Tai Chi Chuan

Ne znam ni za jedan klub kod nas.
Nisam nasao knjige o Tai Chi-u na ovom linku , a kaseta je kombinovana forma.Mene vise interesuje Yang i Wu stil.
Nekada je u , cini mi se , casopisu Crni Pojas bila reklama za gomilu kaseta o Tai Chi-u.Ali ne verujem da sada ti isti likovi rade.
Da li sada izlazi neki casopis o borilackim vestinama?
Da li ti imas neke kasete ili knjige i koje?
 
azdajica:
www.desire.co.yu-imas i knjige i kasetu o tome
ako saznas gde ima klub koji se time bavi,postuj ga ovde i koliko kosta clanarina
pozdrav
Ranije se nalazio Tai Chi Chuan klub u Svetozara Markovica 27 (ili 29..) u okviru Centra istocnjackih borilackih veshtina, gde se vezbao i Uechi Ryu i Yoga i sl, ali cula sam da su se preselili u osnovnu skolu "Sveti Sava" u blizini Slavije. TRebalo bi da su josh tamo.
 
flavor:
Pa zbog ovoga sto lolla kaze , ja sam i stavio ovu temu u forum "zdravlje".Ali je dr. pomerio.
Je l' zna neko gde mogu da nadjem kasete ??????????
Mogu li da pitam zashto zelish (ako je to u pitanju) da vezbash pomocu kaseta? Zar nije bolje to praktikovati in vivo, uz instruktora?
 
Na zalost, ali ne moze da pomogne kaseta, niti knjige, niti price. Samo uz pomoc licenciranog instruktora. Otvori sajt koji sam napisala. Eto, mozes mi napisati na priv. iz kog si grada, pa cemo naci resenje. :)
 
Na Banovom Brdu, osnovna skola "Josif Pancic", sredom od 20 i 30
SKC, u subotu 20.3. 2004. seminar na zadatu temu...
Od 9.-14.7. na nekoj planini bice seminar, takodje na zadatu temu....
6000 din. na rate, od aprila do septembra...
 
Mozes da krenes i sa 60, navedeni tip kung fua je unutrasnji i bavi se kontrolom i usmeravanjem energije kroz telo nesto kao meditacija u pokretu...najbolje je da se radi u prirodi zbog energije koju ona poseduje inace ako te taj neko vec trenira bolje da je zaista neki majstor inace mozes to da ucis sto godina i da budes na nuli...
 
U Novom Sadu ti mogu preporuciti bar tri majstora, za BG ne znam. Inace Tai Chi zasluzuje da se nadje na listi borilackoh vestina, jer on to starni i jeste. Iako se bavim drugim stilom Kung Fu-a, Wing Chun-om, Tai Chi kod nas nikada nije zaziveo kao praktican u samoodbrani, ali gledao sam dosta klipova sa njegovom primenom i zaista vam mogu reci da je izuzetno koristan. Da prvenstvana namena mu je balansiranje energije u telu i pobosljavanje psiho-fizickog zdravlja. Inace nikao ga ne ttreba praktikovati bez strucnog lica, jer moze da bude i stetan, ako se pogresno vezba. S toga na trening, nije puno dati 2000 dinara za zdravlje. Pozdrav Svima iz NS-a
 
У Београду има 7-8 инструктора, мада је квалитет код неких дискутабилан, јер звања деле по принципу чинова у војсци - после одређеног времена напредоваћете у хијерархији и добити статус асистента и слично, чак и у случају када ваш рад то и не заслужује.

Но највећа опасност се огледа у томе што ако покажете таленат, можете од стране самог инструктора бити схваћени као могући конкурент кроз пар година, те ће вас у том случају уз помоћ ученика-провокатора, одстранити из школе.

Понекад ово и није лоше, јер чињеница је да вас такав инструктор ничему и не може научити, ни у Таи Чиу, ни ван њега.
 
Но највећа опасност се огледа у томе што ако покажете таленат, можете од стране самог инструктора бити схваћени као могући конкурент кроз пар година, те ће вас у том случају уз помоћ ученика-провокатора, одстранити из школе.
.

Mozes li ovo malo bolje da objasnis. Jasno mi je kako to moze da funkcionise kod kontaktnih vestina, ali ne i u Tai Chi-u.
 
Mozes li ovo malo bolje da objasnis. Jasno mi je kako to moze da funkcionise kod kontaktnih vestina, ali ne i u Tai Chi-u.

Tai Chi je pre svega borilacka vestina.Od instruktora borilacke vestine se ocekuje da bude na nivou "zadatka". Nije nuzno da se dokaze kroz kontakt,ali i u Tai Chiu se moze dokazati sposobnost ili odsustvo iste.


Pocni da gledas od 4. minute.

A ovaj majstor se prilicno uspesno dokazao i u dogovorenim borbama .Hongoska je to skola.:per:
 

Back
Top