Zbog cega je tako postupio?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Zbog cega je tako postupio?

Sara4D
    Guest

Podrazumevano Zbog cega je tako postupio?

Godine braka, pozrtvovanost, potpuna predanost, odanost i svi ostali sinonimi koji se uklapaju u pricu, na uvo bljutavi onima koji nisu probali da osete zadovoljstvo davanja. Ja sigurna u sebe (na povrsini), mogu da funkcionisem potpuno sama (u slucaju potrebe), nikada dostupna muskarcima koji me ocigledno zele - iznad tih "slabosti"; sve nedace (a bilo ih je ohohoo!) pretrpela bez opterecivanja drugih, sve umrle oplakala nocu dok ukucani spavaju.Uzidana u sebe kao u tvrdjavu, bila sam sigurna da me vise nista ne moze uzdrmati.
    A onda, pre desetak meseci upoznajem slobodnog coveka koji boravi u poseti daljoj rodbini u mom gradu. Iako se cela moja porodica druzi s njim on samo mene gleda, prati, kad ostanemo sami zamuckuje ili ostaje bez reci i gleda u drugu stranu, osecam neverovatnu energiju koja nas privlaci. Po prvi put u zivotu ja odmah gubim glavu, nikada do sada mi se nije desilo da me neka opipljiva sila gura da se priblizim nekome, sto kazu magnet. Neopisivo. Sve to traje i ostaje na tome mesec dana. S muzem ne gubim kontakt, paralelan svet. Moj suprug kaze da je nas prijatelj ocigledno lud zamnom, ali to mu je smesno posto je siguran u svoju nadmoc u lepoti, pameti, znanju, itd., te mu niko ne moze biti konkurencija. Na dan odlaska "On" samo sto ne place, zbunjen, dva puta dolazi da se pozdravi, oboje znamo da se vise nikad necemo videti jer on zivi preko okeana. I bas zbog toga, u par trenutaka kada smo ostali nasamo ja mu priznajem istinu. Kako je bio mrak nisam mu mogla videti lice, cutao je toliko dugo da sam pomislila da cu zaplakati (sto inace retko cinim), ali sam videla da ubrzano dise i da je okrenuo glavu od mene. Onda je napokon hladnim glasom rekao da on nije ni pomislio nista slicno I da je hteo samo prijateljstvo. Tako smo se i rastali.
    Od tog dana ja sam rasuta. Izgubila sam volju za zivotom, svoj posao koji sam odgovorno radila sad samo otaljam, porodica oseca da nesto ne stima. Ja i posle deset meseci stalno pred sobom imam Njegov lik i cesto placem za Njim. On ima moj telefon, ne javlja se. No, nedavno cujem od zemljakinje koja je dosla iz inostranstva (nasi se tamo svi znaju) kako joj je pricao o nama kao o predivnim prijateljima koje je u Domovini upoznao i kako ce svakako ako bude u mogucnosti svoj proletnji odmor opet provesti na istom mestu samo radi NAS.
    Molim neki komentar na sve ovo, posebno u pogledu njegovog ponasanja, ne mogu da vjerujem da je sve bilo SAMO U MENI. Zasto je ovako postupio?

Biser
    Guest

Podrazumevano

Zasto bi upropastio brak prijateljima.Za razliku od tebe, on je vise razmisljao o posledicama do kojih je moglo da dodje, da ste bilo sta zapoceli.Ti ga oplakujes a nista nije bilo medju vama ,zamisli da jeste, sta bi onda radila.Ako ti je dao do znanja da zeli samo prijateljstvo, onda ispostuj to sto je rekao i posveti se svojoj porodici.Lepo od njega sto je posten covek i dobar prijatelj...Neko drugi bi to sigurno iskoristio,kazi Hvala Bogu, sto se tako zavrsilo i ako nista niste zapoceli.Nemoj biti tuzna nemas razloga za to...

Guest

Podrazumevano

mozda i nije dobro!!! nije lako biti 'stub porodice'
    sigurno se i on primio nego eto kao prijatelj...shta da ti kazem nije ti lako. imas li dece i koliko imaju godina

Sara4D
    Guest

Podrazumevano

Jedno (10).
    A sto se tice onog "kao prijatelj", prijateljstvo o kome je rec datira od momenta kada me je ugledao za stolom u kafani i misleci da sam "solo" pritrcao da se upozna. Tek posle je skontao da ce se druziti i sa "mojima".

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ne mogu da sudim jer mi se tako nesto jos nije desilo. I ja sam u vezi, pa sad usla i u brak, vec dosta dugo i desavalo se da ljudi koji ne znaju pridju i ja osetim da postoji neka simpatija ali nikada do sada nisam smetnula sa uma da sam udata i da zivim u veoma srecnom braku i da takvo nesto ne treba kvariti.
    Znas kako kazu: "Lakse je prevariti, teze je ostati veran u braku"
    Ne znam sta je TVOJ DOTICNI mislio ali ocigledno je izmedju vas postojala hemija. Lepo je sto ste stali na vreme, jer danas se to veoma retko desava...

Guest

Podrazumevano

.....'mostovi okruga medison'...... taj fazon a

evoija
    Guest

Podrazumevano

Bas zanimljivo. Valjda nam je svima u nekom trenutku potrebna nova luka, makar samo u mislima, da moze u nju da se baci kotvica i masta... Pa se onda pojavi na javi neko nov i drugaciji, onda kada je u zivotu sve na svom mestu, definisano i izvesno, i osete se neke cudesne moci...
    A ta drugacija osoba mozda u celoj situaciji zapravo vidi zenu kakvu nikada nece imati, jer je ona deo porodice kakvu, takodje, nema. I ne pomislja (ili nema hrabrosti, ili nema "takva" osecanja, ili ih ima ali je casna osoba i ne zeli nikog da povredi, ili mu je dovoljno da vidi da se dopao...)da tu zenu istrgne iz njene stvarnosti. Jer je ona takva "da samo nju gleda" jedino u svojoj stvarnosti, u svojoj porodici.
    Mislim da si se istrcala, ali to je sasvim ljudski. Svi ponekad pravimo lose procene, donosimo pogresne zakljucke, prevarimo se u ocekivanjima... Nema razloga da budes neraspolozena, jos manje da, ne daj Boze, idealizujes tog prekoekeanskog prijatelja, a najmanje da se pitas zasto je tako postupio. Postupio, i gotovo! Ti si i dalje kakva si bila. Je l' neozbiljno da ti posaljem ?

Guest

Podrazumevano

mozda...a mozda i nije!! godine mira.. a u stvari ucmalost..... i praznina, koju ne primecujes... i onda pap - dodje strast i vrati te u zivot. e... sad treba razluciti sta je sta! iluzija ili ne.. tako nesto

Ističe se VictorySun (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano

mozda

Slične teme

1. Dali volite konobare da zbog cega,ne zbog cega
    Autor Tanasko@ u forumu Muškarci
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 07.04.2009., 23:52