Починилац масакра у Новом Саду:"зашто причате о 1,300 људи кад у Ираку .."

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
..толико погине за пар дана?"

Шандор Кепиро је дао интервју са новинаром Мађарске редакције ТВНС. Новинар згранут га пита како да је тај злочин где је убијено преко 800 Јевреја, трећина јевреја у Новом Саду тако објашњава? Да ли је било листа за стрељање, а овај одговара да жендармерија чији је он био члан није стрељала, већ само приводила одбору за легитимацију.

Упрво је на дневнику приказан део интервјуа.
 
eremita:
Стварно НЕ РАЗУМЕМ тему, буди љубазан па појасни ???

Новинар га пита за масакр а овај каже "Зашто причате о 1,300 људи кад толико погине у Ираку за недељу дана"
 
Alekasandar2:
Новинар га пита за масакр а овај каже "Зашто причате о 1,300 људи кад толико погине у Ираку за недељу дана"

Ахам........па лепо му је и рекао... мислим у принципу треба да се договоримо да ли су сви људи = људи, или су људи само Чивути. 8-)
 
marlon:
bese jedan fin američki film o tome kako su mladi mađarski fašisti privodili odboru za legitimisanje... pa posle 40 godina istina izasla na videlo....


Music Box (1989)
Directed by
Costa-Gavras
Writing credits (WGA)
Joe Eszterhas (written by)

Јел' си мислио на овај филм у коме игра Џесика Ланг?
 
eremita:
Ахам........па лепо му је и рекао... мислим у принципу треба да се договоримо да ли су сви људи = људи, или су људи само Чивути. 8-)

А преведено на нашу ситуацију, може да се каже да ли су Срби цивили, жене, деца, старци из Кравице и уопште околине Сребренице жртве, или су жртве само војно способни муслимани из Сребренице?!
 
Strela:
А преведено на нашу ситуацију, може да се каже да ли су Срби цивили, жене, деца, старци из Кравице и уопште околине Сребренице жртве, или су жртве само војно способни муслимани из Сребренице?!

Дивим се јеврејима, када су тукли прошле године Хезболах у Либану, неки европски политичари су почели да их осуђују а Луиз Арбур представник за људска права (подигла оптужницу против Милошевића) изјавила је "Има елемената за оптуживање израелских официра за ратне злочине на основу командне одговорности."
Никада није то поновила јер је Олмерт, израелски премијер рекао "Европске земље су 1999 напале Србију и Косово и убиле 10,000 људи а да ни једна ракета одатле није пала на њихове жене и децу"

Када их неко чачка, одмах вичу "А шта сте ви радили нама у Аушвицу?"

Требамо и ми тако, када се европљани окоме на нас или само изјаве нешто, ми да кажемо "А ви сте убили милион срба у 2. Светском рату!"
 
Alekasandar2:
Новинар га пита за масакр а овај каже "Зашто причате о 1,300 људи кад толико погине у Ираку за недељу дана"
Pa covek je upravu, u Novom Sadu su ubijali jevreje, za koje me bas zabole, a u Iraku Iracani ginu za slobodu svog naroda.
 
Alekasandar2:
Дивим се јеврејима, када су тукли прошле године Хезболах у Либану, неки европски политичари су почели да их осуђују а Луиз Арбур представник за људска права (подигла оптужницу против Милошевића) изјавила је "Има елемената за оптуживање израелских официра за ратне злочине на основу командне одговорности."
Никада није то поновила јер је Олмерт, израелски премијер рекао "Европске земље су 1999 напале Србију и Косово и убиле 10,000 људи а да ни једна ракета одатле није пала на њихове жене и децу"

Када их неко чачка, одмах вичу "А шта сте ви радили нама у Аушвицу?"

Требамо и ми тако, када се европљани окоме на нас или само изјаве нешто, ми да кажемо "А ви сте убили милион срба у 2. Светском рату!"

Знаш шта Ацо, Јевреји држе Америку, односно Амерички капитал је у њиховим рукама, то је сасвим друга позиција од наше...Међутим мржња према њима је јако стара, ево на пример Шекспиров "Млетачки трговац" и његов лик, негативни јунак Шајлок (Јеврејин), који се бавио зеленашењем, претеча данашњих банкара. Хоћу да кажем и тад су били омражени и пре тога и након тога, а и данас многи их народи мрзе, међутим прикривају ту своју мржњу, како не би били етикетирани као фашисти и оптужени за антисемитизам. Али та мржња постоји и тиња...
 
eremita:
Ахам........па лепо му је и рекао... мислим у принципу треба да се договоримо да ли су сви људи = људи, или су људи само Чивути. 8-)

Ovakvim komentarom si nametnuo tezu da treba preispitati da li su svi ljudi - ljudi.
 
Jebeno je to bilo meni je deda uhapen cim su dosli Madari u Novi Sad i poslet je u logor u Segedin a kasnije i na istocni front da kopa rovove kada je prebegao Rusima to hapsenje ga je spaslo jer su kasnije a pogotovo za vreme racije su dolazili jos nekoliko puta u nasu kucu kod brababe jer je deda bio sumnjiv ddvostruko i kao Srbin i kao predratni komunista.
 
Strela:
Music Box (1989)
Directed by
Costa-Gavras
Writing credits (WGA)
Joe Eszterhas (written by)

Јел' си мислио на овај филм у коме игра Џесика Ланг?
pa su posle utvrdili da taj Eszterhas ima neke veze sa slicnim dogadjajima za vreme Drugog svetskog, tj. njegov tata ili neki rodjak... cula sam na E!kanalu :lol:

Btw, isti lik je rezirao i film Showgirls :lol: :lol: :lol:
pardon, nije rezirao, nego je napisao
:P
 
ra-ta-tat:
Inace, ne mogu da verujem da neko blagonaklono gleda na ubijanje ljudi, bilo da su Jevreji ili Srbi ili ko god... I odakle vam ideja da su tada, tj. tom prilikom ubijani samo Jevreji?

ma nije to ratatat, bio je slagvort za taj film... otac dzesike leng bio je za vreme WWII mađarski fašista i vršio kako reče neko "evidentiranje" jevreja.... koliko ljudi pogine u iraku dnevno je druga priča.
 
dr.antrax:
Pa covek je upravu, u Novom Sadu su ubijali jevreje, za koje me bas zabole, a u Iraku Iracani ginu za slobodu svog naroda.

Ne mogu da verujem da neko ovoliko slabo poznaje istoriju?!?! :shock:
U toj novosadskoj raciji 1941 g polovina od tih ubijenih 1 300 ljudi su bili Srbi.
Pa cak i da su bili samo Jevreji,zlocin je zlocin i zrtva je zrtva bez obzira koje vere bio
tako da je tvoja izjava blago receno UZAS!!!ZGRANUT SAM!!!
Ne mogu da verujem kakve sve izjave admini tolerisu na ovom forumu!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top