Bahatost

Marge

Domaćin
Poruka
4.255
Skoro je u osnovnim skolama bila akcija prikupljanja skolskog pribora, odece, igracaka i slatkisa za decu sa Kosova. U mojoj skoli je nekoliko nas pomagalo da se sve te stvari spakuju i popisu. Jedna moja prilicno imucna drugarica je uzela kesu u kojoj je bila kesica gumenih bombona, iz nje izvadila te bombone i strpala ih u dzep. Kad sam je pitala sta ce joj to, ona je rekla da joj se jedu bombone i da je bas briga za tu decu...

Da li je moguce da neko bude tako bahat????? Ili je to u danasnje vreme normalno? Ja kad sam to videla, nisam mogla da verujem svojim ocima i usima... :arrow: Da li je problem u njoj, njenim roditeljima ili u danasnjem drustvu??? :?:
 
Marge:
Skoro je u osnovnim skolama bila akcija prikupljanja skolskog pribora, odece, igracaka i slatkisa za decu sa Kosova. U mojoj skoli je nekoliko nas pomagalo da se sve te stvari spakuju i popisu. Jedna moja prilicno imucna drugarica je uzela kesu u kojoj je bila kesica gumenih bombona, iz nje izvadila te bombone i strpala ih u dzep. Kad sam je pitala sta ce joj to, ona je rekla da joj se jedu bombone i da je bas briga za tu decu...

Da li je moguce da neko bude tako bahat????? Ili je to u danasnje vreme normalno? Ja kad sam to videla, nisam mogla da verujem svojim ocima i usima... :arrow: Da li je problem u njoj, njenim roditeljima ili u danasnjem drustvu??? :?:

sa tvojom drugaricom je sve u redu. nije sa tobom u redu to sto s' malogradjanka. sta tebe briga koliko je ko imucan? otkud tebi ideja da tako o nekom govoris?
 
zena je nepobitni kreten, ali stvarno, kakve veze ima sa postupkom to sto je imucna?
je li to logika - da je bar siromasna, pa da je razumem sto se masila za bombone?
 
otrovni starac:
sa tvojom drugaricom je sve u redu. nije sa tobom u redu to sto s' malogradjanka. sta tebe briga koliko je ko imucan? otkud tebi ideja da tako o nekom govoris?

Izvini? Cinjenica je da njeni roditelji IMAJU gomilu love! A ona maznjava kesicu gumenih bombona koju moze i sama da kupi, a koja ce nekoga da usreci! :evil: :evil: :evil:
 
moje srce:
zena je nepobitni kreten, ali stvarno, kakve veze ima sa postupkom to sto je imucna?
je li to logika - da je bar siromasna, pa da je razumem sto se masila za bombone?
Prvo, nije zena, nego devojcica, a drugo, to sto je imucna sam naglasila jer ona ne bi trebalo da je zeljna glupih gumenih bombona, niti bilo cega drugog u materijalnom smislu.
 
to sto je imucna nema veze sa tim sto je uzela...

sama si rekla - bahatost...
znam da to postoji u mnogim ljudima...
sta da ti kazem, i mene iznenadi taj
nek'.pocrkaju.svi.boli.me.uvo stav

neki ljudi su jednostavno takvi - bezobzirni..
 
To je sebicno stvorenje, toliko ogrezlo u svom egocentrizmu, da cak iako je bole za tu decu nije mogla da se iskontrolise da to ne kaze. Verovatno je ljubomorna na samu decu, jer eto neko misli i na njih, a za nju niko ne brine. To je sigurno. U svakom slucaju taj cin ne govori da su se njoj prijeli slatkisi, te nije mogla da se iskontrolise, vec je jednostavno uputila apel celom covecanstvu: "Ja postojim!" Nesrecnica.
 
moje srce:
e, marge, rekla ti cruella - to sto je uzela nema veze sa tim sto je imucna.
ako je u pitanju devojcica, onda je jako lose vaspitana...
Time sto sam rekla da je imucna sam htela da kazem da ona takvih stvari ne treba da bude zeljna, a ne da bi, da nema love, to sto je uradila bilo opravdano.
 
nevaspitani stvor......nemoj da je osudjuješ, niti da je tužiš i prepričavaš svim drugarima šta je uradila.....ona je nesrećnija od onih za koje ste sakupljali simboličnu pomoć.......mali otimači..porastu u velike skotove i tako..............
 
