CorelDRAW i Save as

Mika1111

Zainteresovan član
Poruka
153
Kada uvezem fajl (slika) u Corel i snimim ga kao type:CDR CorelDRAW pojavi mi se u My Pictures sa određenim brojem kilobajta, ali ikona je prazna i kada hoću da fajl otvorim ili narežem na CD, on mi ustvari otvara program a ne fajl. U čemu griješim? Moram reći da sam početnik, nemam literaturu, ali ako nekome nije muka neka mi odgovori. Zahvaljujem.
 
Mozda te nisam najbolje razumio, ali ako uvozis sliku u COrel i radis neke prepravke, onda treba i da znas sta sa tim dalje da radis..

Ako zelis sliku da zadzis sa odredjenim promjenama, a da i dalje bude slika, onda treba da je snimis sa Save As ali i pri tome da biras format slike JPG, JPEG..

Ovako sam skapirao pitanje, zato i dajem ovakav odgovor...
 
Pa normalno je da ako sačuvaš sliku u CDR da će ti taj fajl otvoriti u CorelDRAW. Ako želiš da izvezeš sliku ili nešto što si radio u Corel-u ideš na Export i izabereš format za izvoz.
 
Ikona nije prazna nego ima neku saru :) ta sara oznacava da je to Corelov fajl i da ga on otvara a mozes ga narezati kao takvog samo ga nemozes pregledati osim sa Corelom ili nekim drugim programom za vektorsku grafiku osim Illustratora. Uradi kao sto ti je objasnjeno za jpeg ili gif pa gledaj sa cime hoces pa i sa browserom.
 

Back
Top