Potvrđene presude u 'slučaju Lora' i 'slučaju Brezovica'

tokyo

Iskusan
Poruka
5.694
Potvrđene presude u 'slučaju Lora' i 'slučaju Brezovica'

Vrhovni sud Republike Hrvatske potvrdio je presudu Županijskog suda u Splitu u 'slučaju Lora' u kojem su osmorica bivših vojnih policajaca proglašena krivima za ratni zločin protiv civilnog stanovništva. Osuđeni su na šest do osam godina zatvora. Vrhovni sud presudu je donio na sjednici 6. veljače, a objavio ju je danas na svojoj web stranici.

Potvrđena je i presuda od šest i pol godina zatvora bivšem domaru Caritasovog Doma za djecu u Brezovici Mariju Barloviću (52) zbog višestrukog silovanja 13-godišnjeg mentalno retardiranog štićenika doma.


-----------------------------
eto prva se doduše tiće vas

nadam se da ću ovom temom dobit koji plus na toleranciji i informiranju kod grupe radikala :roll:
 
Priopćenje za javnost

pretraživanje:



05.03.2007. - Presuda od 6. veljače 2007. broj I Kž 456/2006 u predmetu protiv optuženog Tomislava Duića i drugih zbog kaznenog djela iz članka 120. stavka 1. Osnovnog krivičnog zakona Republike Hrvatske ("predmet Lora")



Vijeće Vrhovnog suda Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 6. veljače 2007. donijelo presudu i rješenje kojima su odbijene žalbe optuženika Tomislava Duića, Tončija Vrkića, Miljenka Bajića, Josipa Bikića, Davora Banića, Emilia Bungura, Ante Gudića i Anđelka Botića, te državnog odvjetnika kao neosnovane te je potvrđena presuda Županijskog suda u Splitu od 2. ožujka 2006. broj K-93/04, dok je žalba Anite Bikić, supruge optuženog Josipa Bikića, odbačena kao nepravodobna

Navedenom presudom Županijskog suda u Splitu optuženi Tomislav Duić, Tonči Vrkić, Miljenko Bajić, Josip Bikić, Davor Banić, Emilio Bungur, Antun Gudić i Anđelko Botić proglašeni su krivima zbog kaznenog djela ratnog zločina protiv civilnog stanovništva, iz čl. 120. st. 1. Osnovnog krivičnog zakona Republike Hrvatske, za koje su im izrečene kazne zatvora, i to Tomislavu Duiću i Tončiju Vrkiću u trajanju po osam godina, Davoru Baniću u trajanju sedam godina, a Miljenku Bajiću, Josipu Bikiću, Emiliu Bunguru, Anti Gudiću i Anđelku Botiću u trajanju po šest godina.

Tekst odluke Vrhovnog suda Republike Hrvatske dostupan je na web-stranici ovog suda.


Odluka VSRH I Kž 456/2006-9

Glasnogovornik
Vrhovnog suda Republike Hrvatske
sudac Dražen Tripalo


http://www.vsrh.hr/EasyWeb.asp?pcpid=560

eto i web stranice da se uvjerite


IPAK IMA PRAVDE!!!!

Eto JOŠ JEDAN PRIMJER da se može kad se hoće i da bi se i Srbija i BiH mogle opet (već po neznam koji put) ugledati na nas...
 
Eto mogu samo reć da jest da brojčano tj. na premalo godina zatvora su osuđeni

ali su IPAK OSUĐENI a to je velika sramota za njih jer su zvanično zločinci sad

i kad izađu iz zatvora taj biljeg će nositi do groba

a njihove obitelji će se sramiti okaljanog prezimena

i to je veća kazna nego broj godina zatvora---jer ionako nisu više opasni za zajednicu
 
adem_ks:
od njih mozes dobiti + ali bojim se da ti ne bude "zlo" od toga... daleko im "lepa" kuca

samo želim radikalima pokazati da kod nas pravna država ipak malo bolje funkcionira nego što oni misle!

a i tolerancija je na znatno višem nivou nego što oni misle


također i informacije i vijesti koje i nisu tako lijepe za većinu Hrvata treba javno reć i obznanit



PS
ademe
nemam ja namjeru da se radikalima dopadnem
samo ih dodatno demantiram u njihovim "istinama" o Hrvatima
 
tokyo:
Eto mogu samo reć da jest da brojčano tj. na premalo godina zatvora su osuđeni

ali su IPAK OSUĐENI a to je velika sramota za njih jer su zvanično zločinci sad

i kad izađu iz zatvora taj biljeg će nositi do groba

a njihove obitelji će se sramiti okaljanog prezimena

i to je veća kazna nego broj godina zatvora---jer ionako nisu više opasni za zajednicu
Oni se toga ne srame...njihove familije - mozda. A da li su opasni za zajednicu? Srpsku - u svakom slucaju! One zlocince koji se iskreno kaju mozes da nabrojis na prste jedne ruke. Svejedno s cije strane su.
 
