Muslimanska demokratija u bivšoj BiH

Stepski vuk

Zainteresovan član
Poruka
144
U nedelju,04. 03. 2007.god.
U emisiji HRT, nedseljom u 2, (ili nije važno)voditelj i urednik Aleksandar Stojanović, je ugostio "poznatog glumca i profesora" iz Sarajeva, tzv gosp. Emira Hadžifejzovića.
Sve bi bilo OK da pomenuti samozvani "intelektualac" nije izjavio, parafraziraću:
SRPSKE DROLJE (misleći na pevačice) IZAZIVAJU BOŠNJAČKU OMLADINU, potom se oni "ODAJU alkoholu".
 
E pazi sad crnjaka!
Glumca pod tim identitetom ne poznajem, al' s obzirom na citat koji si naveo u svom postu, takav karakter da tako javno srolji može da ima prof. Hadžihafizbegović!!!
Ruku dajem da se radi o tom ljudskom đubretu!!!
Jel' sam pogodio o kojoj skotini je riječ???
 
Evo psa:
emir.gif

Sine, taj mrzi Srbe više od čike koji mu je mamu obilazio dok je bio mali!
 
Kako se ljudi ne sjecate Emira - Audicija i Bogoljub Saulic.
Ako ste bas toliko mladi onda imate porucnika triperasa iz filma Karaula.

Nije mi samo jasno u kom kontekstu je on to izjavio?!?!?
Jel to on sad neki veliki vjernik, pa je ko fol protiv alkohola?
cccccccccccccc
Najezim se kad vidim te novokomponovane vjernike.
Lijepo je ovim u RS rekao jednom Dodik: "Da, vi ste veliki vjernici jer ste se krstili pre nekoliko godina, a ja sam mali vjernik jer su me krstili cim sam se rodio."
Isto to vrijedi i za profesora Hadzihafizbegovica (naravno bez krstenja ;-)
 
Zex:
Ne mogu da verujem da je on to izjavio, jel to neka zaebancija ili je neki drugi lik sa istim prezimenom?Recite mi da je greska!

http://bs.wikipedia.org/wiki/Emir_Hadžihafizbegović
Evo nasmijah se i ovdje na ovo: jedan od najpoznatijih bosanskohercegovackih glumaca, a na prste jedne ruke se mogu nabrojati filmovi u kojima je glumio.

Ama ljudi morate shvatiti. Covjek je zbrisao iz BiH na pocetku rata, i cijelo vrijeme rata bio u inostranstvu. I onda kad se vratio (kao i svi ostali) dobio je epitet POBEGULJA, i covjek onda mora nekako da se iskupljuje, da dokazuje da je veci vjernik od imama, da je veci fundamentalista od Alije itd.
Pa dovoljno je vidjeti da je u tim sarajevskim posleratnim filmovima glumio sporedne uloge, dok su glavne uloge dobijali ljudi koji su rat proveli u Sarajevu, i medju njima fin broj Srba (Nada Djurevska, Zoran Becic, Rade Colovic....)

- Ili recimo njegova izjava o svom fakultetskom profesoru u intervjuu na Hrvatskoj televiziji:
Ime Emira Kusturice mora stajati na svim naslovnicama filmskih enciklopedija Bosne i Hercegovine. Ali, to ne umanjuje činjenicu da je on patriotski smrad koji je izdao svoj narod u najgorem mogućem trenutku.

- Ili samo dio njegovog intervjua za sajt koji se zove "Bosna prkosna do sna":
kada pričamo o fašističkom stanpedu koji je stigao prvo preko Drine pa mu se pridružili i oni sa zapadne strane, pa dalje o legalizovanju tog zločina iz mirišljavih evropskih kabineta, pa kada govorimo da su kroz prste taj zločin gledale sve institucije koje su stvorene samo da sprečavaju tako nešto, kada kažemo da je u Bosni sprženo preko hiljadu sakralnih objekata, ubijeno 250 hiljada ljudi, protjerano blizu 400 hiljade Bošnjaka, kada se uzme u obzir da je odnešeno iz Bosne preko 120 velikih firmi put Srbije, srušeno preko 250 hiljhada stanbenih jedinica ,i pošto se sve ovo desilo na tako malom prostoru ja smatram da smo mi pobijedili samim tim što smo opstali.

