Muzika 80-tih

Uuuu sto mi se svidja tema! Elem, izdvojila bih Michael Jackson-a i to Dirty Diana,Smooth Criminal i Thriller, onda The Pointer Sisters - Jump (For My Love), KC and The Sunshine Band - (Shake Shake Shake) Shake Your Booty, Chic - Le Freak , Village People - YMCA, e sad tu je i ABBA, sad ne mogu da se setim tacno naziva, ali preradila je Madona... uh,na vrh mi jezika.. nema veze, onda Money Money Money, i tu jos neke pesme... Boney M - Rasputin, Daddy Cool... pa mislim da sam sve nabrojala... :)
 
Eternal:
Uuuu sto mi se svidja tema! Elem, izdvojila bih Michael Jackson-a i to Dirty Diana,Smooth Criminal i Thriller, onda The Pointer Sisters - Jump (For My Love), KC and The Sunshine Band - (Shake Shake Shake) Shake Your Booty, Chic - Le Freak , Village People - YMCA, e sad tu je i ABBA, sad ne mogu da se setim tacno naziva, ali preradila je Madona... uh,na vrh mi jezika.. nema veze, onda Money Money Money, i tu jos neke pesme... Boney M - Rasputin, Daddy Cool... pa mislim da sam sve nabrojala... :)
Dobro, neke od tih, sezu u daleke 70-te, ali zar nije tanka linija izmedju 70-tih i 80-tih...:)
I ja bih izdvojila Jump od Pointer Sisters...dugo mi je jedna od najboljih...
 
@giselle

slažem se

sad se sjetih nekih još pjesama..koje ne treba zaboraviti

Bette Davis Eyes - Kim Carnes
Endless Love - Diana Ross i Lionel Richie
Eye Of The Tiger - Survivor
Crazy Little Thing Called Love -Queen
Total Eclipse Of The Heart - Bonnie Tyler
nadam se da sam sve pravilno napisala :wink:
 
hator:
@Billie, slazem se za te 2 pesme, kao sto rekoh, na doticnoj emisiji na VH1-u "najboljih 100 pesama 80-tih", upravo je billie jean zauzeo trece mesto. Koliko je ta njihova lista objektivna, to je vec diskutabilno, ali cinjenica je da je billie jean, po mom skromnom misljenju jedna u top 5 najboljih ne samo 80-tih, vec ikada...
Pa i ja se potpuno slazem sa tobom sto se tice pesme Billie Jean da spada u 5 najboljih pesama svih vremena ! !!! Ali ovde sam je pomenula samo kao pesmu 80-ih jer je takva tema !!! ;)
 
Ajoj ljudi, sto bi ja volela da sam zivela u tom vremenuuu ! ! ! Ovo je extra tema ali bolna :) Hertz, jos jednom, dobra lista ;) Eternal, u pravu si, i meni to dodje skoro isto..'70,'80..pa onda stizu i dance '90 koje su isto bile...!!
 
hator:
Inspirisana jednom emisijom na VH1-u, resih da otvorim ovu temu.
Zanima me, koja je po vama najbolja strana pesma 80-tih, najbolji muzicar i bend koji je "delovao" tih 80-tih, i zbog cega tako mislite...


Ovako..mislim da su najveci uticaj na publiku 80' ostavile MJ- Thriller i Billie Jean..
Osim njega koji je zavladao muzickom scenom 80' rekla bih da su dobri bili: whitney huston,maddona,nature club,quen,def leppard,wham,diana ros,bon jovi...ja iskljucivo slusam 80'.....
 
Evo moje skromne liste, bez nekog odredjenog reda...
1. Pet Shop Boys - Domino Dancing
2. Billy Idol - White Wedding
3. Phil Collins - In the air tonight
4. Duran Duran - Hungry like a wolf
5. Michael Jackson - Billie Jean
6. Pointer Sisters - Jump
7. Stevie Wonder - Part Time Lover
8. Police - Message in a Bottle
9. Modern Talking - Geronimos Cadilac
10. Alphawille - Big in Japan
11. A-Ha - Take on me
12. Frenkie Goes to Hollywood - Relax
13. Madona - Like a Virgin
14. U2 - with or without you
15. Sandra - Maria Magdalena
16. Fletwood Mac - Little lies

....uh, a nisam ni sve napisala...ima ih milion...
 
hator:
Evo moje skromne liste, bez nekog odredjenog reda...
1. Pet Shop Boys - Domino Dancing
2. Billy Idol - White Wedding
3. Phil Collins - In the air tonight
4. Duran Duran - Hungry like a wolf
5. Michael Jackson - Billie Jean
6. Pointer Sisters - Jump
7. Stevie Wonder - Part Time Lover
8. Police - Message in a Bottle
9. Modern Talking - Geronimos Cadilac
10. Alphawille - Big in Japan
11. A-Ha - Take on me
12. Frenkie Goes to Hollywood - Relax
13. Madona - Like a Virgin
14. U2 - with or without you
15. Sandra - Maria Magdalena
16. Fletwood Mac - Little lies

....uh, a nisam ni sve napisala...ima ih milion...
Super lista,svidja mi se !!! Sve su extra pesme !!! :D
 
Jes' vala!! I Careless whisper! Human League - Don't you want me. Yazoo-Don't go. Kenny Loggins..Foreigner-I wanna know what love is...Gloria Estefan...Paul Young..Inxs...Man at work..Prince...Devo-Whip it(bolesna pesma)...A-ha..Genesis..Diana Ross..Onaj neki Terence Trent-Sign your name...Madness..Just an illusion pesma..Glenn Madeiros..Cameo..Onda Berlin, Beach boys, Venga boys,Leo sayer, Pia Zadora....umorila sam se... :)
 
IJAOOOO....pa kako sam mogla da zaboravim???!!! Kool & The Gang!!! Fresh, Get down on it i Celebration...
Onda Joe Cocker...sa poznatom striptiz pesmom...I ako tu spada Chaka Kan (pesma Ain't Nobody).
 

Back
Top