zasto se vara

baby84

Primećen član
Poruka
541
mnogo se raspravlja ovdje o prevarama, ko koga, kako i zasto.
mene sad zanima zasto uopste dolazi do prevara ako se nalazite u nekoj duzoj vezi ili u braku.u zivotu jos nisam ni jednog partnera prevarila i nepojmljivo mi je zasto to neko cini.
sad bi voljela od vas da cujem sta vi mislite koji su to razlozi koji dovode do prevare, i ako ste vi nekad varala, sta vas je navelo na to.
evo da dodam jos i ovo: koje bi opravdanje za prevaru oprostili.
 
A sada cu ja tebe da pitam........A ZASTO DA NE?
Naravno ne podrzavam prevaru,ali jednostvano ponekad se desi.......da ti se neko svidi,da te neko osvoji,da pozelis da budes tada sa njim.Pozelis malo da razbijes glupu svakodnevnicu,ne zelis da izgubis ono sto imas,sto je vredno sto si dugo gradila,ali opet pozelis malo da osetis zivot,sto je rekla smokvicica 'leptirice u stomaku'.
Mislim videces vremenom godinama.....ja sam razvila svoju teoriju o prevarama......ali to je jedna dugacka i posebna prica.Neka moja licna pazljivo izucavana filozofija.
Mlada si jos......godinama ces nauciti zasto su neke stvari dobre,zasto i prevara ume da bude dobra(u rtekim slucajevima,ali ume)
 
moram da kazem...mene je moj muz prevario iz ocaja.kaze,posmatrala sam ga ko komad namestaja,uzimala zdravo za gotovo.pa mi slucajno poslao poruku na mob,a hteo njoj.predpostavljam da je podsvesno hteo da bude uhvacen.prosli smo pakao,ali sad smo lepse nego pre mnogo godina.ali ja sam se zarekla,prevara nikad vise.ne zelim nikog da povredim,onako kako sam ja bila povredjena.mada...prevara zaista po nekad moze da spase vezu... :wink:
 
baby84:
mnogo se raspravlja ovdje o prevarama, ko koga, kako i zasto.
mene sad zanima zasto uopste dolazi do prevara ako se nalazite u nekoj duzoj vezi ili u braku.u zivotu jos nisam ni jednog partnera prevarila i nepojmljivo mi je zasto to neko cini.
sad bi voljela od vas da cujem sta vi mislite koji su to razlozi koji dovode do prevare, i ako ste vi nekad varala, sta vas je navelo na to.


prevare dolaze usled nedojebanosti iz tinejdzerskih dana :lol:
 
baby84:
mnogo se raspravlja ovdje o prevarama, ko koga, kako i zasto.
mene sad zanima zasto uopste dolazi do prevara ako se nalazite u nekoj duzoj vezi ili u braku.u zivotu jos nisam ni jednog partnera prevarila i nepojmljivo mi je zasto to neko cini.
sad bi voljela od vas da cujem sta vi mislite koji su to razlozi koji dovode do prevare, i ako ste vi nekad varala, sta vas je navelo na to.

hm...zbog sexa, zbog izazova, zbog leptirica, zbog strasti, zbog zaljubljenosti, zbog nezadovoljstva,.....ima milion razloga....
 
Da bi deca patila :D Kakav paradoks! Stalno se cuva brak zbog dece, sklapa se brak zbog dece, deca pate zbog razvoda a nigde se ne pominje ljubav prema deci, odnos dece prema prevari, odnos prema deci roditelja kad se odlucuju za prevaru u braku, kako deca podnose kad jedno od roditelja vara drugog. To je za mene znak da deca nikome nisu vazna, samo se prave da su im vazna, sete se dece tek kad treba da se prica, prica, opravdava, da se trazi izlaz, da se smislja pomirenje, a kad se radi o pravim osecanjima i vatrenoj ljubavi tu nikad nema dece pa da neko vrisne u zanosu "Necu zbog dece!!!!!".....
 
baby84:
mnogo se raspravlja ovdje o prevarama, ko koga, kako i zasto.
mene sad zanima zasto uopste dolazi do prevara ako se nalazite u nekoj duzoj vezi ili u braku.u zivotu jos nisam ni jednog partnera prevarila i nepojmljivo mi je zasto to neko cini.
sad bi voljela od vas da cujem sta vi mislite koji su to razlozi koji dovode do prevare, i ako ste vi nekad varala, sta vas je navelo na to.
pa iz dosade i pozude!
Ja ne znam kako to da neki ljudi mogu da izdrze u vezama i brakovima bez varanja.....ja bih umrla!
 
chika_doktor:
seko a jel te zlostavljaju roditelji...ma tata sigurno... :) jel bude na kraju i chokolada:)))
Prijatelju, vidim da sam te zaista povredio, a to ni nije bila namera.
Ukoliko želiš da me provociraš, molim te uradi to na malo inteligentniji način,
jer sa ovakvim porukama, nekako ispadaš dosadan i ne zanimljiv.
Siguran sam da možeš ti to bolje. Ajd srećno. :lol:
 
gucci_novosadjanka:
pa iz dosade i pozude!
Ja ne znam kako to da neki ljudi mogu da izdrze u vezama i brakovima bez varanja.....ja bih umrla!

cuj iz dosade,ja mislil kada si u ozbiljnoj vezi.kako onda jednostavno mozes nekog prevariti iz dosade ako ti je stalo do te osobe.
meni je to bezveze, mislim ako si se udo ili ozenio, sam si sebi biro partnera koji ti odgovara i privlaci te, nemozes onda jednostavno tako svaku zaskakat koja ti se svidi i radi svojih nagona voljenu osobu toliko povrijediti.
 
