Ето, и Црња и Гора !

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Stejt department: Nekretnine peru pare u CGSubota, 3. mart 2007. 11:57

Novac koji potiče od ilegalnih aktivnosti pere se u Crnoj Gori ulaganjem u nekretnine, piše u godišnjem izveštaju američkog Stejt departmenta o trgovini drogom i finansijskom kriminalu u svetu.

Crna Gora i dalje ima značajno crno tržište krijumčarene robe, a nezakoniti prihodi potiču od trgovine drogom, korupcije zvaničnika, utaje poreza, organizovanog kriminala i drugih oblika finansijskog kriminala, navodi se u Izveštaju o medjunarodnoj strategiji za kontrolu narkotika, objavljenom na sajtu Stejt departmenta.

"Ulaganje stranaca i stranih kompanija u skupe nekretnine duž crnogorske obale podiglo je cene i izazvalo zabrinutost zbog izvora novca korišćenog za ove investicije", navodi se u izveštaju za 2006. koji je podnet američkom Kongresu.

Kako je ocenjeno, uobičajeni metodi pranja novca su "utaja poreza, krivično delo iz kojeg pranje novca izvire, i pranje novca u trgovini pomoću potcenjenih ili precenjenih faktura".

"U Crnoj Gori, teškoće da se osumnjičeni za pranje novca osudi, bez prethodne presude za takvo krivično delo, i nespremnost sudova da prihvate posredne dokaze za pranje novca ili utaju poreza, ometaju policiju i tužioce da slede kretanje i investiranje ilegalnih prihoda i efikasno koriste zakone protiv pranja novca", navodi se.

U Stejt department tvrde da je Crna Gora "ranjiva" na krijumčarenje, "naročito ukradenih automobila, narkotika, cigareta i falsifikovane robe.

Još se ukazuje i na to da organizovane kriminalne grupe koriste Crnu Goru kao tranzitnu zemlju za krijumčarenje marihuane i heroina, ali da je njeno domaće tržište narkotika "malo" .

Precizira se da se marihuana proizvedena u Albaniji i na Kosovu krijumčari preko Crne Gore na putu ka Zapadnom Balkanu i Zapadnoj Evropi, dok se heroin iz jugozapadne Azije, preko Albanije i Kosova, i potom Crne Gore, transportuje dalje u Zapadnu Evropu.

Stejt department je upozorio da bi "upotreba crnogorske teritorije u trgovini drogom, ako se ne suzbije, mogla da podrije političku stabilnost i ekonomski rast, i doprinese kriminalu u susednim državama".

U izveštaju je zaključneo da su korupcija i "percepcija" korupcije uobičajene u Crnoj Gori, i da se tiču i policije i pravosudja.




(Beta)
 
Silent Bob:
Rekoh ja da "braca" Rusi imaju ne samo jedan-dva, vec svih 20 debelih, masnih prstica duboko umesane u CG... 8)

Руси су први признали Црну Гору.
Ајд сад да видим неке патриоте који причају како су Ватикан и Немачка први признали Словенију и Хрватску...

Бобе, јел да да ти се сваким даном све више свиђам? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Alekasandar2:
Руси су први признали Црну Гору.
Ајд сад да видим неке патриоте који причају како су Ватикан и Немачка први признали Словенију и Хрватску...

Бобе, јел да да ти се сваким даном све више свиђам? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

А и ти а и силентБоб се мало боље распитајте КО СВЕ И КОЛИКО И ЧЕГА КУПУЈЕ У ЦГ - немојте по обичају трчати.......трчати........трчати......... :roll: :roll: :roll:
 
Silent Bob:
Rekoh ja da "braca" Rusi imaju ne samo jedan-dva, vec svih 20 debelih, masnih prstica duboko umesane u CG... 8)

Мораш малко боље да се упознаш - колико знам "масни прсти" су дебело умазани од стране представника међ.заједнице на КиМ и у вези дроге, и у вези трговине људима - чак има података из Новог Пазара - да их тај страни олош лично штити и транспортује.......(сада ћу да пронађем текст)
 
