rep muzika

HIP HOP jeste zakon ...ali to nije razlog da se dopisujem zbog toga s nekim :)))))))

Ajde najpre da prodjesh test poznavanja HIP HOP muzike :)) :

1. Pravo ime EMINEMA i pevaca 50 CENT ....
2. Napishi imena poslednjih HIP HOP albuma od : Snoop Dogg-a, DMXa, Cypress Hill-a
3. Sta je HIP HOP ? Sta je RAP i koji su pravci .... ????
4. Navedi najmanje 20 domacih RAP grupa
 
pacer:
pevac grupe 50 Cent?
: ) ) )
dobra fora hehe


pa ne zove se sigurno 50 CENT :)) ili da se ne zove mozda G UNIT ( Beg For Mercy ) :shock: :lol: ...50cent je ime grupe zato sto je kovanica od 50centi jednom prilikom zaustavila zrno AK-74 blizu njegovog srca .....

pevac 50 CENT zove se : Curtis Jackson .......a EMINEM .... Marshall Bruce Mathers III ...rodjen 17.10.1972.god, u Kanzas Sitiju ........ M & M inicijali njegovog imena .... tako je i dao ime EMINEM .....


Ako niste nabavili novi album od Snoop Dogga .... skinite ga s neta ili kupite negde ... zove se Tha Blue Carpet Treatment ....... extra je ...
 
Nije mi jasno sto je neko upucen u Hip Hop ako zna imena 50 Centa i Eminema?
Eminem je jos i u redu, ali 50 Cent?
Mozda na pocetku karijere, ali sad su mu pesme vise pop nego hip hop...
Ko je slusao Army Of The Pharoahs (The Torture Papers) ili Jedi Mind Tricks zna sta je hop!
 
trick-trick:
ajd kad ti kazesh da je extra..iskreno ,malo me je mrzelo,ali znash ti shta je dobro...a ovo shto si ti rekao ,to znam i ja..:-)


pa drago mi je sto znash te stvari ...to je barem nesto osnovno ......... jer dansnja omladina ..... pusti SHAILU , CYU , GRUa , 187 , Marchella ..i kazu ... mi slushamo HIP HOP :))))
 
pacer:
Nije mi jasno sto je neko upucen u Hip Hop ako zna imena 50 Centa i Eminema?
Eminem je jos i u redu, ali 50 Cent?
Mozda na pocetku karijere, ali sad su mu pesme vise pop nego hip hop...
Ko je slusao Army Of The Pharoahs (The Torture Papers) ili Jedi Mind Tricks zna sta je hop!


Vremena se menjaju ..... nema vishe tvrdog HIP HOPa ... PUBLIC ENEMY , HOUSE of PAIN, ICE T , Busta Rhymes, Luniz, CYPRESS HILL , 2PAC , DMX , P.Daddy ,BLACK ATTACK , .... mada to su josh uvek grupe koje mozeesh slusati u bilo koje doba noci ..... mada pojavile su se grupe koje se naginjale ka blazoj RAP muzici poput BG the PRINC of RAP , Mc Hammer , Vanilla Ice ...kasnije se javljaju Nana , C-BLOCK,Down By Low, ..... mada josh uvek imash grupa koje prelaze u neki RNB , ali po meni je 50cent ili sada ovaj G Unit ... fenomenalan ..... ali sve je to stvar ukusa .... :wink:
 
whitenicky:
pa ne zove se sigurno 50 CENT :)) ili da se ne zove mozda G UNIT ( Beg For Mercy ) :shock: :lol: ...50cent je ime grupe zato sto je kovanica od 50centi jednom prilikom zaustavila zrno AK-74 blizu njegovog srca .....

pevac grupe 50 CENT zove se : Curtis Jackson .......a EMINEM .... Marshall Bruce Mathers III ...rodjen 17.10.1972.god, u Kanzas Sitiju ........ M & M inicijali njegovog imena .... tako je i dao ime EMINEM .....


