zasto se vara

shaddow:
Ljudi kojima je prevara normalna stvar, na neki način su hendikepirani, jer nisu sposobni da vole.
Oni ne znaju šta je to prava ljubav i poštovanje druge osobe.
Pošto su uvereni da ljubav ne postoji, verovatno zato što su razočarani u osobe čija im je ljubav najviše bila potrebna, a to su njihovi roditelji, potpuno odbacuju mogućnost da nekoga vole i svoje ponašanje usmeravaju ka iskorišćavanju drugih osoba, tretiranju ljudi kao običnih predmeta koji su tu samo da zadovolje neku njihovu trenutnu želju.
Ja mislim da ovakve, na određeni način hendikepirane osobe, zaista treba žaliti.
Moguće je da se kod ovih osoba, usled latentne mržnje prema suprotnom polu, javi i težnja za osvetom, tako da njihove aktivnosti često dobijaju karakter osvete za bol koja im je naneta davno, u detinjstvu.

PS: Ostavljam mogućnost da neko u afektu, ili usled osećanja usamljenosti ili problema u vezi, može da padne u iskušenje da prevari svog partnera. To je sasvim druga priča. Ovo što sam prethodno napisao odnosi se na osobe kojima je prevara najnormalnija stvar (da ne bude zabune).

Malo je ljudi kojima je prevara normalna stvar. Neverstvo se najčešće javlja u nesrećnim brakovima, a ''nesreća'' je, najčešće, zajednička odgovornost. Neko treći uglavnom ima funkciju da razrešava bračne konflikte. Izučite malo bolje, Shaddow.
 
havalius:
Malo je ljudi kojima je prevara normalna stvar. Neverstvo se najčešće javlja u nesrećnim brakovima, a ''nesreća'' je, najčešće, zajednička odgovornost. Neko treći uglavnom ima funkciju da razrešava bračne konflikte. Izučite malo bolje, Shaddow.
Slažem se sa tobom. Takvi slučajevi su česti. Ali istovremeno, činjenica je da zaista postoje osobe kojima je to najnormalnija stvar. Ono što sam napisao odnosi se na takve osobe.
Mogao bih još reći da je problem takvih osoba, ne u samoj vezi, već pre svega u njihovoj glavi.
 
baby84:
mnogo se raspravlja ovdje o prevarama, ko koga, kako i zasto.
mene sad zanima zasto uopste dolazi do prevara ako se nalazite u nekoj duzoj vezi ili u braku.u zivotu jos nisam ni jednog partnera prevarila i nepojmljivo mi je zasto to neko cini.
sad bi voljela od vas da cujem sta vi mislite koji su to razlozi koji dovode do prevare, i ako ste vi nekad varala, sta vas je navelo na to.
evo da dodam jos i ovo: koje bi opravdanje za prevaru oprostili.
iz pocetka...varao sam iz radoznalosti...ali retko,sada to radim zato ste neke druge to bolje rade...
 
shaddow:
Slažem se sa tobom. Takvi slučajevi su česti. Ali istovremeno, činjenica je da zaista postoje osobe kojima je to najnormalnija stvar. Ono što sam napisao odnosi se na takve osobe.
Mogao bih još reći da je problem takvih osoba, ne u samoj vezi, već pre svega u njihovoj glavi.

Nisam ni rekla da ne postoje oni koji varaju zato što nisu u stanju da se vežu, samo mislim da to nije dominatna kategorija, što se tvog posta moglo zaključiti. Ne varaju ljudi samo zbog teške patologije, prosto često ne znaju kako da izađu na kraj sa nečim što ih muči u vezi (braku).
 
Starica sjedi u parku i hrani golubove.
Dolazi starček,sjedne do nje i on počne hranit golubove.
Počinju razgovarati
Starica: Koliko Vam je godina?
On: 88
Ona: Ne bih vam dala
On: Ne bih ja ni mogao ! :) :)
 
Ja mog muza nikada ne bih mogla prevariti,na znam kako bi mogla da zivim sa znanjem da sam ucinila nesto tako grozno osobi koju volim najvise.Ali isto tako neverujem da bih bila u stanju da oprostim prevaru,mislim da bih umrla od tuge i zelje da sve bude kao pre,al ipak ne bi oprostila.
Ali opet,ovo je moj stav o tome,a ko zna kad bi se to stvarno desilo (mislim na to da on mene prevari) kako bih reagovala,mozda bih ga i ubila :shock: ...
 
e vidis happyce i ja imam isto tako misljenje i bas sam zbog toga postavila temu, jer mi nikako nije jasno kako neko i zasto to cini voljenoj osobi, pogotovo ako sam iz iskustva zna kako je bolno biti prevaren.
 