Ljudi kojima je prevara normalna stvar, na neki način su hendikepirani, jer nisu sposobni da vole.
Oni ne znaju šta je to prava ljubav i poštovanje druge osobe.
Pošto su uvereni da ljubav ne postoji, verovatno zato što su razočarani u osobe čija im je ljubav najviše bila potrebna, a to su njihovi roditelji, potpuno odbacuju mogućnost da nekoga vole i svoje ponašanje usmeravaju ka iskorišćavanju drugih osoba, tretiranju ljudi kao običnih predmeta koji su tu samo da zadovolje neku njihovu trenutnu želju.
Ja mislim da ovakve, na određeni način hendikepirane osobe, zaista treba žaliti.
Moguće je da se kod ovih osoba, usled latentne mržnje prema suprotnom polu, javi i težnja za osvetom, tako da njihove aktivnosti često dobijaju karakter osvete za bol koja im je naneta davno, u detinjstvu.

PS: Ostavljam mogućnost da neko u afektu, ili usled osećanja usamljenosti ili problema u vezi, može da padne u iskušenje da prevari svog partnera. To je sasvim druga priča. Ovo što sam prethodno napisao odnosi se na osobe kojima je prevara najnormalnija stvar (da ne bude zabune).
 
bravo shaddow, i ja isto to mislim. al kako vidim ima sve vise osoba kojima je to nesto sasvim normalno. ja sam jednom oprostila prevaru u vezi kad bi mi sad to isto uradio u braku dobio bi nogu u guzicu.
 
a sto bi ja vama pricala nesto o vjernosti a njemu vrtila drugu pricu. ja sam to njemu rekla, tu prevaru sam mu nakon 6 mjeseci jedva oprostila, al u braku vise nebi.razumijem eto jednom se desilo slucajno, mene dugo nije bilo tu i bla bla, mada ni to nije opravdanje al eto, a kad bi sad opet to uradio, onda to znaci nije vise slucajno, nemoze se jedna slucajnost stalno ponavljati.
 
baby84:
bravo shaddow, i ja isto to mislim. al kako vidim ima sve vise osoba kojima je to nesto sasvim normalno. ja sam jednom oprostila prevaru u vezi kad bi mi sad to isto uradio u braku dobio bi nogu u guzicu.
Ma to je očigledno. Samo čekaj sad dok se pojave razni "pametnjakovići" koji će sve ovde da ubeđuju kako je ustvari potpuno normalno prevariti osobu koju voliš (mada je diskutabilno da li takve osobe uopšte znaju šta je ljubav) i kako smo mi koji smatramo da treba pre svega poštovati drugu osobu i biti iskren prema patrneru sa kojim deliš dobro i zlo u životu, ustvari "nezreli i naivni idealisti".
Sve su to naravno veoma razrađene racionalizacije, što je i za očekivati. Jer takva osoba nikada sebi neće priznati da nije sposobna da voli i da je u detinjstvu bila veoma povređena.
 
shaddow:
Ljudi kojima je prevara normalna stvar, na neki način su hendikepirani, jer nisu sposobni da vole.
Oni ne znaju šta je to prava ljubav i poštovanje druge osobe.
Pošto su uvereni da ljubav ne postoji, verovatno zato što su razočarani u osobe čija im je ljubav najviše bila potrebna, a to su njihovi roditelji, potpuno odbacuju mogućnost da nekoga vole i svoje ponašanje usmeravaju ka iskorišćavanju drugih osoba, tretiranju ljudi kao običnih predmeta koji su tu samo da zadovolje neku njihovu trenutnu želju.
Ja mislim da ovakve, na određeni način hendikepirane osobe, zaista treba žaliti.
Moguće je da se kod ovih osoba, usled latentne mržnje prema suprotnom polu, javi i težnja za osvetom, tako da njihove aktivnosti često dobijaju karakter osvete za bol koja im je naneta davno, u detinjstvu.

PS: Ostavljam mogućnost da neko u afektu, ili usled osećanja usamljenosti ili problema u vezi, može da padne u iskušenje da prevari svog partnera. To je sasvim druga priča. Ovo što sam prethodno napisao odnosi se na osobe kojima je prevara najnormalnija stvar (da ne bude zabune).


Slazem se.....kratko i jasno napisano.... ;)
 
znam sta ce se sad desavati na ovoj temi, bila sam jako napadnuta na jednoj temi gdje je zena prevarila svoga muza kad sam napisala da ja to nikada necu ucinit.al briga me za takve komentare, ja imam svoja pravila i principe u braku a nek prica i misli ko sta hoce.za mene su ljubav i vjernost povezani. gdje tu ljubav kad se ti nemozes kontrolisati da ne skocis sa svakim koji ti se svidi u krevet. pa to je onda samo podjebavanje i laganje partnera o nekoj ljubavi.
 

Back
Top