Zasto bi muskarac ovako postupio?

S

SaraD4

Gost
Godine braka, pozrtvovanost, potpuna predanost, odanost i svi ostali sinonimi koji se uklapaju u pricu, na uvo bljutavi onima koji nisu probali da osete zadovoljstvo davanja. Ja sigurna u sebe (na povrsini), mogu da funkcionisem potpuno sama (u slucaju potrebe), nikada dostupna muskarcima koji me ocigledno zele - iznad tih "slabosti"; sve nedace (a bilo ih je ohohoo!) pretrpela bez opterecivanja drugih, sve umrle oplakala nocu dok ukucani spavaju.Uzidana u sebe kao u tvrdjavu, bila sam sigurna da me vise nista ne moze uzdrmati.
A onda, pre desetak meseci upoznajem slobodnog coveka koji boravi u poseti daljoj rodbini u mom gradu. Iako se cela moja porodica druzi s njim on samo mene gleda, prati, kad ostanemo sami zamuckuje ili ostaje bez reci i gleda u drugu stranu, osecam neverovatnu energiju koja nas privlaci. Po prvi put u zivotu ja odmah gubim glavu, nikada do sada mi se nije desilo da me neka opipljiva sila gura da se priblizim nekome, sto kazu magnet. Neopisivo. Sve to traje i ostaje na tome mesec dana. S muzem ne gubim kontakt, paralelan svet. Moj suprug kaze da je nas prijatelj ocigledno lud zamnom, ali to mu je smesno posto je siguran u svoju nadmoc u lepoti, pameti, znanju, itd., te mu niko ne moze biti konkurencija. Na dan odlaska "On" samo sto ne place, zbunjen, dva puta dolazi da se pozdravi, oboje znamo da se vise nikad necemo videti jer on zivi preko okeana. I bas zbog toga, u par trenutaka kada smo ostali nasamo ja mu priznajem istinu. Kako je bio mrak nisam mu mogla videti lice, cutao je toliko dugo da sam pomislila da cu zaplakati (sto inace retko cinim), ali sam videla da ubrzano dise i da je okrenuo glavu od mene. Onda je napokon hladnim glasom rekao da on nije ni pomislio nista slicno I da je hteo samo prijateljstvo. Tako smo se i rastali.
Od tog dana ja sam rasuta. Izgubila sam volju za zivotom, svoj posao koji sam odgovorno radila sad samo otaljam, porodica oseca da nesto ne stima. Ja i posle deset meseci stalno pred sobom imam Njegov lik i cesto placem za Njim. On ima moj telefon, ne javlja se. No, nedavno cujem od zemljakinje koja je dosla iz inostranstva (nasi se tamo svi znaju) kako joj je pricao o nama kao o predivnim prijateljima koje je u Domovini upoznao i kako ce svakako ako bude u mogucnosti svoj proletnji odmor opet provesti na istom mestu samo radi NAS.
Molim neki komentar na sve ovo, posebno u pogledu njegovog ponasanja, ne mogu da vjerujem da je sve bilo SAMO U MENI. Zasto je ovako postupio?
 
Sve sam pazljivo procitao i verujem da je i ON makar u sekundi osetio isto sto i TI, medjutim...onog trena kad je Tebi zaigralo srce, njemu se upalio mozak. Nemoj me pogresno shvatiti, ali je verovatno bio svestan svih mogucih problema i veoma nezgodnih situacija u kojima biste se nasli oboje ukoliko bi i ON otvorio svoje srce. Umesto da se preda osecanjima, kod njega je sljakao mozak. Sumnjam da je time hteo da te povredi ili nesto slicno, vec samo da te(a i sebe) postedi neverovatnog pritiska u kom bi se nasla(nasli). Jasno mi je zasto je tako postupio s obzirom na cinjenicu da si udata i da on zivi na drugom kontinentu.
 