Što se tiče prometa nekretnina u CG, konkretno na primorju,prednjače Rusi u kupovini. Čak su napravili u Kuljačama cijelo selo pa i crkvu (iznad S. Stefana).
Nego ima tu i domaćih "Rusa", kada pročitate koji su advokati uključeni, ko je dao garancije ...za neku jaču transakciju, jasno vam je, pa sve je bliže onoj tvrdnji o privatnoj državi!
Kada se pogleda ko stoji iza poznatih hotela, banki, sada i fakulteta i ostalih stvari bitnih za život u CG, "struja".. ostaje velika sumnja:
 
Социјализам је пропао,и Црногорци морају да нађу начин да од нечег добро живе,макар то био и криминал!Друштвене фирме више у Србији не постоји,па више нема постављања Црногораца за директоре и пљачке и развлачења друштвене својине.Ово што пише у извештају је леп пут у неповрат,треба их пустити да иду куда су кренули,и дистанцирати се од њих!8-)
 
Hi hi skupila se ekipa Jugoslovena koja jos nje prezalila raspad voljene im zajednicke drzava u maju prosle godine da kuka i narice .sad je fazon "eto jeste videli ta mrska nezavisna Crna Gora leglo kriminala" hebiga kad su ispusili na referendumu sada mogu samo da kunu i pljuju.Svi doduse znaju akav je bio karakt er rezima druga Djukanovica i na koji nacin je egzistirao al mislim da je licemerno i smesno da im dolaze kritike iz zemlje u kojoj je shef policije obijac trafika ,u kojoj je ubijen predsednik vlade ,gde se fakultetske diplome prodaju za saku dolara a korupcija je ukorenjenjena u svim nivoima drustva od mesnih zajednica do vlade Srbije a i o svercu droge bolje da ne pricamo jer su i tu crnogorci mala deca za nas.
 
Duh Sekire:
А ево ја сам из Црне Горе, је л' смем да критикујем?
Ma ne kazem ja da bilo ko ne sme da kritikuje ili da se daleko bilo zalazem za neke zabrane samo kazem da je jako licemerno da se sad svi kao cude i zgrazavaju nad kriminalom u CG a to sto zivimo u najvecoj banana drzavi Evrope to nikom nista sto kaze narod 'ko o cemu...."posebno je zanimljivo sto su perjanice ove teme ona ista ekipa koja je plakala i kukal kada im se raspala voljena zajednicka drzava prosle godine i kada je Srbija postala konacno nezavisna zahvaljujuci Djukanovicu pa mu to jos nisu oprostili zbog cega i pokrecu ovakve teme hebe se njima za kriminal u CG.
 
svetolik trpkovic:
Ma ne kazem ja da bilo ko ne sme da kritikuje ili da se daleko bilo zalazem za neke zabrane samo kazem da je jako licemerno da se sad svi kao cude i zgrazavaju nad kriminalom u CG a t sto zivimo u najvecoj banana drzavi Evrope to nikom nista sto kaze narod 'ko o cemu...."

Јако је лицемерно да неко уопште прича о моралу а подржава материјалистичке западне вредности.
Је ли, пошто би продао Космет?
 
Duh Sekire:
Јако је лицемерно да неко уопште прича о моралу а подржава материјалистичке западне вредности.
Је ли, пошто би продао Космет?
Kako da ga prodam kada ga ne kontrolisem neki od osnovnih principa obligacionog prava kazu da mozes trgovati samo sa onim sto ti je u posedu a koliko ja znam izmedju KOova i Srbije postoji i prava granica a sa druge strane te granice zamisli nije nasa vojska vec neka strana koja cak ni srpski ne govori a nas presednik ili premijer moraju da mole opet neke strance ako oce da posete tu teritoriju ,tako da je sasvim apsurtdno pricati o prodaji necega sto ne posedujes.
 
svetolik trpkovic:
Kako da ga prodam kada ga ne kontrolisem neki od osnovnih principa obligacionog prava kazu da mozes trgovati samo sa onim sto ti je u posedu a koliko ja znam izmedju KOova i Srbije postoji i prava granica a sa druge strane te granice zamisli nije nasa vojska vec neka strana koja cak ni srpski ne govori a nas presednik ili premijer moraju da mole opet neke strance ako oce da posete tu teritoriju ,tako da je sasvim apsurtdno pricati o prodaji necega sto ne posedujes.

