Daleko je otisla danasnja komercijala...

Andra_B4life

Početnik
Poruka
7
Ako malo bolje pogledamo MTV danas,shvaticemo da je MTV jednako Pink,i kao slag na tortu jednako grand!Po cemu je Seka gora od Pussycat Dolls(ili kako se vec pise)!I Seka i one otkrivaju butke,sise su na iyvolte,dupe seva a glasa nigde nema!Neka se niko ne uvredi,ali jbg tako je...Pogledajte spot od Akona "Smack that"-ribe u trakicama dole,i trakicama gore koje su tu cisto da ne budu gole,stiklace od 10 cm i tako dalje...Vrte dupetima,reperi ih odmeravaju kao parce mesa!!!!Jedina razlika je jezik,a i o tekstovima necemo...My humps,my humps...Hmm,da... :-?
 
potpuno tachno,mtv je jedno odvratno propagiranje materijalizma,povrshnosti i gluposti,i josh se servira tinejdzerima......odlichno sredstvo manipulacije u danas korporativnom svetu,gde je ostalo samo pitanje kako zaraditi novac,i kako ga potroshiti,bez imalo svesti i zdravog razuma.....ljudi su obichni robovi sopstvene gluposti,a dok je takvih bice i mtv-ja i granda i ostalih sranja.....
 
Andra_B4life:
Ako malo bolje pogledamo MTV danas,shvaticemo da je MTV jednako Pink,i kao slag na tortu jednako grand!Po cemu je Seka gora od Pussycat Dolls(ili kako se vec pise)!I Seka i one otkrivaju butke,sise su na iyvolte,dupe seva a glasa nigde nema!Neka se niko ne uvredi,ali jbg tako je...Pogledajte spot od Akona "Smack that"-ribe u trakicama dole,i trakicama gore koje su tu cisto da ne budu gole,stiklace od 10 cm i tako dalje...Vrte dupetima,reperi ih odmeravaju kao parce mesa!!!!Jedina razlika je jezik,a i o tekstovima necemo...My humps,my humps...Hmm,da... :-?

i poenta ove teme je...? :roll:
 
pa ako su ljudi dovoljno glupi da dozvole da im grand,i ostale emisije diktiraju sta ce da rade onda mislim uzas....ne kapiram to konstantno pljuvanje granda i mtv-a...mislim ako vam se ne svidja,ne gledajte..........ako ste pametni,prepoznacete ono sto vam odgovara,a ako ste glupi maltretiracete sebe stvarima koje vam se ne dopadaju
 
ma, zajebi komercijalu..ko je do sada uspeo da se spasi, spasen je!
Ovo je predaleko otislo i mislim da nasem svetu nema povratka, preduboko smo zaglibili..a, ljudi su previse lenji kako bi menjali stare navike..
Samo zato sto su neki pravili ogromne greske, mesajuci muziku sa sasvim ne spojivim stvarima, zato smo mi ovde gde smo...sve smo sami napravili, i sami se mozemo izvuci iz svega toga, ali tesko..mislim, ajde nateraj citavu naciju da shvati da je grand i co. djubre...nema sanse,mozgovi su vec uveliko isprani...ne kazem da nema nade, ali, nema je! ;)
 
Lucky girl:
pa ako su ljudi dovoljno glupi da dozvole da im grand,i ostale emisije diktiraju sta ce da rade onda mislim uzas....ne kapiram to konstantno pljuvanje granda i mtv-a...mislim ako vam se ne svidja,ne gledajte..........ako ste pametni,prepoznacete ono sto vam odgovara,a ako ste glupi maltretiracete sebe stvarima koje vam se ne dopadaju
nije to pitanje inteligencije vec slobodne volje,i psiholoshke manipulacije od strane medija......mnogo je to dublje nego shto ti mislish.....ja kazhem manipulacija,pogledaj oko sebe,pogledaj svoju odecu,kompjuter,svoj tv...bilo shta,jel bilo shta od tih materijalnih stvari imash zato shto su esencijalne za zhivot,ili samo zato shto si to chula od nekog,kome je bilo u interesu da ti isto proda,pa si nesvesno kupila(samo navodim kao primer)....isto je i sa muzikom....neki nesvesno slushaju ono shto mainstreem servira kako bi zgrnuo novac,oni koriste sva sredstva moguca,a vecina se jednostavno prepusti.... :-? 8-)
 
