novi sajt (za srednjovecne)

16121953

Zainteresovan član
Poruka
184
vidim sajt- tinejdzeri- a kamo za nas iz Balaseviceve pesme ,,u ime svih nas iz 50 i neke..,,pa valjda imamo i mi dusu i mi bi smo malo da se druzimo a ne da dozivljavam pitanja:,,kevo sta ces ovde,, -,,bakice vreme ti je za krevet,, -,,da li si popila lek,, a ja usla u pricaonicu -soba 44+ i od tuda me isteruju pa mi zao sto nemam kome da kazem da sam malopre videla leptira kako se sunca na zidu moje zgrade, mase leptir krilima a u mom zelucu, grc, zbog secanja na mladost kada je leptira bilo puno, kada je pcela bilo puno a sada samo kompjutera puno, nejasnih razgovora u pricaonici i puno praznih dvorista pored zgrada, praznih klupa...sve je sada u kucama i niko se ne smeje, zato vas molim ako ima neko mesto na krstarici ili guglu(ali da bude na srpskom)kazite mi da idem da se barem tamo druzim kad nemam ovde sa kim.
 
Moja mama je 51-o godiste.
Moja mama bas ne radi puno toga u svom zivotu.Ujutru ustaje,ide na posao,kad se vrati rucamo,legne spava,budi se oko 5,pije kafu sa tatom i gledaju TV.Legne oko 11.00 h.
I to je to.Nikad ne ide u shoping,retko ide na kafu,jos redje joj dolaze.Sve u svemu,retko i napusta kucu.Ipak,pravo je osvezenje sto moja mama,za razliku od vecine drugih,ne gleda spanske serije.
Volela bih kad bi moja mama pokazala bar o,o1 promil interesovanja za internet,mislim da bi joj to obogatilo zivot.
Ali ona ne pokazuje.....

Zhozi,puno srece u traganju,drago mi je da nisi izgubila elan :)
 
Ja ne kapiram ovu pricu sa godinama. Ne kapiram ljude koji na starije gledaju kao na neke stvari, kao da ti ljudi vise nisu zivi, nemaju nikakve zelje, ni potrebe, ko da se bez duse ostaje u izvesnim godinama. Ne kapiram ni kada se omalovazavaju bakice i dedice, kao u fazonu "pojma oni nemaju", eeeej ti ljudi nose kompletan zivot za sobom. Sve vise na to srecem i muka mi je.
Moja bakuta ima 81 godinu, toliko je zivahna, da moja majka hoce da poludi od nje, stalno izmislja neke akcije i kako ce ovo i kako ce ono. Obozavam svoju baku. :)
Juce na Festu sam pricala sa jednom bakutom i njenim pratiocem, gospodin u godinama, joj ljudi, lepse mi je bilo da pricam sa njima o filmovima, nego sa gomilom balavurdije koju u zivotu nista ne zanima.
Malo sam off topic, al' sam isprovocirana.
 
Inace, takvo shvatanje samo pokazuje koliko je savremena civilizacija zagrezla u materijalizam i koliko je on zaziveo u glavama i dusama mladih. Telo propada, ne ostaje nista. Uzas i strava, mene jeza hvata od toga. Apokalipsa zagarantovana!
 
Написах то на некој теми на филозофији:
Некада се поштовала старост због мудрости, духовног богатства и искуства (мада године не гарантују увек и обавезну мудрост)... Старци су имали највећи утицај, ценила се њихова реч, њихова појава је изазивала поштовање...
Данас (последњих деценија), негује се култ тела, младости и физичке лепоте... У ствари - то је култ секса. Све што није сексулано провлачно (по тренутним трендовима) мање је вредно. Духовно богатство, мудрост и искуство више нису тражене ствари... јер се сматра да је секс најбоља реклама за сваку робу, од четкица за зубе до политичких странака...
Али и секс је репрезентован само физичком лепотом која подразумева искључиво визуелну лепоту, младост и мршавост! Иако су људима сексулано пожељни и стари, ружњикави и дебели, у јавности се формира став да је лепо само оно што је младо, лепо и мршаво.
И због тога, иако ни сами често не испуњавамо све те услове, и ми имамо предрасуду да је само то ''ИН'' а да је свако одступање ''АУТ''!
Због тога и постоји отпор према стријима и свим онима који не одговарају идеалу који је у наше главе убачен путем масовних медија!
Бити млад - значи бити леп, затегнут, без сала, мршав, мишићав, секси, неспутан, весео, жив...
Бити стар - значи бити ружан, непривлачан, уморан, истрошен, дебео, млохав, мртав, без елана и животне радости...
Какве ли предрасуде!
 