"Jer sreca je lepa,samo dok se ceka"rece Desanka Maksimovic veliku zivotnu istinu!!!Znam kako se osecate,ali,u svrhu"terapije"zamislite kako bi se sve odvijalo da se zavrsilo drugacije!!!Prva varijanta:Priznao je da se zaljubio u Vas,ali odlazi!Zove,pishe,a Vi placete,ceznete,ne funkcionishete !!Druga varijanta:on prizna da Vas voli i trazi da podjete sa njim! Razvod,problemi u porodici i van nje(niste spomenuli decu,to bi samo pogorsalo stvari),neizvesnost ,sve novo,prilagodjavanje..(sada niste svesni ovih problema,sada Vam se cini da sve mozete).I na kraju:KAKO DA ZNATE DA BI SVE TO USPELO??MISLIM DA STE BILI KRATKO SA TIM COVEKOM!!!VI GA USTVARI NE POZNAJETE!!VI STE SAMO FASCINIRANI ONIM SHTO STE VEC ZABORAVILI ,UTONULI U BRACNU UCMALOST!!!Mislim da je on PAMETAN ,RACIONALAN,a ne sporim da ste mu se jako dopali!!Mozda sam bila okrutna,ali videcete vremenom da sam bila u pravu).Savest je cudo,javljala bi se u vidu nocnih mora i posle fenomenalno provedenog dana sa novim covekom!!!Ali je,po meni naravno,bitno jos neshto:VI IMATE NESHTO LEPO I VREDNO,NESHTO SAMO VASHE I NJEGOVO,USPOMENU ZA CITAV ZIVOT(zashto bi samo fizicki kontakt,sex bio bitan??).Ovako.prevara se nije desila,Vi ste bogatiji,niste poremetili nishta u svojoj porodici,a Vash sadashnji,poshto sve naslucuje,trebalo bi da se potrudi i izvuce Vas iz bracne monotonije!!!"Jer sreca je lepa SAMO DOK SE CEKA".Pozdrav!
 
Tara Ana:
"Jer sreca je lepa,samo dok se ceka"rece Desanka Maksimovic veliku zivotnu istinu!!!Znam kako se osecate,ali,u svrhu"terapije"zamislite kako bi se sve odvijalo da se zavrsilo drugacije!!!Prva varijanta:Priznao je da se zaljubio u Vas,ali odlazi!Zove,pishe,a Vi placete,ceznete,ne funkcionishete !!Druga varijanta:on prizna da Vas voli i trazi da podjete sa njim! Razvod,problemi u porodici i van nje(niste spomenuli decu,to bi samo pogorsalo stvari),neizvesnost ,sve novo,prilagodjavanje..(sada niste svesni ovih problema,sada Vam se cini da sve mozete).I na kraju:KAKO DA ZNATE DA BI SVE TO USPELO??MISLIM DA STE BILI KRATKO SA TIM COVEKOM!!!VI GA USTVARI NE POZNAJETE!!VI STE SAMO FASCINIRANI ONIM SHTO STE VEC ZABORAVILI ,UTONULI U BRACNU UCMALOST!!!Mislim da je on PAMETAN ,RACIONALAN,a ne sporim da ste mu se jako dopali!!Mozda sam bila okrutna,ali videcete vremenom da sam bila u pravu).Savest je cudo,javljala bi se u vidu nocnih mora i posle fenomenalno provedenog dana sa novim covekom!!!Ali je,po meni naravno,bitno jos neshto:VI IMATE NESHTO LEPO I VREDNO,NESHTO SAMO VASHE I NJEGOVO,USPOMENU ZA CITAV ZIVOT(zashto bi samo fizicki kontakt,sex bio bitan??).Ovako.prevara se nije desila,Vi ste bogatiji,niste poremetili nishta u svojoj porodici,a Vash sadashnji,poshto sve naslucuje,trebalo bi da se potrudi i izvuce Vas iz bracne monotonije!!!"Jer sreca je lepa SAMO DOK SE CEKA".Pozdrav!

Hvala na pametnim recima. Ja nisam ni pomenula fizicki kontakt,vise nije bilo vremena, ali gde su njegova osecanja, to je problem. Moje priznanje na dan njegovog polaska je i bila potreba da zaokruzimo nesto sto ce biti samo nase. Nije zvucalo niti je vise moglo biti iskorisceno ni za sta vise. Sve bi bilo drugacije da je On pretvorio u rec ono sto je "mislim" ponasanjem pokazivao sve vreme. Ili sam umisljala??? Ovako i boli sto OVO nije NASE vec verovatno samo MOJE.
 