Makijavelli:
potpuno tachno,mtv je jedno odvratno propagiranje materijalizma,povrshnosti i gluposti,i josh se servira tinejdzerima......odlichno sredstvo manipulacije u danas korporativnom svetu,gde je ostalo samo pitanje kako zaraditi novac,i kako ga potroshiti,bez imalo svesti i zdravog razuma.....ljudi su obichni robovi sopstvene gluposti,a dok je takvih bice i mtv-ja i granda i ostalih sranja.....



da, bas sam skoro gledao fergie i ludacrisa - glamorous
i naravno tekst je za popizdit: if u aint got the money, take your broke ass home... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
Lucky girl:
pa ako su ljudi dovoljno glupi da dozvole da im grand,i ostale emisije diktiraju sta ce da rade onda mislim uzas....ne kapiram to konstantno pljuvanje granda i mtv-a...mislim ako vam se ne svidja,ne gledajte..........ako ste pametni,prepoznacete ono sto vam odgovara,a ako ste glupi maltretiracete sebe stvarima koje vam se ne dopadaju

bravo,slazem se...voleo bih da neko ucini ovu temu malo manje glupom nego sto jeste i da kaze definiciju komercijale...sta je to ustvari?jel komercijala kad neko ima para da napravi kvalitetan spot za pesmu koju je snimio u nekom jako dobro opremljenom studiu,ili sta?
jos nesto...nisu sve mtv pevaljke iste.postoji jako malo izuzetaka za koje mogu da kazem da volim da ih slusam,kao sto je npr.Gwen Stefani...
 
Makijavelli:
nije to pitanje inteligencije vec slobodne volje,i psiholoshke manipulacije od strane medija......mnogo je to dublje nego shto ti mislish.....ja kazhem manipulacija,pogledaj oko sebe,pogledaj svoju odecu,kompjuter,svoj tv...bilo shta,jel bilo shta od tih materijalnih stvari imash zato shto su esencijalne za zhivot,ili samo zato shto si to chula od nekog,kome je bilo u interesu da ti isto proda,pa si nesvesno kupila(samo navodim kao primer)....isto je i sa muzikom....neki nesvesno slushaju ono shto mainstreem servira kako bi zgrnuo novac,oni koriste sva sredstva moguca,a vecina se jednostavno prepusti.... :-? 8-)
znas kako,pa sve se vrti oko manipulacije,ako bolje pogledas one shitave reklame za kosmodisk,biomede,bozen,pa tako i oko muzike...e sad,mozda cu ja da kupim kosmodisk,probacu i reci huh ovo je sranje i necu kupiti nista slicno nikad vise...isto tako,ja cu okrenuti pink,videti grand i reci huh ovo je dobro ili ovo je lose....ako mi se svidi kupicu,ako kupim neciji disk i ne svidi mi se,pa nista recicu sebi ne kupuj vise...e sad,meni je jako smesno reeci grand manipulise...da li ste ikad pomislili da ti ljudi slusaju tu muziku zato sto to zapravo vole,zato sto im se to zapravo svidja?ako pogledate recimo neke koncerte gde nastupaju rokeri itd,pa prave reklamu za to,jel je i to manipulacija?ne nije,jer ti ako cujes nesto i svidi ti se ti ces to i poslusati..jedino sto me nervira je to sto ako slusas grand ti si izmanipulisan,a ako slusas bilo sta drugo to je zato sto si hteo,jel??e pa ljudi moji,nije tako.....to je sloboda izbora,i niko nikad nije poludeo slusajuci grand...ja se slazem da je to ispod nivoa(makar mog),ali kao sto rekoh ti ljudi nisu prolupali....a to da nam zemlja propada kao i svet jer slusamo MTV i Grand :lol: smejurija....volela bih da za par godina kazu reseni su svi problemi u svetu,samo jos da resimo pitanje muzike i sve ce blistati....e tada cu reci,dajte gasite to,a do tada ljudi molim vas ne lupajte s pricom da se vode ratovi,da ljudi gladuju samo zato sto se slusa ta muzika...ili lupajte,ali to je zavaravanje
 