Marge mojne se nerviras. Ta koleginica ne zna sta znaci biti u teskoj situaciji zato i ne haje za ostatak sveta. Mnogi bogati ljudi su sponzori, ktitori, mentori etc ali ne zbog nekog saosecanja vec zbog pranja novca ili grize savesti :wink: (posto retko kad veliki novac dolazi na posten nacin).
 
Па добро, реч је ипак о детету... а деца су склона таквим стварима...чак и добра и племенита деца, понекад...
Нису јој биле важне бомбоне, било је ту, под руком, било је изазов узети....вероватно је и схватила да се зезнула, али како да се извуче а да остане мангуп...?
Па и ми матори понекад истрајавамо у својим грешкама иако знамо да смо погрешили, само не знамо како да признамо....(на форуму има пууно тога!)
Хтела је да покаже како је кул, а показала је како је јадна...И добро је што сте је сви (у школи) тако доживели....Научиће и она нешто из тога...

Још сазрева, има наде за њу. А добро је што си јој скренула пажњу.
 
Знате, дешава се да тек окречимо школу, а онда дође неки магуп и све патикама остави прљаве трагове по зидовима... На питање зашто - не зна да да одговор! Ваљда му се чинило тако кул!

Сви кукају како би желели да им школа буде лепа и добро опремљена, али кад купимо нове клупе, онда мангуп узме шестар и резбари по њој. Кад му задам за домаћи задатак да исто то изрезбари мами на трпезаријском столу, онда ме погледа разрогачено... ''Али оно је МОЈ сто?!''

Да не набрајам сад примере како деца (не сва, али има их) не умеју још да виде даље од себе и својих потреба... И то се учи....
 
Sta ste napali devojku sto je rekla da je mala imucna?Pa dete zeljno bombona to ne bi nikada uradilo a razmazena deca koja nisu naucila da bilo sta u zivotu dele sa drugima se obicno ovako ponasaju.
 
Limelight:
Sta ste napali devojku sto je rekla da je mala imucna?Pa dete zeljno bombona to ne bi nikada uradilo a razmazena deca koja nisu naucila da bilo sta u zivotu dele sa drugima se obicno ovako ponasaju.

Урадило би и жељно дете, још како...
Мада овде није мотив поседовање бомбона, него кршење норми и правила!
 
Otkud vi znata da ako je ona su joj roditelji imucni da joj kupuju bombone, znate li koliko ja znam imucih ljudi , koji su stipse prema svojoj deci sto se nekih stvari za uzivanje tice? Ako roditelji imaju para ne mora da znaci da ce deci da kupuju bombone, niti da ce bilo sta sto deca vole da im pruze.

A razmazenost sto se tice, deca roditelja karijerista su najcesce zapostavljena deca, koja su u najvecem broju slucajeva zeljna ljubavi i paznje, a kako niko na njih ne obraca paznju, ni na njihova osecanja ni na njihove potrebe, a na to jos pridodas omalovazavanje zato sto je dete sto se kod nas radi, dobijes navodno kako vi kazete "razmazeno deriste", ne nije to razmazeno deriste to je dete koje pokusava da kaze "ALO JA POSTOJIM"

