Problem sa paljevinom

radabaser

Zainteresovan član
Poruka
381
Pre par meseci, tacnije 2 ili 3 meseca, poceo meni da smrdi komp al onako strasno, nako na paljevinu elektronike. Bilo tako par dana i on se ugasi i ne htede da se ponovo upali. Ja posumljah na napajanje, odnesoh komp u servis i oni potvrdise da je napajanje i stavise novo neko od 500w. Pre 2 dana kompjuter poce ponovo da se oseca malkice na paljevinu, al ovaj put poce da izbacuje blue screen of death. PITANJE: Da li je moguce da je to opet napajanje, posto je skoro novo novcato? I da li se graficka moze osecati na paljevinu?
Unapred zahvalan na odgovorima.
 
nekvalitetna napajanja su u pitanju , meni je takođe na navom kompjuteru je počelo da se oseća na paljevinu i to još od starta, međutim kod mene je zbog dodatnog front kulera smrdi , čas radi čas ne radi pa sumnjam da je otišao neki namotaj u njemu , Jeste da je komp pod garancijom ali mislim da niko od njih živ neće priznati garanciju na kuler, tako da sam već spremio novce za nov.
 
Pa nekontam ljude shto kupuju nekvalitetna napajanja..... Meni se drug pohvalio da je kupio novo napajanje za 900 din :shock: od 300W :lol: samo da vidimo dokle ce da traje......

Ja sam kupio napajanje Q-TECH 450W ( pravih ) Dual Fan..... Tad kad sam ga kupio (pre 7-8 mes ) platio sam ga 42 €..... I kupio sam ga zato shto ovo prethodno od takozvanih 300 W nije moglo izgurati sledece: Athlon 2000+, 2 x 512 Ram, AS Rock, 9600 XT, Sky Star 2, TV + FM card, Wi-Fi card, 1x DVD+RW, 1 x CD+RW, Maxtor 160 GB, Maxtor 20GB. Naime chim sam ubacio 2 cd-a da kopiram na HDD odmah se komp restartovao...
Sad sa ovim od 450w nemam tih problema + dodao sam joh jedan HDD Seagate Baracuda 320 GB i radi bez problema.... :razz:
 
@snejks
Kad si spomenuo kuler, bas sam danas zavirivao u garantni list u jednoj radnjici pa me interesovalo koji su to delovi na koje daju garanciju 7 DANA i neces verovati medju njima su i kuleri, tako da je tvoja konstatacija verovatno na mestu :-)
 
radabaser:
Pre par meseci, tacnije 2 ili 3 meseca, poceo meni da smrdi komp al onako strasno, nako na paljevinu elektronike. Bilo tako par dana i on se ugasi i ne htede da se ponovo upali. Ja posumljah na napajanje, odnesoh komp u servis i oni potvrdise da je napajanje i stavise novo neko od 500w. Pre 2 dana kompjuter poce ponovo da se oseca malkice na paljevinu, al ovaj put poce da izbacuje blue screen of death. PITANJE: Da li je moguce da je to opet napajanje, posto je skoro novo novcato? I da li se graficka moze osecati na paljevinu?
Unapred zahvalan na odgovorima.

kupi osvjezivac vazduha...to bi trebalo da ublazi smrad:)
 
Uglavnom ja sam moj komp danas odneo u servis neka ga sređuju kako znaju i umeju , rekao sam im ako treba nov ventilator OK , neka stave , platiću , ali ne neki što će opet da mi zasmrdi celu sobu , za nepoverovati je da je nov kuler na novom kompjuteru crkao za 4 meseca , pa kuleri na napajanju rade po 4-5 godina bez ikakvih problema a ovaj je imao samo posao da ubacuje svež vazduh u kućište . ebem li ga valjda me neće koštati mnogo , par stotina dinara valjda. Videću sutra šta su uradili. Iskreno se nadam da mi više neće se osećati na neugodan miris spaljene plastike.
 
Ni prirodan ciklus nisu uspeli da ispostuju, bas su fush,...
Hoce li mi se neko smejati ako mu kazem da je moje napajanje fabricko 180W a cak i ne smrdi, imam DVD citac, DVD rezac, zvucnu, modem, graficku MX400 :-( , 2.0GHz masinu, hard, 640MB ram-a ... Masina je mislim 2004 i za sad: kuc kuc kuc
 
Ja kad dodam kompu neki deo onda kazem ja dobudzio a ono sto mu je stavio IBM ja kazem da je fabricko. Radi se o usko internoj terminologiji pa nije ni cudo sto je doslo do zabune. Mada to sa budzenjem u garazi mozda i nije daleko od istine :-)
 
Ako ti je znaci original(fabricko) IBM 180w nije ni cudo sto tera sve to. Drugarica mi je menjala potpuno ispravno 230w DTK za jace jer je mislila da joj treba:shock: , 1mesec posle garancije napajanje se javilo indijanskoj rodbini putem njihovih signala. Crknuto je bilo MS industri:), pa je sad uzela CoolerMaster8). Inace ono prvo 230w stoji i ceka da se negde iskoristi.....propalo+2kupljena=:confused:

Tako da ce ti radito to kao i do sad ako ne friziras CPU.
 
ja sam u sustini "zalostan" tip :-) , ali ako nije velika tuga jos i moze da se podnese,...
pa ne znam ni koliko se krecu cene polovnih, mozda da odem na oglase pa pogledam.
Bdw, jel se tu nesto menjalo od keca do cetvorke. Imam jedno napajanje na kecu, mislim da se zove KingYear, ono je od 250W,... pa da ih samo rotiram (ako to nije since fiction)
 
Pa ipak moras da proveris neki PI su imali jos uvek ona stare prikljucke za napajanje(386, 486 valjda- to su valjda AT), ne ove sad 20 i 20+4. Pa proveri ako je ATX moze ako je AT onda ti treba sa prekidacem-znaces ako ga gasis na dugme(AT) ili se sam ugasi(ATX).
 

Back
Top