UVEK BICU TU...:
Sve sam pazljivo procitao i verujem da je i ON makar u sekundi osetio isto sto i TI, medjutim...onog trena kad je Tebi zaigralo srce, njemu se upalio mozak. Nemoj me pogresno shvatiti, ali je verovatno bio svestan svih mogucih problema i veoma nezgodnih situacija u kojima biste se nasli oboje ukoliko bi i ON otvorio svoje srce. Umesto da se preda osecanjima, kod njega je sljakao mozak. Sumnjam da je time hteo da te povredi ili nesto slicno, vec samo da te(a i sebe) postedi neverovatnog pritiska u kom bi se nasla(nasli). Jasno mi je zasto je tako postupio s obzirom na cinjenicu da si udata i da on zivi na drugom kontinentu.

On je svoja osecanja itekako POKAZAO, ja svoja definitivno nisam, sve do poslednjeg dana. I zbog cega se sprema da dodje za tri meseca? Da se odselim? Mozda je najbolje da se izvinim?
 
Anonymous:
UVEK BICU TU...:
Sve sam pazljivo procitao i verujem da je i ON makar u sekundi osetio isto sto i TI, medjutim...onog trena kad je Tebi zaigralo srce, njemu se upalio mozak. Nemoj me pogresno shvatiti, ali je verovatno bio svestan svih mogucih problema i veoma nezgodnih situacija u kojima biste se nasli oboje ukoliko bi i ON otvorio svoje srce. Umesto da se preda osecanjima, kod njega je sljakao mozak. Sumnjam da je time hteo da te povredi ili nesto slicno, vec samo da te(a i sebe) postedi neverovatnog pritiska u kom bi se nasla(nasli). Jasno mi je zasto je tako postupio s obzirom na cinjenicu da si udata i da on zivi na drugom kontinentu.

On je svoja osecanja itekako POKAZAO, ja svoja definitivno nisam, sve do poslednjeg dana. I zbog cega se sprema da dodje za tri meseca? Da se odselim? Mozda je najbolje da se izvinim?
Mozda se i u njegovoj glavi nesto desilo za tih nekoliko meseci.Skoro sam sigurna da je i on osetio isto sto i Vi,ali je postupio vrlo racinoalno,ali...mozda se predomislio...mislim da bi trebalo da razmislite kako cete kad ga ponovo vidite.
 
Po Vasem opisu situacije on je sigurno nesto osecao, to ste Vi najbolje mogli da osetite, jednostavno mislim da nije hteo da komplikuje situaciju svojim priznavanjem. Sama cinjenica da uskoro ponovo dolazi potvrdjuje njegova osecanja, a Vi imate vremena da o svemu dobro razmislite, ali tek kada ga ponovo vidite znacete u kolikoj meri su Vasa osecanja bila stvarna a ne samo potreba da opet u zivotu zarko volite. Zelim Vam sve najbolje i slusajte svoje srce! :)
 
Srecni ste zbog samog osecanja ljubavi! Ljudi prozive ceo svoj vek, a da ga ne osete! Momenat prepoznavanja, u njemu se ogleda vase ja, svetlost, komunikacija mislima, osecanjima - sve su ovo prazne, nabacane reci za laike. :wink:
Dragoceno - ali da li je trebalo bas sada da se sretnete ili mnogo ranije?
Cuvajte brak. Ljubav ima mnogo oblika i svaki je lep na svoj nacin.
 
tachno znam kako se osecash i nije ti lako

ja kroz slichnu situaciju prolazim ovih dana, samo sto je kod mene smesnija i besmislenija situacija jer smo oboje slobodni samo sto smo u razlicitim gradovima

tri dana se pitam, da li je moguce da se samo on ponasa tako detinjasto (mada je u tvom slucaju njegovo ponasanje krajnje korektno) i zasto bas meni da naleti takav strasljivac...jer osecanja su mu tako ochita i onda odjednom neochekivano ponasanje, mrak....

sta je po sredi odgovor ce ti jedino dati vreme...daj si vremena da sredis svoje emocije i sacekaj da dodje, mirno...
pozdrav!
 
nije_lako:
Srecni ste zbog samog osecanja ljubavi! Ljudi prozive ceo svoj vek, a da ga ne osete! Momenat prepoznavanja, u njemu se ogleda vase ja, svetlost, komunikacija mislima, osecanjima - sve su ovo prazne, nabacane reci za laike. :wink:
Dragoceno - ali da li je trebalo bas sada da se sretnete ili mnogo ranije?
Cuvajte brak. Ljubav ima mnogo oblika i svaki je lep na svoj nacin.