Hvala Fibi3, ja sam tamo bila davnog septembra a onda sam zaboravila gde sam napisala ovu istu, današnju želju.Kada si mi kazala gde da odem i kada sam videla da sam tu bila prvo me bilo sramota sto sam zaboravila forum a onda...pa ja se nisam ranije služila netom nego olovkom i nije ni čudo što nisam mogla da se snađem.Hvala ti još jednom sto si mi pomogla da nađem svoje društvo.
Doors of Perception hvala i tebi na lepim željama i žao mi je tvoje mame ali moram da ti kažem da ja imam sina od 35, muža nemam niti sam ga imala, radim od 9, ručak kuva još uvek moja mama i zbog toga ja imam vremena, volje i želju da se družim. Tvojoj majci je svega na vrh glave(predpostavljam) ali ne može ništa da promeni a da je to ne boli, pa čak ni sebe.Pozdravi je od mene i pošalji je za početak negde gde će da se smeje i to kad ti otac nije tu.Pred njim možda neće hteti.Divlja(u srcu)hvala ti na lepom razmišljanju, ali ako si gledala velikog brata videla si šta rade mladi starima koji su tamo otišli da se zezaju.Ali si isto tako mogla da vidiš da su blebotali takve gluposti koje sam ja svakog dana pratila i nisam mogla da verujem da lepi i mladi nemaju temu na kojoj bi se zadržali, nisu imali knjigu o kojoj bi raspravljali ali da su tračarili to je bilo IN.kada je moja generacija bila u tim godinama o čemu sve nismo raspravljali.Npr:o tome sta se danas desilo u školi, gradu, komšiluku...o kupovini, o mami koja strašno nervira, tati koji je s posla došao ljut ali nas je odveo u ,,kafanče,, da ga razgalimo;onda priče o momcima, devojkama, ko je bio u bioskopu ili pozorištu sa tim i tim...Odlazili smo na mesta gde smo se vidjali,družili, smejali a onda odlazili u neko kafanče da popijemo po neku.(kafići su došli kasnije i upropastili sve)Kući smo odlazili u vreme kada se sada izlazi, ujutro smo ustajali a sada se ustaje u podne i da ne uporedjujem više jer sada imam forum gde ću se družiti sa svojim (tako i treba) vršnjacima, a ne da na ovom po nekima lupam praznu slamu.
 
Hellen:
Написах то на некој теми на филозофији:
Некада се поштовала старост због мудрости, духовног богатства и искуства (мада године не гарантују увек и обавезну мудрост)... Старци су имали највећи утицај, ценила се њихова реч, њихова појава је изазивала поштовање...
Данас (последњих деценија), негује се култ тела, младости и физичке лепоте... У ствари - то је култ секса. Све што није сексулано провлачно (по тренутним трендовима) мање је вредно. Духовно богатство, мудрост и искуство више нису тражене ствари... јер се сматра да је секс најбоља реклама за сваку робу, од четкица за зубе до политичких странака...
Али и секс је репрезентован само физичком лепотом која подразумева искључиво визуелну лепоту, младост и мршавост! Иако су људима сексулано пожељни и стари, ружњикави и дебели, у јавности се формира став да је лепо само оно што је младо, лепо и мршаво.
И због тога, иако ни сами често не испуњавамо све те услове, и ми имамо предрасуду да је само то ''ИН'' а да је свако одступање ''АУТ''!
Због тога и постоји отпор према стријима и свим онима који не одговарају идеалу који је у наше главе убачен путем масовних медија!
Бити млад - значи бити леп, затегнут, без сала, мршав, мишићав, секси, неспутан, весео, жив...
Бити стар - значи бити ружан, непривлачан, уморан, истрошен, дебео, млохав, мртав, без елана и животне радости...
Какве ли предрасуде!

E jedan od 53 godine je nažalost saznao kasno šta znači reč starijeg (otac 75 godina).
Hteo da proda prase uprkos protivljenju oca.

A ova je zemlja počela da propada kada su žene prestale da peru noge muževima i svekrima ČIM UDJU U KUĆU!
Totalno nepoštovanje nas u propast odvelo...

Ma zezam se bre...
:D
 
Svi stariji ljudi u mojoj porodici su vrlo aktivni i zainteresovani za ... svasta (kako ko...). Meni je to normalno, nije mi normalno da covek klone duhom samo zato sto je stariji... Mislim, to i nema smisla, stariji ljudi sa mnogo vise iskustva, vise znanja, vise distance u odnosu na prolazno i trenutno mogu da ponude mnogo vise od nekog ko se juce rodio. Postujem starije ljude, ne znam nikog ko je tako pasivan i ubijen u pojam...mozda su to neki koji nikad nisu bili intelektualno aktivni, nego vise fizicki, a kada im mladost ode, telo se potrosi nije im puno ostalo... a oni fakat i brze potrose svoje telo.... u svakom slucjau, meni je to strano.
 
