Може ли влада без њих?
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Може ли влада без њих?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Може ли влада без њих?

DINKIĆEVIMA je za srce najviše prirasla fotelja ministra finansija. U G 17 plus zato pred pregovore o vladi glasno najavljuju da se nikako neće odreći ovog resora ni u novom kabinetu, a ozbiljno računaju da im pripadne i mesto predsednika Narodne skupštine.
    "Eksperti" će, nadaju se, biti uključeni u pregovore o novom ministarskom kabinetu u drugoj rundi. To obrazlažu činjenicom da su njihovi principi o radu buduće Vlade načelno saglasni sa stavovima glavnih pregovarača - DS i DSS. Ovo svoje uverenje potkrepljuju podatkom da se predsednik Tadić na nedavnim konsultacijama složio sa njihovom platformom u kojoj su glavne tačke: nastavak pregovora sa EU, smanjenje nezaposlenosti, jak dinar i kompromisno rešenje za KiM.
    Kako prenose naši izvori iz vrha Dinkićeve stranke, njihova je želja da se ljudi za najvažnije portfelje traže u trouglu DS - DSS - G 17 plus. Insistiraće, tvrde, da zadrže poziciju ministra finansija, u čiju će fotelju, verovatno, ponovo sesti Dinkić. Na listi želja im je i potpredsedničko mesto za ravnomerni regionalni razvoj (ako bude uvedeno). Ova funkcija mogla bi da pripadne Ivani Dulić-Marković, u slučaju da G 17 plus ne dobije resor poljoprivrede. Dinkićevi priznaju da su im finansije preče od agrara i zdravstva, ali se potajno nadaju da će Tomica Milosavljević, kao i u prethodnih pet godina, biti prihvatljivo rešenje za njihove partnere u vlasti.
    U G 17 plus se ne odriču lako ni skupštinskog "gonga". Voleli bi rado da ponovo njihov čovek bude na čelu zakonodavnog doma. Kako saznajemo, stranačke kolege bi najradije videle Suzanu Grubješić kao naslednicu Predraga Markovića
    Извор:''Новости''.
    Има ли икакве шансе да добијемо владу без ''експерата''?Ако је то немогуће,мислите ли да је Динкић политичар са најчвршћим позицијама у Србији,или је у питању нешто друго?

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Podrazumevano Re: Може ли влада без њих?

Ako mu je Mišković zaista ujak, onda su mu pozicije više nego čvrste..:wink:

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Колегинице,Мишковић му је заиста ујак...Рука руку мије.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni
    DINKIĆEVIMA je za srce najviše prirasla fotelja ministra finansija. U G 17 plus zato pred pregovore o vladi glasno najavljuju da se nikako neće odreći ovog resora ni u novom kabinetu, a ozbiljno računaju da im pripadne i mesto predsednika Narodne skupštine.
    "Eksperti" će, nadaju se, biti uključeni u pregovore o novom ministarskom kabinetu u drugoj rundi. To obrazlažu činjenicom da su njihovi principi o radu buduće Vlade načelno saglasni sa stavovima glavnih pregovarača - DS i DSS. Ovo svoje uverenje potkrepljuju podatkom da se predsednik Tadić na nedavnim konsultacijama složio sa njihovom platformom u kojoj su glavne tačke: nastavak pregovora sa EU, smanjenje nezaposlenosti, jak dinar i kompromisno rešenje za KiM.
    Kako prenose naši izvori iz vrha Dinkićeve stranke, njihova je želja da se ljudi za najvažnije portfelje traže u trouglu DS - DSS - G 17 plus. Insistiraće, tvrde, da zadrže poziciju ministra finansija, u čiju će fotelju, verovatno, ponovo sesti Dinkić. Na listi želja im je i potpredsedničko mesto za ravnomerni regionalni razvoj (ako bude uvedeno). Ova funkcija mogla bi da pripadne Ivani Dulić-Marković, u slučaju da G 17 plus ne dobije resor poljoprivrede. Dinkićevi priznaju da su im finansije preče od agrara i zdravstva, ali se potajno nadaju da će Tomica Milosavljević, kao i u prethodnih pet godina, biti prihvatljivo rešenje za njihove partnere u vlasti.
    U G 17 plus se ne odriču lako ni skupštinskog "gonga". Voleli bi rado da ponovo njihov čovek bude na čelu zakonodavnog doma. Kako saznajemo, stranačke kolege bi najradije videle Suzanu Grubješić kao naslednicu Predraga Markovića
    Извор:''Новости''.
    Има ли икакве шансе да добијемо владу без ''експерата''?Ако је то немогуће,мислите ли да је Динкић политичар са најчвршћим позицијама у Србији,или је у питању нешто друго?
    Ja verujem da ste ne samo Vi već i mnogi drugi gradjani Srbije previše ožalošćeni zbog ovakvog stanja u skupštini. Ne znam od koga sam čuo ali glasilo je: "Narod je izabrao". E sad, pre nego li se formira vlada Srbije svaka stranka dostavlja svoj plan i program za predstojeći period tzv. platformu ( dakle nema veze sa gradjevinarstvom).
    Na osnovu iznetih platformi dodeljuju se ministarska mesta. Koliko me sećanje služi, mada nije bilo toliko davno, samo jedna stranka je odbila da iznese platformu išavši kod predsednika na kafu i ratluk. Njihov stav je da će to učiniti kada dodju na vlast. Meni kao posmatraču dešavanja ostaje iskrena nada da oni uopšte imaju ikakvu platformu.
    Poslednji put ažurirao/la Iron Lord : 02.03.2007. u 08:35