Mislite da je DRAGOCENO pasti u depresiju i u njoj ostati desetak meseci? Naravno da sam svesna koliko sve ovo obogacuje, slazem se. Pa opet, vise shtete nego koristi, bojim se da ce mi stradati zdravlje. Sta je znacio onaj Smajli?
 
Anonymous:
nije_lako:
Srecni ste zbog samog osecanja ljubavi! Ljudi prozive ceo svoj vek, a da ga ne osete! Momenat prepoznavanja, u njemu se ogleda vase ja, svetlost, komunikacija mislima, osecanjima - sve su ovo prazne, nabacane reci za laike. :wink:
Dragoceno - ali da li je trebalo bas sada da se sretnete ili mnogo ranije?
Cuvajte brak. Ljubav ima mnogo oblika i svaki je lep na svoj nacin.

Mislite da je DRAGOCENO pasti u depresiju i u njoj ostati desetak meseci? Naravno da sam svesna koliko sve ovo obogacuje, slazem se. Pa opet, vise shtete nego koristi, bojim se da ce mi stradati zdravlje. Sta je znacio onaj Smajli?
Ako ste bar deo nabacanih reci shvatili i prepoznali se u njima, smajli je znacio podrsku i razumevanje.
Tim recima oni koji su iskusili savrsenstvo ljubavi opisuju osecaj - dragocen. "Casa meda iste casu zuci" - morate se opredeliti da li zelite da sacuvate brak kojim niste zadovoljni ili da se slepo prepustite osecanjima ma gde vas ona odvela. Nazalost - nema garancije u zivotu ni za sta!
Depresija vam dolazi od toga sto niste u stanju da realizujete ono sto zelite, a lomite se izmedju dve mogucnosti. Nestace onog momenta kada prelomite u sebi. Glasine koje osluskujete s druge strane okeana u vama bude nadu, i vi se za njih hvatate kao davljenik za slamku. Znacete na cemu ste tek kada se on pojavi. Prema tome - ostaje vam jos tri meseca dragocene depresije: nade,ceznje, snova, nedoumice, straha. Naucite nesto i iz dragocene depresije. Podseticu vas da su zahvaljujuci njoj nastale najlepse lirske pesme. Prezivecete sve ovo zdravi i citavi bez obzira na ishod - ali vise nikada necete biti isti.
Vi ne trazite ovde savet i misljenje. Vi trazite nekog ko ce vam reci - Jeste, i on vas voli i ucinice sve da budete zajedno!
Kako god bilo, od srca vam zelim sve najbolje!
 
nije_lako:
Anonymous:
nije_lako:
Srecni ste zbog samog osecanja ljubavi! Ljudi prozive ceo svoj vek, a da ga ne osete! Momenat prepoznavanja, u njemu se ogleda vase ja, svetlost, komunikacija mislima, osecanjima - sve su ovo prazne, nabacane reci za laike. :wink:
Dragoceno - ali da li je trebalo bas sada da se sretnete ili mnogo ranije?
Cuvajte brak. Ljubav ima mnogo oblika i svaki je lep na svoj nacin.