hektorius:
Oni se toga ne srame...njihove familije - mozda. A da li su opasni za zajednicu? Srpsku - u svakom slucaju! One zlocince koji se iskreno kaju mozes da nabrojis na prste jedne ruke. Svejedno s cije strane su.

malčice ipak pretjeruš!

hoćeš da ti pokažem zakon i vrlo striknu otegotnu okolnost pri počinjenom kaznenom djelu?

nemoj me prisiljavati da tražim novi hrvatski zakon o određivanju kazne ako je zločin počinjen prema manjinama

gdje su muslimani, Srbi, Romi i gayevi posebno zaštićeni!!!
 
tokyo:
malčice ipak pretjeruš!

hoćeš da ti pokažem zakon i vrlo striknu otegotnu okolnost pri počinjenom kaznenom djelu?

nemoj me prisiljavati da tražim novi hrvatski zakon o određivanju kazne ako je zločin počinjen prema manjinama

gdje su muslimani, Srbi, Romi i gayevi posebno zaštićeni!!!
Ne znam za taj novi zakon, ali ja o zakonu i ne govorim, vec o takvim tipovima koji uvek iznova rade sranja, tzv. recidivisti, samo iz politickih razloga, njih zaboli neka stvar za zakone, zato se i zovu kriminalci ili zlocinci, i otuda ta opasnost za zajednicu.
 
hektorius:
U Dalmaciju ne smes ni sa ZG tablicama, a ne sa BG...

eto dobar odgovor

baš si pravo vremeno uletio

jer bi i ja tako nešto napisao


stoga manite se tih vaših radikalskih demagogijama o krvoždernim Hrvatima

eto ja i frendica prošle godine u Varaždinu stali na raskrižju do automobila sa BG tablicama i mahali curkama unutra
i baš nam bilo drago

ljude danas brinu kako će od 1. do 1. preživjet
a oni koji imaju para njima je i tak svejedno
 
tokyo:
eto dobar odgovor

baš si pravo vremeno uletio

jer bi i ja tako nešto napisao


stoga manite se tih vaših radikalskih demagogijama o krvoždernim Hrvatima

eto ja i frendica prošle godine u Varaždinu stali na raskrižju do automobila sa BG tablicama i mahali curkama unutra
i baš nam bilo drago

ljude danas brinu kako će od 1. do 1. preživjet
a oni koji imaju para njima je i tak svejedno
Kako radikalska demagogija ako ja nesmem da odem dole sa BG tablama. Mog drugara su jurili dole na autoputu i jasno mu pokazivali da stane i pokazivali mu pesnice. Na srecu ima dobra kola pa je uspeo da pobegne tim kretenima u kombiju.
 
Powerslave:
Kako radikalska demagogija ako ja nesmem da odem dole sa BG tablama. Mog drugara su jurili dole na autoputu i jasno mu pokazivali da stane i pokazivali mu pesnice. Na srecu ima dobra kola pa je uspeo da pobegne tim kretenima u kombiju.
gle individualnih slučajeva viška testosterona i patriotizma kako unas tako i uvas ima

jel ti menii garantiraš da mi se ništa neće dogoditi ako sa svojim autom dođem u BG??

gle meni će biti trošak i da mi polupaju vjetrobransko staklo i retrovizore a vaša mi milicija kaže izvršilac je u begu i nepoznatje i nemožemo vam nadoknadit štetu

i to je već dovoljan razlog da se tamo ne uputim s autom...
 
tokyo:
gle individualnih slučajeva viška testosterona i patriotizma kako unas tako i uvas ima

jel ti menii garantiraš da mi se ništa neće dogoditi ako sa svojim autom dođem u BG??

gle meni će biti trošak i da mi polupaju vjetrobransko staklo i retrovizore a vaša mi milicija kaže izvršilac je u begu i nepoznatje i nemožemo vam nadoknadit štetu

i to je već dovoljan razlog da se tamo ne uputim s autom...
Ja ti garantujem da mozes da se deres na trgu republike ZIVEO ANTE GOTOVINA i da ti se nista nece desiti. Ljudi ce se samo okrenuti prema tebi i nasmejace se.
 

Back
Top