Domaćin giovaniI (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

dinkic je prvo,prije izbora rascistio sebi teren u stranci,..sjetimo se samo kako je Labusa najurio iz stranke,.
    e onda je uzeo konce u svoje ruke ,finansirao i sam vodio kampanju za izbore,,..
    i presao cenzus!
    meni je to bilo iznenadjenje,i ako mislim da je njihova politika pogubna ,losa i promasena,ipak treba biti realan i priznati da su ostvarili vise nego dobar rezultat.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Iron Lord
    Ja verujem da ste ne samo Vi već i mnogi drugi gradjani Srbije previše ožalošćeni zbog ovakvog stanja u skupštini. Ne znam od koga sam čuo ali glasilo je: "Narod je izabrao". E sad, pre nego li se formira vlada Srbije svaka stranka dostavlja svoj plan i program za predstojeći period tzv. platformu ( dakle nema veze sa gradjevinarstvom).
    Na osnovu iznetih platformi dodeljuju se ministarska mesta. Koliko me sećanje služi, mada nije bilo toliko davno, samo jedna stranka je odbila da iznese platformu išavši kod predsednika na kafu i ratluk. Njihov stav je da će to učiniti kada dodju na vlast. Meni kao posmatraču dešavanja ostaje iskrena nada da oni uopšte imaju ikakvu platformu.
    Апсолутно се слажем!Ја мислим да немају политичку платформу,него само интерес.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.12.2006.
    Reputaciona moć
    43

Čini mi se da je danas SPS ponudio podršku vladi DSS-a i DS-a

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Никако да се отресем тог лошег осећања према Динкићу и Г17. Мржња штети ономе ко је осећа а не према коме је ... А ја Динкића баш ... И зато ми није добро. Стрвина је разгранао своју мрежу у финансијама, и сваког дана то гледам. Сваки дан ми гази на жуљ.

А најжалије ми што је прешао цензус, па опет има имунитет, тако бих волео да га видим на суду.

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio Lacibg
    Никако да се отресем тог лошег осећања према Динкићу и Г17. Мржња штети ономе ко је осећа а не према коме је ... А ја Динкића баш ... И зато ми није добро. Стрвина је разгранао своју мрежу у финансијама, и сваког дана то гледам. Сваки дан ми гази на жуљ.

А најжалије ми што је прешао цензус, па опет има имунитет, тако бих волео да га видим на суду.
    Dinkic na sudu???
    Kolega, to ce biti onda kad Misko bude drugooptuzeni, tj. nikada. Kakva god vlada da se formira, imam utisak da ce Dinkic opet biti ministar. I opet. i opet....

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Читам данас у неким жутим новинама да ће Динкић да добије педалу,пошто је много алав,а ратлук да утрчи као подршка мањинској влади.Мислите ли да је то вероватно,или Тадија и Коштуњави тврде пазар?

Obećava verehovski (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Reputaciona moć
    42

Naravno da ce sledeca vlada biti bez g17. Nju ce formirati DSS i SRS.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Obećava djula_mester (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    40

eh, kad bi moglo i bez DSS-a...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2080

Citat Original postavio Lacibg

Па ако сам принуђен да бирем између Ђелића и Динкића - ипак је бољи Динкић, бар неће Ђелићу враћати покрадене паре и то са каматом.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ја више нисам сигуран...Можда Динкић нађе неки начин да Мишковићу ''врати'' неке паре с каматом?

Slične teme

1. Где може да се нађе...
    Autor Dijenek u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 06.06.2008., 08:28
  2. Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.11.2007., 14:05
  3. Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 09.06.2006., 22:36

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor