Trilinear vs AA, in G.R.A.W

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Trenutno igram G.R.A.W,..........sa setovanjem 1024x768 i high detaljima igra daje oko 35 FPS.
Interesuje me da li ce igra bolje raditi ako ukljucim :TRILINEAR ili AA 4X,8X ili 16X???

Sta od ovog utiche na performanse (brzinu igre), a shta na bolju grafiku (uz naravno minimalnije performanse)???

Ajd' drugovi pomozite!!!
 
Otprilike je tako.Sve zavisi koju graficku imas.Uglavnom trilinear bi trebalo da je deafult.To nacin obrade slike.Ako zaista hoces da poboljsas kvalitet slike,ukljuci Anisotropic filtering.To je zamena za trilinearno obradjivanje i cini texture detaljnijim.Ako nemas neku barem srednju graficku,nemoj da stavljas AF na vise od 6x ili 8x.Usput AA x16 u realnom zivotu moze da izgura(sa visokim fps-om) jedino serija 8 od nVidije.
 
Naravno da moze da se ukljuci iz control panela, fabricki je namesteno da ta opcija bude application-controlled,sto znaci da ako u igrici postoji opcija mozes i tamo da je menjas, a ako ne postoji mozes preko control panela da je ukljucis ili iskljucis...
 
Za sve koji napamet naglabaju, da ih obavestim da NE MOZE da radi AA u igri, licno probao, a u predjasnjem postu sam bio pomalo cinican, pa sam zato i reko da proba pa da vidi.

Uostalom:
Antialiasing: Note, due to the type of Deferred Lighting method used by the developers, regardless of your Post Effects setting, Antialiasing is not possible in the game - even if you disable Post Effects, or try to force Antialiasing in your graphics card control panel. This is an unfortunate and contentious aspect of the game, since the gameplay relies a great deal on identifying small movements in your surroundings; something which the lack of antialiasing makes much harder due to jagged edges constantly moving and shimmering. However it is not resolveable as far as I know, so it's unlikely to ever be "fixed" by patching. Turn off any forced Antialiasing in your graphics card control panel, as it will not work regardless of which graphics card you use, and can only cause slowdowns and problems with GRAW.


pozzzzzzzzzzzzzzzzz
 

Back
Top