Mislite da je DRAGOCENO pasti u depresiju i u njoj ostati desetak meseci? Naravno da sam svesna koliko sve ovo obogacuje, slazem se. Pa opet, vise shtete nego koristi, bojim se da ce mi stradati zdravlje. Sta je znacio onaj Smajli?
Ako ste bar deo nabacanih reci shvatili i prepoznali se u njima, smajli je znacio podrsku i razumevanje.
Tim recima oni koji su iskusili savrsenstvo ljubavi opisuju osecaj - dragocen. "Casa meda iste casu zuci" - morate se opredeliti da li zelite da sacuvate brak kojim niste zadovoljni ili da se slepo prepustite osecanjima ma gde vas ona odvela. Nazalost - nema garancije u zivotu ni za sta!
Depresija vam dolazi od toga sto niste u stanju da realizujete ono sto zelite, a lomite se izmedju dve mogucnosti. Nestace onog momenta kada prelomite u sebi. Glasine koje osluskujete s druge strane okeana u vama bude nadu, i vi se za njih hvatate kao davljenik za slamku. Znacete na cemu ste tek kada se on pojavi. Prema tome - ostaje vam jos tri meseca dragocene depresije: nade,ceznje, snova, nedoumice, straha. Naucite nesto i iz dragocene depresije. Podseticu vas da su zahvaljujuci njoj nastale najlepse lirske pesme. Prezivecete sve ovo zdravi i citavi bez obzira na ishod - ali vise nikada necete biti isti.
Vi ne trazite ovde savet i misljenje. Vi trazite nekog ko ce vam reci - Jeste, i on vas voli i ucinice sve da budete zajedno!
Kako god bilo, od srca vam zelim sve najbolje!
Izvinjavam se sto sam Smajlija prihvatila sa skepsom - pomislila sam da nesto mozda lezi izmedju redova.
Tacno je da zelim da cujem potvrdu u vezi njegove ljubavi, to je mozda najveci motiv za ovo dopisivanje. Mislila sam ja o frustraciji, o svome samoljublju i povredjenoj sujeti, priblizavanju "izvesnih" godina, o tome da bih mozda nastavila zivot sa radoscu samo da je rekao da mu nesto znacim, cuvala bih tu DRAGOCENOST u sebi. Ali nista ne umanjuje bol.
Ne, nisam u rascepu izmedju alternativa: nemam stereotipne predstave o braku ali jos uvek imam predstavu o tome koliko nas tek mogu razocarati ljudi koje povrsno poznajemo ako su to ucinili i oni u koje smo se kleli (kao i oni u nas). Necu da odem sa njim. A ne znam ni sta hocu. Da opet budem ona stara, da mi se vrati osmeh, da mogu svojoj porodici i prijateljima da pokazem koliko ih volim...A ne ide.
 
Volela bih da mogu da vam kazem "procice odmah!". Neke rane zarastaju sporo ako stalno kopamo po njima.
Ono sto osecate jeste dragoceno, ali po meni je jos dragocenije ono sto vec imate. Svaki covek je prica za sebe: neko je jak, neko nije. Odluka u vama je ta koja treba da bude definitivna i neopoziva. Ako ne zelite da idete sa njim, sta vam onda znaci saznanje da on oseca isto? Uspomena nad kojom cete plakati kada vas niko ne vidi?
Taj covek kada se pojavi, mozda ce ponovo doneti istu odluku kao i prosli put. Izdaleka mu se verovatno vrti isti film kao i vama, ali suocavanje izbliza je nesto drugo! To ne treba da vam govorim, to znate i bez mene. Ako se pak odvazi i pokrene stvari, samo cist i jasan rez sa prosloscu vam moze pomoci.Pitanje je koliko ste zaista spremni za to.
Pozdrav
 
Mislim da imas do leta dovoljno vremena da se stavis na svoj energiju i da prelomis da li zelis da ostanes pored deteta i muza, ili zelis da ga napustis i odvedes dete. Ako neces da se odvajas i budes single, onda pokusaj u svom braku da napravis situaciju kvaliteta, sa izmenama u ponasanju i izmenama stereotipa. Npr. vezi muza za krevet i vezi mu oci, fantaziraj, igraj se. Neka veze on tebe, upalite svece, mirisljave stapice i slicno. Izadji negde gde nikad niste bili i smejte se. Kuipi knjigu viceva deci decijih a za vas neke smeske za odrasle. Namazi muza sa slagom pa ga pojedi sa njega... Mislim da moras da upotrebis mastu da bi se vratila na sebe pre svega. Ako i tada budes osecala hemiju sa deckom iz inostranstva onda taj malisha ima nevidjeno bio polje kojim uice na tebe. Znam da nije resenje da zivis nesrecna, ali budi srecna u okviru postojeceg i bice ti lepse u duhovnom smislu. Pokusaj bar.
 

Back
Top