Sta znaci ovo???

RAID je skraćenica od Redundant Array of Inexpensive Diska. U BIOS-u kontrolera se uvek pominje kao skraćenica, tako da ne bi trebao da imaš problem da nađeš tu opciju.

SATA kabl izgleda ovako:


directron_1937_117665744
 
pise to sto sam vec rekao, i krene da se dize windows pa se zatim komp restartuje. prije toga se pojavi nesto na plavoj pozadini ali to traje oko 1 ms pa ne znam o cemu se radi....
 
idza:
prilikom podizanja sistema mi izlazi ovo obavjestenje: Serial_Ch0 Master No Drive. inace hard disk sam probao na drugom kompu kao slave i radi.
Malo mi nije jasno, da li tebi radi HDD uopste? Posto smo zakljucili da je PATA, sa njim nema veze to upozorenje-samo iskljuci u BIOSu SATA kontroler.
Ako ti HDD ne radi pa ploca trazi dalje boot uredjaj i poziva SATA- onda proveri kabl,treba da bude 80pinski ATA100/133(100-150din).Najvece sanse su da je on.Ako imas CD na drugom kablu probaj da ih zamenis za probu.
 
da HDD radi jer sam ga prikacio na drugi komp i normalno cackao podatke po njemu. novo je da je kuciste dobilo polu-volej od gazde. moze li biti da je maticna otisla bogu na istinu?
 
cek, onaj kabal mi nekako "pretanko" izgleda, kada ocu da spojim HD na komp, jer moram da ga konektujem preko IDE + sata, il samo sata/?jer po onoj slici kabal ne izgleda nesto kao da moze da cita velikom brzinom podatke...
 
A jel ti mrezni kabl izgleda dovoljno ozbiljno za tvoje standarde?
A kad hoces da spojis HDD ako je IDE\ATA onda koristis IDE\ATA 100/133 kabl,
ako je SATA ili SATA II onda koristis SATA kabl sa slike.

I jedno i druge da spojis-tesko da ce da ide...A za brzinu....Ne kudi konja kog nisi jahao;)
 
zeljusa:
cek, onaj kabal mi nekako "pretanko" izgleda, kada ocu da spojim HD na komp, jer moram da ga konektujem preko IDE + sata, il samo sata/?jer po onoj slici kabal ne izgleda nesto kao da moze da cita velikom brzinom podatke...
To samo tako izgleda dok ne počnu kroz njega da teku podaci. Kada podaci krenu kroz njega bude širi nego PATA kabl, tako da ja brzina sigurno veća nego kod PATA prenosa.
 

Back
Top