Da je Nikola Tesla ziveo u vreme NDH da li bi smo danas mogli da forumisemo

sergeronimo:
Da je Nikola Tesla ziveo u vreme NDH da li bi smo danas mogli da forumisemo.DA,DA...zaista tesko pitanje

Питање је заиста тешко, поготово за оне који НЕ ЗНАЈУ а и НИЈЕ ИХ БРИГА шта се догодило у селу Смиљане за време НДХ - одакле је родом Никола Тесла......... 8-)
 
Torrente-BG:
Pa Teslu bi cekala smrt u Jasenovcu ili nekoj jami to je sigurno 100% a sad da li bi mogli da forumisemo.....

Колико се сећам (нисам 100% сигуран) усташе су све Србе (јер је било српско село) затвориле у православну цркву И СПАЛИЛЕ ИХ !............... А данас..... наш "господин председник" Србије иде у то исто село да прави циркус са усташом Месићем.........и да њих двојица заједно прогласе Николу Теслу 'РВАТОМ.......!!!!!

Какав црњак........
 
Norma Kampl:
Мислиш ли на Глину?

Не, него на село Смиљане, моја кева је познавала једног песника за децу, звао се Миша Брујић - човек је из тог села, једини је преживео из целе породице и одрастао је негде у Војводини у хранитељској породици, врло тужна и трагична личност. Не знам да и је још увек жив јер је био много болестан још пре десетак година.
 
eremita:
Колико се сећам (нисам 100% сигуран) усташе су све Србе (јер је било српско село) затвориле у православну цркву И СПАЛИЛЕ ИХ !............... А данас..... наш "господин председник" Србије иде у то исто село да прави циркус са усташом Месићем.........и да њих двојица заједно прогласе Николу Теслу 'РВАТОМ.......!!!!!

Какав црњак........

upravo tako. to je za mene jedan od glavnih razloga zasto prezirem tadica :evil:
 
Hrc2007:
...koja si ti teska budaletina..
Kako bi po tebi zavrsio? Postavio bi ga Ante za ministra privrede? Einstein je pobegao iz Nemacke jer je znao sta ga ceka ako ostane, a posto je Anti najveci uzor u svemu bio Adolf nije tesko pogoditi kako bi Tesla zavrsio, pitanje je samo gde, na pragu svoje kuce ili u nekom logoru, pogotovo sto se znalo sta mu je otac bio.
 
Никола Тесла је рођен у Смиљану, крај Госпића АУСТРОУГАРСКА. Он никад није живео у Хрватској.
А да је живео у НДХ не знам. Лудаци попут Павелића, Будака и хрватских фрањеваца би са њим као и са свим Србима...
 
Hrc2007:
..........Tesla je rekao ako se ne varam..ponosim se Srpskim rodom i Hrvatskom domovinom...
Ja sam bio i u muzeju Nikole Tesle, a citao sam i neke kopije njegovih rukopisa koje su izlazile u novinama, i iskreno nisam mogao da verujem da je najveci pronalazac koga je svet video ,bio toliko posvecen svom narodu i poreklu! Nekoliko njegovih textova je bilo posveceno samoj Kosovskoj bici, srpskim epskim narodnim pesmama koje je ucio od majke koja ih je sve znala napamet! Takodje,koliko ja znam jedini ljudi sa ovih prostora sa kojima je i bio u kontaktu u SAD su bili Srbi ( Laza Kostic, Lenka Dundjerski, Jovan Jovanovic Zmaj I naravno njegova sestra)! Eto zbog toga bi mene bilo sramota da govorim kako smo mi svi ljudi i da su narodi nebitni , i da je to GLUP koncept, kao sto to danas u Srbiji , a verujem i u Hrvatskoj mnogi rade, iako ne poricem da smo mi svi ljudi i u tome jednaki!

Ne znam da li je ono ikada rekao, necu da kazem da nije jer ne znam, a ne verujem da i ti znas, pogotovu sto tada nije ni postojala Hrvatska! Ali jedna stvar je sigurna, cak i da je to ikada rekao , sigurno se 100 puta pokajao zbog toga kada je video sta se desilo sa njegovim narodom, njegovim selom i najzad i sa samom njegovom porodicom u II svetskom ratu! Mislim da bi to bilo logicno i da se oko toga niko ne bi ni sporio!

A ne mogu da verujem da ti i osporavas da bi njega ustase ubile, DA JE OSTAO u Smiljanima!

A NAJVECI JE GUBITAK ZA HRVATSKU UPRAVO TO STO JE PROTERALA SRBE, JER SU NJENI NAJVECI NAUCNICI I PRONALAZACI BILI SRBI : NIKOLA TESLA, MILUTIN MILANKOVIC, MILEVA AJNSTAIN, JOSIF PANCIC, RUDJER BOSKOVIC( IAKO SE ON DEKLARISAO DUBROVCANINOM, MISLIM DA SE OKO NJEGOVOG POREKLA NE MOZE NI SPORITI, jer mu je majka bila italijanka, a otac srbin)

Sa druge strane, Srbi u Srbiji pod Turskom nisu ni mogli da se afirmisu u tom pogledu, jer Turska za te stvari nije marila ni u samoj Anatoliji, a kamoli u Srbiji, pa su onda i najveci srpski naucnici isti ti koji su i u Hrvatskoj , jedino bih dodao Mihajla Pupina koji je bio rodjen isto u Austro-ugarskoj, samo u Banatu!
 
Hrc2007:
...koja si ti teska budaletina..

Сачекај ајми сад само пореци да је било гемноцида над Србима у НДХ и добићеш титулу највеће будале крстарице. Мислим ТЕСЛА ЈЕ БИО СРБИН. Зна се где су завршавали несрећни Срби у време НДХ. Хрвати су за сада једини геноцидан народ на свету и то због усташког злочина за време НДХ.
 

Back
Top