straso mi je bezveze kad se stariji ovako bez stila guraju u drustvo,meni ne smetaju ni u drustvu,ni na poslu,ni na forumu.ali kad pocnu kako je u njihovo vreme bilo bolje i kako je danas sve sranje dodje mi da im kazem da idu u svoje vreme a ovo je vreme danasnjih generacija.kao meni se svidjaju pokemoni? :roll:
i ono kao "nece niko da se druzi s nama" pa ne zato sto ti u licnoj karti pise 1948,to sigurno ne.bice pre da je zato sto smaras,kritikujes ili vec,nemam pojma
imam u svom okruzenju starije osobe sa kojim mi je zadovoljstvo da odem na rucak ili popijem kafu.ali one mi nikad nisu prebacivale sto sam mladja!!!
odlazila sam ranije na tinejdzere(podforum,ne bukvalno) i nikad mi nista nisu rekli ,uvek su bili jako gotivni.ali vidim da zezaju matore koji dodju da im prosipaju pricu "deco nemate pojma"
so,ja jesam gruba u obracanju ali namera mi je skroz plemenita:D
 
hanibal77-objasni mi guranje sa stilom, a što se tiče mog i tvog vremena, OVO sadašnje vreme je stvarno (kako ti kažeš) sranje i tvoja želja da se vratim u moje vreme je nešto što bih odmah učinla da mogu.Kada su pokemoni u pitanju, ne mogu da svarim ono što nemam pojma šta je a pokemoni
-šta su oni, o čemu oni pričaju, koje teme pokemoni imaju?! Nešto se ne sećam da sam rekla da niko ne želi da se druži samnom, baš naprotiv - tvoja generacija je luda zamnom, oduševljeni su sa temama u kojima razmenjujemo svoja mišljenja, sa svim što govorim, vole me, ali ja ne volim njih jer mi je dosadno u njihovom društvu, nemam šta da naučim (osim caka na kompjuteru i na tim stvarima im se duboko zahvaljujem)ali na žalost život nisu kompjuteri već razne stvari koje tvoju generaciju uopšte ne interesuju.Nikada ne prebacujem nikome mladost ali prebacujem golo pupče na -20 C.Nikada ne prosipam znanje a ni priču ,,deco...,, i nisi gruba nego si super i baš mi se svidja to što si rekla ali je trebalo da pažljivije da propratiš o čemu sam govorila i zašto sam bila tužna a da ponovim, bila sam tužna zbog leptira kojih sada nema a kada se se rodila (predpostavljam 77- moj sin je 72) bilo ih je puno i bili su lepi.
 
Хеј, Жозефина, није фазон у ВРЕМЕНУ....него у нама (у теби!)... Не мења се време, него МИ!

''Не тече то река - него вода, као што не пролази време - него ми!''

...рече једном неко паметан...

Ништа не фали овом времену, и ово време ће некоме бити ''добро, старо, идилично време''....
И моја баба је кукала како немамо појма шта је права музика, јер су то само ''дрекавци'' што ми слушамо, и како не изгледамо ко девојке и момци, него сви ''ко неки битлеси, божемепрости'', и како се некад, у њено време, много лепше забављало ''на рогаљ'' него по тим нашим дискотекама, и како је све било лепше и боље и занимљивије, сви поштенији, све са много више душе него данас....и како би се она сутра вратила у предратно време, само да може....
 
ma to ja onako o pokemonima,stilska figura za "ni ja ne razumem previse danasnje klince" ali ipak postujem,to je njihovo vreme,to su njihovi junaci,idoli,moda...
nisam se obratila bas tebi nego uopsteno,smeta mi to izdvajanje,moja mama isto voli da se cusne u stranu kad nam dodju neki mladji rodjaci i onda kaze "ja cu ovako,da vam ne smetama,vama mladima".ili izadji iz sobe bez reci ili se prikljuci razgovoru,upravo ta nesigurnost mi smeta.sigurna sam da imas svasta da nam kazes,samo nemoj da potenciras da si starija i sve ce biti ok.ja ne primecujem godine dok se ne spomenu.
e helen bas sam se nasmejala na bitlese bozemeprosti:lol: neke drugove od mog tate su matori zvali "toletovi cupavci" a oni glumili bitlse:lol: a moja baba je govorila da su sve to proleteri i da ja ne smem da budem proleterka
 
u, ja mislila da se kaze sredovecne, sad ne znam sta je to srednje...:( Nije mi namera da potezem leksiku...ali... je l' se to NJ odnosi na to da su nesto stariji (koliko?) NJA -NJA ?
Nisu, majke mi!
Eno Dzordz Kluni je bas komad i po. A tek Dzejms Hetfild (Metalika)!!!
 

Back
Top