Isto je i sa pisanjem sestarom, isto je i sa bacanjem semenki po podu, to je njihov nacin da iskazu bunt, ja sam se u vise navrata zabezeknu u inostranstvu a i kod nas kad su neki nasi prijatelji dolazili u posetu rodnoj zemlji nad njihovom decom. Njihova deca smeju da kazu sta misle, smeju da kazu sta im smeta, niko ih ne omalovazava, niko ih ne smatra za bedne crve koji treba da slusaju, ni u jednom trenu nisam ni od jednog roditelja iz tih razvijenih zemalja cuo da je rekao bilo sta da spusti dete, da ga izignorise. I posle kazu VIDI NJIHOVU OMLADINU KAKO JE DOBRA. Pa da ali ta omladina , ta deca smeju svojim ustima da kazu sta im smeta. U Srbiji se ponasaju prema deci ko prema bednim crvima , ko prema ne znam cemu, ko prema nizoj klasi koja treba da slusa i klima glavom.
Kada bi malo stariji prestali da omalovazavaju decu, onda bi deca prestala tako da se ponasaju. Rezbarenje sestarom, semenke po podu, i ostale gluposti su samo odlika bunta. A deca se nikad ne bune bez razloga.
 
Па...сад....не бих се баш сложила око такве генерализације...
Имам прилике да видим врло запостављну децу обичних шљакера: тата цуга по цео дан, мама живи само за шпанске серије... Чини ми се да је то много чешћи модел...
Радим у градској школи, а проценат ''каријериста'' је минималан....у ствари, кад боље размислим нешто их ни нема...
С друге стране, у праву си, има деце коју родитељи гледају као ''црве'', како кажеш....али је много већи број оних који децу гледају ако мале цареве којима ће све да дозволе и којима ће налазити оправдања за све, и све му толерисати....
Ма, има свега, има и заисте добре и лепо васпитане паметне деце....не треба да грешимо душу. Нису наша деца ништа гора од друге.
 
Marge:
Skoro je u osnovnim skolama bila akcija prikupljanja skolskog pribora, odece, igracaka i slatkisa za decu sa Kosova. U mojoj skoli je nekoliko nas pomagalo da se sve te stvari spakuju i popisu. Jedna moja prilicno imucna drugarica je uzela kesu u kojoj je bila kesica gumenih bombona, iz nje izvadila te bombone i strpala ih u dzep. Kad sam je pitala sta ce joj to, ona je rekla da joj se jedu bombone i da je bas briga za tu decu...

Da li je moguce da neko bude tako bahat????? Ili je to u danasnje vreme normalno? Ja kad sam to videla, nisam mogla da verujem svojim ocima i usima... :arrow: Da li je problem u njoj, njenim roditeljima ili u danasnjem drustvu??? :?:
1. Taj njen komentar jeste odvratan i pitas se sta je njen problem... pa njeni roditelji su dozvolili tu samozivost.

Sledece ce zvucati (na prvi pogled) konrtadikotorno.. ali, ko razume shvatice....

Ajd sad napadnite me.... bas me briga!

Necu iz principa da ucestvujem u tim humanitarnim akcijama!

DRZAVA JE DUZNA DA JE ORGANIZUJE I FINANSIRA!
STA?
MALI IM BUDZET MOZDA????

Surovo, ali istinito!
 
Marge:
Skoro je u osnovnim skolama bila akcija prikupljanja skolskog pribora, odece, igracaka i slatkisa za decu sa Kosova. U mojoj skoli je nekoliko nas pomagalo da se sve te stvari spakuju i popisu. Jedna moja prilicno imucna drugarica je uzela kesu u kojoj je bila kesica gumenih bombona, iz nje izvadila te bombone i strpala ih u dzep. Kad sam je pitala sta ce joj to, ona je rekla da joj se jedu bombone i da je bas briga za tu decu...

Da li je moguce da neko bude tako bahat????? Ili je to u danasnje vreme normalno? Ja kad sam to videla, nisam mogla da verujem svojim ocima i usima... :arrow: Da li je problem u njoj, njenim roditeljima ili u danasnjem drustvu??? :?:

Nije to bahatost, mozda je i za nju trebalo da se prikupljaju bombone, skloski pribor, odeca i igracke, samo nikome to nije palo na pamet. Mozda su imucni samo njeni roditelji a njoj zbog neke kazne nece da kupuju bombone.Uvek sam zavidela deci za koju se prikuplja tako.
 

Back
Top