EVOLUCIJA vs KREACIONIZAM

EVOLUCIJA vs KREACIONIZAM


  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ко?
Где?
Када?
Како?
:manikir:

Jos davno se vodila diskusija na osnovu morfologije, ali je stvar resena kada je iz najmladjih Neandertalskih kostiju (Neandertalci su jedina druga ljudska vrsta ciji ostaci su dovoljno mladi za to) izvucena mitohondrijalna DNK. Na osnovu genetske analize, Neandertalci i moderni ljudi su dve sestrinske vrste, koje su se odvojile od iste pra-vrste.

Inace, novijom tehnologijom su moguce i bolje ekstrakcije DNK, tako da je sada u konacnim koracima i projekt neandertalskog genoma. Uskoro cemo imati tacnu analizu genetskih razlika izmedju dve podvrste.
 
Jos davno se vodila diskusija na osnovu morfologije, ali je stvar resena kada je iz najmladjih Neandertalskih kostiju (Neandertalci su jedina druga ljudska vrsta ciji ostaci su dovoljno mladi za to) izvucena mitohondrijalna DNK. Na osnovu genetske analize, Neandertalci i moderni ljudi su dve sestrinske vrste, koje su se odvojile od iste pra-vrste.

Inace, novijom tehnologijom su moguce i bolje ekstrakcije DNK, tako da je sada u konacnim koracima i projekt neandertalskog genoma. Uskoro cemo imati tacnu analizu genetskih razlika izmedju dve podvrste.


:think: Значи чика Дарвин није био у праву...
Неандерталац испада из ланца... :sad2:
 
Što je anketa završena? :roll:

Nešto treće.

Па на основу дискусије у ових неколико страница може се закључити да су еволуционисти у праву. Ако еволуција настави истим темпом онда се може десити да ће мо еволуирати у роботе. Ако смо до сада еволуирали из оних бића које нам приписују, то значи да смо сада у прелазном периоду од човека на машину. Ако сте гледали Стар Трек Американци су то већ приказали у тој серији.
 
:think: Значи чика Дарвин није био у праву...
Неандерталац испада из ланца... :sad2:

????

Cika Darvin je bio u pravu sto se tice osnovnog mehanizma razvoja zivih bica - varijacija i selekcija. U njegovo doba, jedini dostupni fosili su bili Neandertalski, tako da se u to vreme smatralo da su to mozda neki od predaka coveka.

Danas smo upotpunili sliku citavog lanca prelaznih oblika, i vidimo da su neandertalci veoma kasna grana covecanstva.

Citava slika je ovde:

http://www.teorijaevolucije.com/evolucija_coveka.html
 
Па на основу дискусије у ових неколико страница може се закључити да су еволуционисти у праву. Ако еволуција настави истим темпом онда се може десити да ће мо еволуирати у роботе. Ако смо до сада еволуирали из оних бића које нам приписују, то значи да смо сада у прелазном периоду од човека на машину. Ако сте гледали Стар Трек Американци су то већ приказали у тој серији.

Lepe ideje, ali prelasci iz coveka u masinu nemaju nikakve veze sa evolucijom.
 
????

Cika Darvin je bio u pravu sto se tice osnovnog mehanizma razvoja zivih bica - varijacija i selekcija. U njegovo doba, jedini dostupni fosili su bili Neandertalski, tako da se u to vreme smatralo da su to mozda neki od predaka coveka.

Danas smo upotpunili sliku citavog lanca prelaznih oblika, i vidimo da su neandertalci veoma kasna grana covecanstva.

Citava slika je ovde:

http://www.teorijaevolucije.com/evolucija_coveka.html

Хвала за линк већ сам читала. :)
А Australopithecus, homo habilis, erectus,
jeр су они уствари еволутивни облици човека...???
Видех Australopithecusa на посебној грани
а ја сам лепо у школи учила да
( бар су нас учили :mrgreen: )
да је то један исти ланац који
претходи Homo sapiens sapiens-u, tj. нама...
И шта је тачно???
Ко је еволуирао у шта, како је еволуирао...:confused::confused:

Ајд баш ми се читуцка...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ti si Aleksandar Srnic, zar ne?

Pozdrav. Ovo jeste bilo poodavno, ali ja sam tek sada to video. Aleksandar srnic sam ja, a onog momka ne poznajem, verovatno. Samo da se javim, da ne pomislis da se dopisujes sa mnom, kada se obracas njemu. Evolucija i Kreacionizam. Nema svrhe brate. I jedni i drugi su prilicno agresivni u svojim stavovima. Ja sam to iskusio na svojoj kozi, dok sam bio u toj fazi. Sve što guši slobodu čoveka kao zdrave ličnosti, je loše, ali je poželjno kao iskustvo. Većina nas je prošla kroz to. However, nemam komentar na bilo šta, ljudi imaju svoje puteve. Pozdrav još jednom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top