Tabloidni pristup naučno-popularnim temama
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Tabloidni pristup naučno-popularnim temama

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Tabloidni pristup naučno-popularnim temama

Ova tema je izgubila svoj smisao, pa je iz tog razloga zatvaram.
    Poslednji put ažurirao/la Dokaz : 07.03.2007. u 17:03

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano Re: Tabloidni pristup naučno-popularnim temama

hm...
    nije mi bas jasna poenta ovoga, da li si nezadovoljan celokupnom pricom, ili zelis raspravu na temu uticaja mesecine?
    ovde se nece raspravljati o slobodanu bubnjevicu i nacinu na koji on radi...
    ima dosta ljudi koji na temu tog clanka mogu da kazu kojesta, tako da....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Elita v.v.ilic (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citajuci vasu medjusobnu prepisku, moram priznati da sam uzivao. Imaju argumente obe strane. Ne bih se izjasnjavao kojoj sam se priklonio. Oni koji me duze poznaju na ovom Forumu to mogu da prepoznaju sami.

Primećen član hemicari (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Neko je u ovoj prepisci gore pomenuo da bi izvesni G-din Bubnjevic, da je pogledao u nekoj knjizi, znao sta su ugljovodonici, sta ugljeni hidrati, a sta hidro(gen)karbonati. Samo bismo dodali da je mozda i pogledao Politikin prevod "Britanike" u kome je sve ovo izmesano. Postoji clanak u jednom broju "Hemijskog pregleda" koji izdaje Srpsko hemijsko drustvo o pojmovima iz hemije koji su tamo pogresno prevedeni. Dakle, ljudi ce nauciti pogresno citajuci mnogo ozbiljnije tekstove nego sto su tekstovi u nedeljniku Vreme...

Zainteresovan član Insect (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Mislim da se nisam do sad susreo sa doticnim autorom mada moram priznati da ni ne gledam ko je autor tekstova koje procitam a koji su ovog tipa. Takodje moram prizanti da sve manje i citam tekstove i novine ovog tipa iz razloga smanjenja frustracije tudjim idiotizmom i generalnom nepravdom ovog sveta. Za razliku od v.v.ilica koji je ovde ostao cudno misteriozan (iako znamo koliko on ima dlaka na jeziku ) ja cu se bez uzdrzavanja izjasniti za javno isticanje, proterivanje i spaljivanje na lomaci takvih ljudi, kvazi naucnih pisaca. Mislim da je bolje ne pisati nista nego napisati glupost. Jednom objavljena glupost u nekim medijima se nece moci neutralisati sa deset drugih pravih izjava nakon toga. Sto narod jednom cuje to je to. Tu ispravke vise nema.

I ja sam kao i nekolicina mojih kolega pokusao da napisem ispravke na tekstove u dnevnim novinama (papirnim) ali to nije imalo efekta. Cak ni odgovor u stilu "Hvala sto ste se javili, razmotricemo vase stavove" nismo dobili.

Iz licnog iskustva znam koliko je tesko boriti se protiv nekih gluposti koje su duboko usadjene u nas narod kao da recimo poskok skace, dazdevnjak vristi, gekon truje melko, slepi misevi piju krv... I onda na srednjoj strani u decijem dodatku u Novostima pise da poskokk skace na svoje zrtve i da ih progoni odk ih ne ubije. Ajd sad ti onda detetu objasni da se ne treba palsiti poskoka i da to nije istina. Detetu mozda to cak i proguras nakon iscrpne terapije ispiranja mozga ali odraslom coveku nema aposlutno sanse. Prosto uzas. Da ti skoci pritisak. Evo i sad mi se verovatno povecao. Zato je ne citam takve stvari. Jos samo cekam da u srpskoj Nacinalnoj geografiji procitam nesto tog tipa pa da sve oteram tamo gde nije lepo reci.

Elita v.v.ilic (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Insect
    Registrovan korisnik

Učlanjen:: 14.09.2004.

--------------------------------------------------------------------------------
    ........................................ Za razliku od v.v.ilica koji je ovde ostao cudno misteriozan (iako znamo koliko on ima dlaka na jeziku ) .................................
    __________________________________________________ ___________________________
    Vidis da nisam bio mnogo misteriozan cim si mogao da napises onako dug komentar.:wink: A bogami, da vestica ima, ima ih... Setaju medju nama i one i vampiri. Samo ponekad se ne daju prepoznati. Bar dok cute. Kad otvore usta svako se otkrije. :wink:

Zainteresovan član Insect (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Hehe, nisam mislio one srednjovekovne lomace mada su i one bile cool. Mislio sam vise na lomace koje su potpaljene dokazima i strucnoscu. Ali ne samo praznim i istinitim recima vec i zahtevima za smenjivanje i ukidanje. Kao sto rekoh moje je misljenje da takvi ljudi cine vise stete nego koristi. Svidelo mi se ono tvoje crno-na-belo pokazivanje plagijata i prevodjenja tekstova. To je lomaca na koju sam mislio. A ako to ne pomogne... pa uvek je tu Slavija.

Ama bre Ilicu kakav ti je to nacin citiranja sa svim licnim podacima? Samo zauzima prostor i zbunjuje. Dok provalim sta je sta u postu.... :?

Elita v.v.ilic (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ama bre Ilicu kakav ti je to nacin citiranja sa svim licnim podacima? Samo zauzima prostor i zbunjuje. Dok provalim sta je sta u postu.... __________________________________________________ __________________________
    To koristim kada Krstarica nece da mi posalje tekst pod odgovorom pa moram posle da pisem ponovo. Narocito mi je zanimljivo kada pisanje traje po dvadeset minuta!

Slične teme

1. Da li je astrologija naucno tacna?
    Autor arttim u forumu Astrologija - stručno
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 16.02.2017., 18:32
  2. EVOLUCIJA NAUCNO POBIJENA! - neoborivo oborena
    Autor P E G A Z u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 268
    Poslednja poruka: 28.04.2009., 22:39
  3. Najbolji/Najgori Naučno-Fantastični (SF) Filmovi
    Autor usernamed u forumu Film i video
    Odgovora: 35