Ostale njegove nebuloze mozete procitati na http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/intervjunur.htm?current=cetiri&sub=c

I sad zamislite on profesor na Akademiji scenskih umjetnosti u Tuzli. I ti nebosnjaci koji ce da upisu tu akademiju (a znam da ih ima), sta ce oni da nauce od takvog covjeka.

DNO DNA!!!!!!!!
 
Gledao sam emisiju.
Radi se o Emiru Hadžihafizbegoviću, glumcu iz audicije, Karaule...
Kantonalni je ministar u Sarajevu i član SDA
Prilično extreman čovek, kako sam posle tražio na internetu, ni o Hrvatima nije mnogo bolje svojevremeno izjavljivao.
Posle se vadio kako nije tako mislio i da drolje postoje na sve strane. Iskreno o Gogi Sekulić i ostalim sojkama i ja ne mislim bolje, ali prefiks "srpske" je očigledno u šovinističkom kontekstu.
Mrzi Kusturicu, Bregovića, Neleta Karajlića, Zijaha Sokolovića...sve ljude koji su otišli iz, ili nisu osudili opsadu Sarajeva. Iz njegovog ugla to mogu i da razumem.
 
cccc..

zar se ne sjecate ovog lika

"Brena voli plave"..


Heheheh..

Lik me ne iznenadjuje.. Sam sebi je odredio put, od karijere do politike.. Zavisi koja mu vise prija..
Sto se tice uzjava doticnog, ne bih da ih komentarisem jer sam ih pogledao mnogo vise i nisu bas nimalo bile prijatne, a posebno ne pristojne, jer se prijateljskim svakako ne mogu nazvati...
 
Stepski vuk:
U nedelju,04. 03. 2007.god.
U emisiji HRT, nedseljom u 2, (ili nije važno)voditelj i urednik Aleksandar Stojanović, je ugostio "poznatog glumca i profesora" iz Sarajeva, tzv gosp. Emira Hadžifejzovića.
Sve bi bilo OK da pomenuti samozvani "intelektualac" nije izjavio, parafraziraću:
SRPSKE DROLJE (misleći na pevačice) IZAZIVAJU BOŠNJAČKU OMLADINU, potom se oni "ODAJU alkoholu".[/

Ахахахаааааа.....па ово је живи упиш... па њихове девојчице још у десет година једино што уче то је да врте дупетом, трбушни плес...сексуално изазивање и "скакање по живану"........





СРПСКЕ су ДРОЉЕ - А ЊИХОВЕ СУ ДРОЉЕ ФИНЕ... само туре фереџу па и не знаш с' ким си биЈо....задигнеш оне њихове крпе - и оне остану финеееееее....
 
Mislim da ima suvise proizvoljni misljenja i komentara.
Licno ga znam i ne vjerujem da je to izrekao u kontekstu mrznje prema Srbima, premda je izjava kao takva, bez obzira na kontekst nekorektna.
Vjerujem da je ptrofesor to izrekao vezana zo folk-sund i "demokratsku" zabranu gostovanja grupe LET3 iz cini mi se Rijeke, te LETU STUKE u Travniku, grupe SKROZ i Ede Majke na nekim mjestima u Hrvatskoj i BIH ili sl.
U sustini, mislim da je to njegov nacin pobune protiv pokusaja diktata mocnika nad kulturom.

Obzirom da nisam slusao kometare profesora o kome i cemu je bila rijec u emisiji, pa ako nisam u pravu, sto je moguce, da me oni koji su imali piliku pratiti emisiju da me demantuju.
 

Back
Top