INVERTAZA
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: INVERTAZA

Podrazumevano INVERTAZA

Ako neko moze da mi pomogne oko enzima invertaze,dejstvo,primena i struktura mi trebaju!!!
    Unapred hvala

Primećen član hemicari (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: INVERTAZA

Ivertaza (beta-fruktofuranozidaza) je enzim koji katalizuje hidrolizu saharoza na glukozu i fruktozu. Koristi se u prehrambenoj industriji, jer je smesa glukoze i fruktoze koja se ovim procesom dobija (tzv. invertni secer) sladja od saharoze i manje podlozna kristalizaciji. Obicno se izoluje iz kvasca. Inace, ovaj enzim koriste pcele pri pravljenju meda.
    Sto se strukture tice, ne znamo na kakvu strukturu mislis. Enzimi su proteini i sastavljeni su od velikog broja aminokiselina. Imaju cetiri nivoa strukture: primarnu, sekundarnu, tercijarnu i (neki proteini) kvaternarnu. Primarna struktura je sekvenca aminokiselina. Na slici ispod je prikazana tercijarna (trodimenzionalna) struktura, sto je najvisi nivo strukture ovog enzima.

Za sta ti ovo treba? Daj nam vise informacija, pa cemo ti dati specificnije podatke.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Citat Original postavio hemicari
    Ivertaza (beta-fruktofuranozidaza) je enzim koji katalizuje hidrolizu saharoza na glukozu i fruktozu. Koristi se u prehrambenoj industriji, jer je smesa glukoze i fruktoze koja se ovim procesom dobija (tzv. invertni secer) sladja od saharoze i manje podlozna kristalizaciji. Obicno se izoluje iz kvasca. Inace, ovaj enzim koriste pcele pri pravljenju meda.
    Sto se strukture tice, ne znamo na kakvu strukturu mislis. Enzimi su proteini i sastavljeni su od velikog broja aminokiselina. Imaju cetiri nivoa strukture: primarnu, sekundarnu, tercijarnu i (neki proteini) kvaternarnu. Primarna struktura je sekvenca aminokiselina. Na slici ispod je prikazana tercijarna (trodimenzionalna) struktura, sto je najvisi nivo strukture ovog enzima.

Za sta ti ovo treba? Daj nam vise informacija, pa cemo ti dati specificnije podatke.
    Gde može da se nabavi jer se bavim pčelarstvom pa bih invertovao saharozu (ne za "pravljenje" meda, već za martovsku i avgustovsku stimulativnu prihranu)?

Učlanjen
    15.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Stnco, invertaza je prilicno skupa, 51$ za 5g, Sigma Aldrich, ako kupujes na teritoriji SAD. Ne znam da li ti neko kod nas pravi, mozes da pitas na Torlaku (oni prave neke enzime). Saharoza moze da se invertuje i sa HCl, samo ne znamo koliko je to opasno za pcele.

Inace, za dobijanje invertnog secera moze da se koristi i glukozoizomeraza, koja je nesto jeftinija, pa da se krene od glukoze, a ne od saharoze.

Potrebna mi je struktura invertaze iz pekarskog kvasca i aktivni centar invertaze!!! Tacnije treba mi opis te strukture(sto vise to bolje) jer bi trebao da napisem seminarski o tome!

Unapred hvala
    Poslednji put ažurirao/la djole_prolece : 02.03.2007. u 14:06

Učlanjen
    15.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Koliko godina ti imas? Jesi u skoli ili na faksu? Mi nemamo sad vremena da ti pisemo detaljnije, ali, ako razumes engleski, mozemo da ti posaljemo neke radove o invertazi koji ce ti koristiti...

Na faxu sam,pa mozete mi poslati radove,znacilo bi mi!!!

HVALA PUNO

Učlanjen
    15.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio djole_prolece
    Na faxu sam,pa mozete mi poslati radove,znacilo bi mi!!!

HVALA PUNO
    Vazi, samo nam posalji svoj e-mail na pp.

poslao sam vam na pp moj mail! Cekam radove!
    Hvala

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.11.2007., 20:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •