Htela bih...

Gost
... da normalno telefoniram, ali me veoma lose cuju. Sestra je polomila telefon u mojoj sobi, pa mi je ostao samo ovaj na compu. Kako da podesim zvucnike, slusalice, mikrofon, kako da otklonim sumove dok telefoniram?
 
Da bi mogla da telefoniras preko racunara, moras
imati modem koji podrzava to...
Na modemu mora biti ulaz za mikrofon, i izlaz za
muzicku karticu. Na nasem trzistu je danas vecina
modema bez toga, a i oni koji to imaju ne radi
kako treba.
Ostaje ti ili da nabavis neki polovan 33.6 modem,
jer oni bolje rade po ovome pitanju, ili da kupis
neki novi telefon. Ako zelis jeftinije telefone, imas kod kineza one kopije sa markom "Panaphone". Kostaju oko 600 din. :-) A odlicni su, zaista. Imaju
cak i identifikator poziva...:-)
 
Ja razgovaram tako preko racunara, bas kao sto ti hoces. Imam modem SWEEX INTEL 56K V92 hardware modem, koji na sebi ima ulaz za mikrofon i izlaz za slusalice (bez toga neces moci). Uz njega dobijas i disk, na kome je program FAX TALK KOMUNIKATOR. Spojis sve, podesis i biras brojeve, zoves, imas memoriju, bas kao i na svakom telefonu. On kosta oko 1000 dinara, pa odluci, telefon ili modem 8)
 
Arsa:
Ja razgovaram tako preko racunara, bas kao sto ti hoces. Imam modem SWEEX INTEL 56K V92 hardware modem, koji na sebi ima ulaz za mikrofon i izlaz za slusalice (bez toga neces moci). Uz njega dobijas i disk, na kome je program FAX TALK KOMUNIKATOR. Spojis sve, podesis i biras brojeve, zoves, imas memoriju, bas kao i na svakom telefonu. On kosta oko 1000 dinara, pa odluci, telefon ili modem 8)


Е, брате, имао сам такав модем, али нисам успео да
га користим како треба. Чуо сам шта ми прича неко
са оне стране линије, али је он мене слабо чуо.
Не знам зашто мени није радило??? :-(
 
Mako:
pa verovatno zato sto si probao na linux-u...

Променио сам корисничко име. :) ...

Па нисам на линуксу, него сам их тада инсталирао на
виндовзу 98. А сада их немам да их испробам у линуксу пошто
сам један био вратио, а други ми је зарибао после око
шест месеци рада.
Чак сам пробао два таква модема. Интел
амбиент 5628 dlc чипсет. Један је био sweeks а други
је неки безимени произвођач. Али модеми су исто радили.
Можда сам на овом свиксовом мало боље чуо саговорника
са оне стране жицу. :) Али, иста песма што се тиче микрофона,
саговорник мене није могао да чује. Уствари, могао је, али
једва да је нешто чуо. Не знам да ли је ово до модема или до драјвера, али предпостављам да је до модема. Ако неко
зна шта је у питању, нека каже.
 
А, да заборавих да кажем да на модему Rockwell 33.600, са чипсетом RKV336ACF/SP телефонирање ради много боље.
И уопште ти старији модеми су доста квалитетнији од ових
што су сада на нашем тржишту. Ови нови модели на пример када се повезују на неки модем са оне стране жицу, често не успевају из прве, него понављају ону њихову "песму" што свирају док се усаглашавају са другим модемом. Као плоча на грамафон када прескаче. А старији модели модема то раде из прве. :)
Они 33.600 су спорији, али ко се мало потруди може наћи
неки старији модел хардверског модема из 56К класе,
наравно полован. То је по мени најбоља солуција. И најјефтинија. Или купити неки екстерни модем који је неколико пута скупљи, али је и квалититнији.
 

Back
Top