O moralu nasih politicara

Torrente-BG

Iskusan
Banovan
Poruka
5.431
Ministar prosvete i sporta Slobodan Vuksanović kaže za Press da razume sve one koji ovih dana traže od njega da iz moralnih razloga podnese ostavku. On, međutim, dodaje da lično nije odgovoran za korupciju na fakultetima i da će ostavku podneti samo u slučaju da to od njega zatraži premijer Vojislav Koštunica.

U prevodu -ja nemam morala i zabole me ali ako premijer kaze da dam ostavku onda cu morati da je dam.
 
Obersturmfuehrer:
a sto bi ga i bilo briga za tamo neke fakultete...
samo, ne znam onda koja je njegova odgovornost kao ministra prosvete...
Njegova pomocnica je jedna od optuzenih profesora.
Ako to nije dovoljan razlog, ja ne znam sta je.
Uostalom, nije to izolovan slucaj i nije od juce, to je organizovana mreza koja poodavno radi to sto radi, odnosno sto je radila. Nemoguce da nisu znali. Na kraju krajeva, dovoljna je jedna prijava da se nadlezni zainteresuju, a ovi su dogurali na 2OO i vise, i tek onda krenuli u akciju. Nadam se da mu u novom sazivu Vlade nece biti mesta.
Osim svega, on nista nije ucinio za prosvetu. Iznalazio je kojekakve seksualne afere medju ucenicima srednjih skola i krivucu svaljivao na profesore, zaboravivsi da su oni s njima 4-5 sati dnevno, ostalo vreme provode s roditeljima, na ulici ili kafani.
 
Ресорни министар је одговоран за све што се у његовом ресору дешава, као што је премијер одговоран за рад Владе у целини, значи за сва министарства.
Невероватно је колико Вуксановић нема ни мрву морала и осећаја одговорности, а о части да не говорим!
 

Back
Top