Грешка "пријатељу" (уочити наводнике). Ја истина нисам учио права, али сам учествовао у једном спору. Тако је то код нас Васојевића, морамо да се споримо. Дакле, ја нисам становао у тој кући у Подгорици, не бих ни могао, али ми је припадао део наследства. И онда "газда", неки мој даљи рођак, није могао продати док ме није исплатио. Пошто се спор вукао годинама...
Тако ни Косово није члан УН, нема војску која може да учествује у мисијама НАТО, рецимо.
Са друге стране, да Србија прва призна Косово, па је приме у ЕУ рецимо 2012, пристао би признај!
Као што видиш има са чиме да се тргује, а има и оних који би трговали. Лепо признај, беда си па би ти много значило да имаш 50 ојра већу плату. Или 5% више шанси да се запослиш кад завршиш то што вечито студираш... :-P
Ко о чему Светолик о моралу :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Duh Sekire:
Грешка "пријатељу" (уочити наводнике). Ја истина нисам учио права, али сам учествовао у једном спору. Тако је то код нас Васојевића, морамо да се споримо. Дакле, ја нисам становао у тој кући у Подгорици, не бих ни могао, али ми је припадао део наследства. И онда "газда", неки мој даљи рођак, није могао продати док ме није исплатио. Пошто се спор вукао годинама...
Тако ни Косово није члан УН, нема војску која може да учествује у мисијама НАТО, рецимо.
Са друге стране, да Србија прва призна Косово, па је приме у ЕУ рецимо 2012, пристао би признај!
Као што видиш има са чиме да се тргује, а има и оних који би трговали. Лепо признај, беда си па би ти много значило да имаш 50 ојра већу плату. Или 5% више шанси да се запослиш кад завршиш то што вечито студираш... :-P
Ко о чему Светолик о моралу :lol: :lol: :lol: :lol:
a ti si neki parasiholog i tumac ljudskih zelja kad sve tako lepo znas ,uostalom ja nisam ni spominjao moral i moralnost cak sam i kritikovao lazne moraliste sa ove teme naravno netvrdeci da sam ja nekakva "moralna vertikala" .Nego sta ima lose u tome sto neko zeli da se zaposli kad zavrsi studije dosad je to bilo normalno al hebem li ga u koji si statijum usao ne bi e cuili da su ti svi krterijumi otisli u majcinu .I kakve ima veze Kosovo sa kriminalom u CG i nasim jugonostalgicarima koji kukaju za bivsim zajednickim drzavama?
 
svetolik trpkovic:
a ti s neki parasiholog i tumac ljudskih zelja kad sve tako lepo znas ouostalom ja nisam ni spominjao moral i moralnost cak sam i kritikovao lazne moraliste sa ove teme naravn netvrdei da sam ja nekakva "moralna vertikala" .ago sta ima lose u tome sto neko zei da se zaposli kad zavrsi studije dosad je to bilo normalno al hebem li ga u koji si statijum usao ne bi e cuili da su ti svi krterijumi otisli u majcinu .I kakve ima veze Kosovo sa kriminalom u CG i nasim jugonostalgicarima koji kukaju za bivsim zajednickim drzavama?

Па ја уживам у овој краткој дискусији са тобом! Ето, мало сам обојио да видиш коју си глупост извалио.
Чуј, ниси помињао морал, али си критиковао нечије моралисање. А шта си ти да процењујеш колико је неко моралан?!? Неко ко би се запослио на туђој муци. Лако је бити Србин у Београду.
А што се тиче запослења, уочи да сам причао о вероватноћи, и то веома малој. Боље загреј столицу, уместо што се бавиш политиком.
 

Back
Top