utorrent

mddimi

Obećava
Poruka
54
Uzeo sam skoro adsl kod telekoma 256/64. Koristim utorrent za skidanje fajlova ali se skidaju dosta malom brzinom. kada selektujem neki fajl koji se skida i odem na tab logger prijavljuje Unable to map UPnP Port.
Raspitao sam se i malo cackao po helpu i treba da se podesi ip adresa i jos trista cuda a da bih to podesio treba mi neki dns name koji ja ne znam kako da vidim. Da li neko zna kako to mogu da sve sredim ili da li postoji neki program koji ce sve to da prepozna i uredi sam. Unapred hvala.
 
Batali to, nema sanse da ga podesis. Da bi to radilo treba da imas jedinstvenu IP adresu a to se extra placa na ADSLu ako je uopste moguce. Ti si na nekom ruteru kod njih i ostali korisnici ne mogu da dodju do tvog racunara zbog toga(zato kaze blokirani portovi). Ne cudi me da i provajderi malo filtriraju. Ne brini sve ce da ti radi, samo trazi fajlove sa velikim SEED brojem.
 
Ma kapiram sve to, nego moj drug (inace programer) je podesio taj port nego nije imao vremena ovih dana da mi objasnjava a meni se nije cekalo pa sam zato postovao ovaj topik. Ocekujem da mi danas objasni kako da podesim. Moje misljenje je da moze da se podesi ali da mora opet da se podesava kad god restartujes komp, nemam poja, videcu danas kao sto rekoh.
 
Pre svega meni ovo deluje kao ozbiljno brckanje pa vas upozoravam da se u ovo upustate na svoju odgovornost. Ja se ne razumem previse u sve ovo ali ponovicu vam korak po korak kako sam ja to uradio.
Ovo pricam za HUAWE SmartAX MT882 modem na telekomu. ne znam da li su podesavanja ista i za ostale... Otvoris browser i kao adresu ukucas ip adresu tj. valjda gateway. To bi standardno trebalo da bude 192.168.1.1 mada ne mora da bude. Otvori Command prompt i ukucaj ipconfig/all i tu ces sve da vidis. E sad kada ti se u browseru otvorila strana ides na advanced pa na firewall. Tu na sva tri klikni disable pa submit. Onda ides u advanced na ip filter, pa na security level kliknes none pa submit. Onda u advanced na QoS pa No QoS pa submit. Onda u advanced na UPnP pa enable pa submit. Onda u basic ides na dmz pa new pa ukucas svoju trenutnu ip adresu koju si video u command promptu. Onda predjes isto tu na redirect pa new i stavis na TCP, ukucas trenutnu ip adresu a za sva tri porta uneses 6881. Pa opet new, opet TCP, opet isti ip samo za ta tri porta uneses 6969. Opet na new, opet TCP, opet isti ip samo za tri porta uneses sledece vrednosti za koje cu sad da objasnim kako da se nadju cisto da jos zakomplikujem (ovo su podesavanja za utorrent mada mislim da moze i za druge). Dakle udjes u options pa preferances na utorrentu (ili sta vec koristis), kliknes na connections i pogledas koji je tu port. E taj port uneses tri puta. Zatim opet ides na new pa ovog puta na UDP, ista ip adresa a za portove opet ove iz utorrenta. Ako treba u medjuvremenu izmedju svega ovoga klikci submit. Onda ides na tools pa na Save & Reboot pa cekiras save pa submit, zatim cekiras reboot pa submit. E u tom procesu negde meni je izbacilo, found new hardware, ali ne mora da izbaci, zavisi od toga da li si modem povezao preko usb-a ili onog kabla. Ako izbaci stavi samo da sam instalira modem. To je to. Trebalo bi da radi. Srecno!!!
 
Burhan_Saban:
Bezicni net je zakon,skidas koliko hoces,sta hoces,i kad hoces!
Ja mogu filmove od 17-21h da skidam, a muziku od 9-13h.Email mi radi prepodne a web stranice popodne.
Inace od 02-08 ujutro sve radi ali ko ce da ceka.....
:roll: :roll: :roll: :roll:

Btw bezicni je zakon do 2-2.5Km od bazne stanice(ako je uopste imas u blizini)!
 
u koji browiser da ukucam IP adresu sto je rekao mddimi???
u Exploreru, kad tamo otkucam, se jedino nesto desava, i to jedino kad otkucam 192.168.1.2
kad otkucam 192.168.1.1 ne desava se nista, a kad ukucam 192.168.1.3 otvori mi se goggle search

gde da otkucam ip adresu?i da li treba nju ili gateway?

kad otkucam 192.168.1.2 u exploreru pojavi mi se

ja nisam stavljao nikakav password na modem niti uopste na komp kad sam dizao sistem, koji to user name i password moze da bude, ako je uopste ovo potrebno

bojane, el znas ti?
hocu da probam ono resenje sto je rekao mddimi gore u postu a sto je njemu rekao onaj drug, mnoooogo mi je spor net, 512 je, a s dobrog torenta sa dosta seedera od skida oko 7 do 10, to mu je sredina. pa preko sbb 128 sam na poslu imao duplo brze skidanje. ocajan sam, neznam sta da radim. ljudi pomagajte molim vas.
 
boki nisam iskljucio firewall, jos nista nisam uradio, jos nisam stigo do tog koraka,
brate molim te ko boga objasni mi korak po korak, tek sam poceo da koristim adsl a treba da ga koristim jos godinu dana dok mi traje ugovor, a ako je on ovakav onda nema skoro nikakve koristi od njega.

znam samo da u dosu kucam ipconfig i on mi tamo izbaci neka cuda od adresa, al ni tamo ne znam koju da uzmem
el treba ona slika sto sam nalepio u mom gornjem postu da se pojavi kad ukucam ip adresu u browiser?
i ako treba, sta tu da otkucam?
 
brate nadam se da ce da mi da neko resenje, ovo ovako trenutno stanje u kom se nalazi moj net je samo za plakanje.

a da ironija bude veca, kad nesto drugo skidam sto nije na torentu, on skida normalno, oko 56. a torent ni da makne na bolje
 
e malo sam cackao po netu i nasao nesto, znam sta treba da ukucam u polja user name i password. ono sto mi izadje me zabrinjava, sta ja da menjam tamo, deluje mi kao da je zajebano, sta tacno tamo da menjam, ne smem da cackam?
da li ovi iz telekoma mogu da vide sta ja trenutno podesavam tamo i da li je to nelegalno?
 
Teško da ćeš nešto moći da uradiš. Problem je očigledno u tome što provajder filtrira P2P saobraćaj, jer tebi saobraćaj koji nije P2P radi bez problema. Ne znam koji je provajder u pitanju, ni šta piše u ugovoru koji si potpisao, ali ovo filtriranje je izgleda opcija kojoj većina provajdera pribegava u poslednje vreme kako bi sa onim ukupnim protokom koji poseduju mogli da obeezbede koliko toliko normalne usluge.
 
Ako je sve podešeno kako treba, firewall ne unosi neko veliko usporenje. S druge strane, isključivanje firewall može da te "košta" jako mnogo. Da li uopšte imaš nekih problema sa brzinom i torrentima?
 

Back
Top