Muzika 80-tih

giselle:
Mislim da se ne moze izdvojiti pevac/pevacica koji je bio najuticajniji 80-ih godina. Ja obozavam tu muziku, ali mislim da su mnogobrojni bendovi ucestvovali u izgradnji stila tog vremena. Love 80's !!!

Slazem se!
A da li mozes nekako da izdvojis bar jednu pesmu, ako ne, onda top 5 najboljih tog doba...?
 
Pazi, jeste Tina Turner (TT sindrom :)) bila nesto kao kraljica vamo tamo...ali ona meni uopste nije toliko interesantna, kultna...ima dobrih pesama, ali je nekako slucaj za sebe. Ne mogu da kazem da je imala mnogo uticaja na tu muziku. Za to doba me pre vezuju pesme nekih grupa... Da probam da izdvojim... Big in Japan, Cindy Lauper, Voyage voyage, Duran Duran. Eurythmics, Tell me lies, Kim Wilde, Ottawan... i stvarno jos brdo muzike... od nekih grupa/pevaca samo po neka pesma(ali legendarna), od nekih i vise...!!
 
giselle:
Pazi, jeste Tina Turner (TT sindrom :)) bila nesto kao kraljica vamo tamo...ali ona meni uopste nije toliko interesantna, kultna...ima dobrih pesama, ali je nekako slucaj za sebe. Ne mogu da kazem da je imala mnogo uticaja na tu muziku. Za to doba me pre vezuju pesme nekih grupa... Da probam da izdvojim... Big in Japan, Cindy Lauper, Voyage voyage, Duran Duran. Eurythmics, Tell me lies, Kim Wilde, Ottawan... i stvarno jos brdo muzike... od nekih grupa/pevaca samo po neka pesma(ali legendarna), od nekih i vise...!!

Slazem se...
 
@giselle

i ja se slažem.
mogla bih izdvojiti bendove
Led Zeppelin
Radiohead
Muse
Queen
U2
RHCP
Pink Floyd.............i glupo mi pjesme da nabrajam...
oni su stvarali fenomenalnu muziku...i sve su pjesme bile na nivou
 
Ja bih izdvojila sledece :
1.Michael Jackson (naravno)
2.Queen
3.Led Zeppelin
4.Pink Floyd
5.Kim Wilde
Eto to je moj top 5 !!! :D I moram naglasiti da smatram da je muzika 80-ih bila mnogo bolja nego muzika danas !!! ;) Svidja mi se tema !!! :D
 
Billie Jean:
Ja bih izdvojila sledece :
1.Michael Jackson (naravno)
2.Queen
3.Led Zeppelin
4.Pink Floyd
5.Kim Wilde
Eto to je moj top 5 !!! :D I moram naglasiti da smatram da je muzika 80-ih bila mnogo bolja nego muzika danas !!! ;) Svidja mi se tema !!! :D

Zahvaljujem :)
A pesme? Mene bas zanimaju koje su vam pesme naj naj iz mora najboljih...
 
Slazem se za modern...kao i da je ta muzika bila zakon...uopsteno, mislim da je to doba bilo fenomernalno, nekako slobodnjacki zivot, sem sto je zavladala droga... nebitno...pesme se ne mogu porediti sa danasnjim. uvek sam pre za slusanje njih nego novih bendova.
Da li vam je poznata grupa Journey? Konkretno-pesma Separate ways(World's apart)
 
@Billie, slazem se za te 2 pesme, kao sto rekoh, na doticnoj emisiji na VH1-u "najboljih 100 pesama 80-tih", upravo je billie jean zauzeo trece mesto. Koliko je ta njihova lista objektivna, to je vec diskutabilno, ali cinjenica je da je billie jean, po mom skromnom misljenju jedna u top 5 najboljih ne samo 80-tih, vec ikada...

@giselle - apsolutno se slazem s tobom! Ne, nisam cula za tu grupu...
 
evo nekih po mom izboru:

Wearing And Tearing - Led Zeppelin
Every Breath You Take - The Police
Call me - Blondie
I Love Rock `N Roll - Joan Jett & The Blackhearts
What's Love Got To Do With It - Tina Turner
Another Brick In The Wall (Part 2) - Pink Floyd
Rock With You - Michael Jackson
Start Me Up - Rolling Stones
Money For Nothing - Dire Straits :wink:
 
shoplifter:
Led Zeppelin OSAMDESETIH! ha, ha, ha... prvi put čujem...

Album Coda je izdat 1982.
a meni je to jedan od omiljenih albuma toga benda...
tako da ako sam govorila o pjesmama nastalim u tom vremenu
i bendovima koji su te pjesme stvorili...ne vidim problem... 8-) :roll:
 
Paula Abdul- Straight Up
Cutting Crew- (I Just) Died In Your Arms
Donna Summer- She Works Hard For The Money
Alphaville, Bangles, M.Jackson, Madonna, Elton John..Bee Gees...
Koga zanima, ako hoce da ode na YouTube da pogleda tu pesmu od Journey...meni je odlicna..
Hertz, dobra ti je lista :)
 

Back
Top