Ako niste nabavili novi album od Snoop Dogga .... skinite ga s neta ili kupite negde ... zove se Tha Blue Carpet Treatment ....... extra je ...


Lik si. 50Cent grupa, je cujes ti sebe sta pricas. Taj nick jeste Curtis Jackson sebi dao zbog kovanice, ali grupa sa kojom on ponekad peva jeste G-Unit. 50Cent je JEDAN covek, a ne grupa.

A razlika izmedju Hip-Hopa i rapa je ogromna zato sto je Hip-Hop kultura a rap samo vrsta muzike. I hip-hop spadaju Mc-ing (rap), DJ-ing (R'n'B), Grafiti, Breakdancing.

E ovako, vidim da si faca, pa aj mi reci sledece:

Koje je pravo ime Snoop Dogg-a, The Game-a, 2Pac-a (najveceg hoppera svih vremena).
I ako si pametan, sa kojom je Em grupom pevao kada je pocinjao karijeru i zasto je 50Cent poceo da se bavi Rap-om?

A dokaz da jos ucis o Rap-u jeste taj sto pitas da li neko slusa Hip-Hop (da slusa grafite ili breakdancing :roll: ) i taj sto Rap pises REP.

Inace ako hoces da diskutujes o rap-u onda je www.rapserbia.tk pravo mesto za tebe. ;-)
 
Hardcore hip hop je jos tu, samo se ne pusta na MTV-u! Postoji dosta underground hopera i grupa koji jos uvek ne odustaju od hardcore hop-a. Valjda ce se izlaskom Dre-ovog Detox-a hardcore hip hop vratiti na scenu. The Game-ov (@Alexxxa2--Jaycon Taylor) "Doctor's Advocate" je pripremio teren...
 
pacer:
Hardcore hip hop je jos tu, samo se ne pusta na MTV-u! Postoji dosta underground hopera i grupa koji jos uvek ne odustaju od hardcore hop-a. Valjda ce se izlaskom Dre-ovog Detox-a hardcore hip hop vratiti na scenu. The Game-ov (@Alexxxa2--Jaycon Taylor) "Doctor's Advocate" je pripremio teren...
e,to......i by the way,game je jedan od malo njih koji uspeva da odrzhi stari sjaj pravog tvrdog gangsta`rap-a koji je zasnovan na pravim ulichnim osecanjima koja se pretvaraju u prelepe hardcore lirike....The Game je da napomenem usput,daleko prejebao Cent-a koji se utopio u komercijalu......a zar Dr.Dre nije izbacio Dretox,ja sam skinuo sa torrenata,mnogo dobra stvar....bash je sjajnu ekipu okupio.....od Busta Rhymes-a preko The Game-a pa do Method Man-a.....sad neznam dal postoji razlika izmedju Detox I Dretox albuma...poshto sam pomalo razocharan prestao da pratim deshavanja na rap sceni zbog navale jebbenih wanna be repera......i glupih tinejdzera i clubbing pesama....
 
e da i da napomenem,p.diddy je sramota za rap,jebbeni slepac sa njegovim pederskim fenserskim fazonom,i taj slepac je bio ortak sa biggijem,treba da ga bude sramota....govnarchina jedna.....
 
Pa 50Centova prva 3 albuma su licila na nesto, onda massacre i get rich 2006 ima samo mozda ukupno 7-8 pesama koje valjaju, a The Game jeste stvarno otisao daleko, a ima samo 25 godina. On je cini mi se Pacov naslednik.

Sa druge strane Eminem, on nije na foru gangsta rap-a, on vise prica ono o zivotu "jadnika" ali i on sve vise zalazi duboko u komercijalu...

Inace svi oni teze ka pravom rap-u dok ne dostignu slavu, a onda se sve svodi na jos vecu lovu...

P.S. www.rapserbia.tk
 

Back
Top