Happy-ca:
Ja mog muza nikada ne bih mogla prevariti,na znam kako bi mogla da zivim sa znanjem da sam ucinila nesto tako grozno osobi koju volim najvise.Ali isto tako neverujem da bih bila u stanju da oprostim prevaru,mislim da bih umrla od tuge i zelje da sve bude kao pre,al ipak ne bi oprostila.
Ali opet,ovo je moj stav o tome,a ko zna kad bi se to stvarno desilo (mislim na to da on mene prevari) kako bih reagovala,mozda bih ga i ubila :shock: ...
..jes...al kad prodju godine....novi vidici,nova saznanja...nove zelje i prohtevi...sve izgleda drugacije...i ja sam tako razmisljao prve godine braka...oko mene su mogle da igraju gole devojke...ne bih ih ni pogledao...a sad...heh....nego nismo svi isti....
 
baby84:
e vidis happyce i ja imam isto tako misljenje i bas sam zbog toga postavila temu, jer mi nikako nije jasno kako neko i zasto to cini voljenoj osobi, pogotovo ako sam iz iskustva zna kako je bolno biti prevaren.
...mog momka-buduceg muzza je devojka sa kojom je bio veren prevarila... to ga je sve u svemu napravilo malo paranoichnim.... ja nikad nisam ostavljena, nikad nisam prevarena (bar da znam) i onda ne gajim strahove da ce da me prevari... a ja, opet iz chiste ljubavi, ne zzelim da ga prevarim.... kada budem htela, necu biti sa njim....
 
Ja smatram da su za prevare kriva oba parntera podjednako. Jer s vremenom se "uvucemo" u svakodnevnicu koja ubija svaku vezu. S vremenom, sve one stvari koje smo radili dok smo bili "zaljubljeni" , vise ne radimo, ne obracamo vise tako puno paznje na sebe, na svoje tijelo, na svoj izgled.....ponasanje.Kad ste zadni put GOLI svog dragana docekali na vratima i odveli u spavacu sobu, koju ste prije toga pretvorili u ljubavno gnijezdo, s muzikom, svjecama...proseco...uljue za masazu.....itd??? Ili, cim je on vas iznenadio?
Fantaziju gubimo u svakodnevnici. Potrebno je puno vise truda i vremena da se ulaze da bi bili sretni o odrzali tu ljuvavnu vezu. Male stvari nas mogu da naprave beskrajno srecnim kao nap. "volim te" na ogledalu u jutarnje sate, ruza na jastuku, ljubavno pismo poslano na radno mijesto...dugi razgovori poslije dobrog sexa...
Ja mislim ta se na taj nacim moze sacuvati ljubav i u njoj rasti. Naravno ako se to obostrano radi.
 
ja sam prevarila momka sa kojim sam godinu dana u vezi a ludo sam zaljubljena u njega, sa njim mi nije bilo kao ni sa jednim ali opet sam ga morala prevariti i nikad mu to nebi priznala. shvatila sam da se bojim ozbiljnih veza i dugih ljubavi i na taj nacin bezim o toga i od neke kolotecine koja se desava kad si sa nekim duze vreme. Tako mi je bilo i sa proslim deckom sa kojim sam bila 3 god.
 
jayme:
ja sam prevarila momka sa kojim sam godinu dana u vezi a ludo sam zaljubljena u njega,sa njim mi nije bilo kao ni sa jednim ali opet sam ga morala prevariti i nikad mu to nebi priznala. shvatila sam da se bojim ozbiljnih veza i dugih ljubavi .....
Eto, o tome pričam. Mislim da takav problem treba rešavati psihoterapijom.

Koliko je to apsurdno. Voliš dečka, super vam je zajedno, a ipak moraš da ga prevariš sa drugim, zato što se bojiš vezivanja i ozbiljne ljubavi. Definitivno psihoterapija.
 
jayme:
ja sam prevarila momka sa kojim sam godinu dana u vezi a ludo sam zaljubljena u njega, sa njim mi nije bilo kao ni sa jednim ali opet sam ga morala prevariti i nikad mu to nebi priznala. shvatila sam da se bojim ozbiljnih veza i dugih ljubavi i na taj nacin bezim o toga i od neke kolotecine koja se desava kad si sa nekim duze vreme. Tako mi je bilo i sa proslim deckom sa kojim sam bila 3 god.

Zato mnogi idu u crkvu i mole da im sutradan kad se udaš budeš komšika......
 

Back
Top