmenta prsta...drage sujetne doktorke nadam se da ste nesto naucile,a i ne mozete bas sve da znate...ipak je vas fah savetii..ovo je previse znanja za vas... :lol:
 
Pa dobro ,ima jos pitanja ako si raspolozan da objasnjavas.
Koja vrsta konca je u pitanju?
Nego mene interesuje bas KAKO SE USIVA TETIVA ...posto je ona upredena,kako je to prosivas da se ne razresa?
Koji anestetik se koristi i koliko i ajde bas kad si navalio koja je maksimalna kolicina lok datog anestetika koja sme da se da? Posto je plastika u pitanju,koji kozni sav se stavlja na kraju,jer sve to ipak treba da bude bez oziljka? :)
 
Doors of Perception:
Pa dobro ,ima jos pitanja ako si raspolozan da objasnjavas.
Koja vrsta konca je u pitanju?
Nego mene interesuje bas KAKO SE USIVA TETIVA ...posto je ona upredena,kako je to prosivas da se ne razresa?
Koji anestetik se koristi i koliko i ajde bas kad si navalio koja je maksimalna kolicina lok datog anestetika koja sme da se da? Posto je plastika u pitanju,koji kozni sav se stavlja na kraju,jer sve to ipak treba da bude bez oziljka? :)

Preterujes,mislim da sam dao dovoljno podataka,za nesto vise googluj ili malo procitaj knjigu...ali i pohvale jer zelis da ucis,samo napred,zavrsices i ti medicinu jednoga lepoga dana...
 
danny0202:
Meni je uradjena u aksilarnoj blok anesteziji i rez mi je cijelom duzinom prsta... :(
Mozda nije bas ta operacija izvedena,nisam vidovit,mada Kirsnerica se ugradjuje kod Zancolija,inace argentinskog hirurga koji je i prvi izveo tu tehniku kod prekidna kontinuiteta extenzorne tetive koja ide preko distalne falange prsta,genijalna i jednostavna operacija,dr Viki Bascarevic sa Banjice je maestralno izvodi,izmedju ostalog i to me je naucila,a devojke su ovde malo vise sujetne,ironicne i cinicne,sto sam im par puta i napomenuo da to nije dobro za lekare......:)U svakom slucaju igla se drzi od 6 do 8 nedelja,u zavisnosti od slucaja.Tebi sada predstoji rehabilitacija,srecno :wink:
 
E da,vidi sta sam nasla : tetiva se usiva na poseban nacin,ali to ne pise u guglu pa ces morati da pitas dr Viki da ti objasni.
Od anestezije se daje Lidocain i ukoliko je u korenu prsta dovoljno bi bilo 4 kubika ako se dobro da.Kozni sav bi trebalo da je povratni da bi oziljak bio manji,intradermalni sav je opcija izbora za peglanje oziljaka ali je nemoguc na prstu.Konac koji se koristi je neresorptivni,najbolje obican lan,po meni je 4,0 malo tanje ali ok,mozda se gore to koristi.
Pozdrav :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top