ne lupamo,to je istina......zato shto je to muzika chiji je glavni moto``potisnuti problem``,aristotel je lepo rekao ``kakva muzika,takva zemlja``,i jesu....evo ja lichno tvrdim da ljudi koji slushaju narodnjake,su psihichki bolesni,glupi,prolupali definitivno,kratkovidi,puni stereotipa,nacionalisti i sve najgore....to je najgora bagra na ovom svetu,i da se ja pitam pobio bi ih sve do jednog....i ne vode se ratovi bukvalno zbog muzike ko je to rekao,ali su politichari koristili muziku,i da budem odredjen narodnjake da bi ljudima nabijali lazhne patriotske nagone,i da bi ljudi pevajuci nosili kundake i klali svoje neprijatelje....to su zhivotinje....zhivotinje slushaju narodnjake,ustvari ne to je uvreda za zhivotinje,neznam....najgori oblik postojanja,to su smradovi koji slushaju narodnjake....
 
ali kao sto rekoh ti ljudi nisu prolupali
Prije ce biti da jesu nije tu samo stvar u kvalitetu muzike, vec i sto se ove danasnje cure poistovjceuju sa onima iz Granda....Mo stari radi u prodavnici i sinoc ulazi u kucu sa rijecima:"Ovi danasnji ljudi stavrno nisu normalni! Kod mene je danas doslo 15 momaka i svi su skoro isto obuceni,a izgledaju ko da su sisli sa Grandove pozornice!Moj boze ko njima diktira modu...." Isti tu je slucaj i sa ovim sapunicama,magazinima poput Scandala i Sveta....otupiše ljudi od toga.....pa oni stalno isto pišu u ostalom koga normalnog zanima je li Jelena Karleusa obukla gace ili nije....Kod nas vazi "hleba, granda i Sveta"
 
Ne mogu samo da shvatim roditelje te omladine pa vecina njih je zivjela u dobu kad se na ovim prostorima pravila dobra muzika i da mogu da svojoj djeci dopuste da slusaju to ruglo e to mi je nepojmljivo....
Lijepo moja profesorica latinskog nekidan rece:"Eeeee,ove nase danasnje pjevaljke riču ko kojoti!"
 
ma dajte molim vas.........neko je dosao obukao se kao neko s granda i odmah je stetan po okolinu???hah,da....po ovo me sto vi pricate ispadate vi stetniji od njih......
@makijaveli
znas kako NE MOZES TI da tvrdis ko je od njih nacionalista,glup,kreten,ogranicen itd....prvo se trudi da upoznas njih pa onda to zakljuci,ovako samo ispadas povrsan blago receno......a to ti govorim jer JA znam primere ljudi koji tu slusaju,pa nisu nista od onoga sto si naveo...svaka vrsta muzike ima svoje ''primere''koji nisu za gledanje,pricanje itd,ali se nikad te druge vrste muzike nisu dovodile u pitanje....evo recimo ja sam gledala dokmentarac gde su Merlin Mansona optuzili da je on zasluzan za nasilje koje vlada,jer svojom muzikom salje takvu poruku....pa eto danas ovde niko to ne spominje,niko njega ne pljuje( a zemlja o kojoj su pricali nije bila Srbija,to eto samo da napomenem)....i manson(koga ja smatram izuzetno pametnim,iako ga ne slusam) je rekao tipa kakve su to gluposti,pa svako ce mene slusati ako hoce,i da PLITKI ljudi(kao sto vi delujete,necu reci da jeste,jer vas ne znam)optuzuju muziku kao glavnog krivca za bilo kakvu vrstu nasilja.......mislim o ovoj temi bi moglo mnogo vise i dublje da se razglaba,ali moglo bi kada bi oni koji pricaju o tome bili potpuno objektivni....vi ste pristrasni.....e da setih se primera,mozda ste i culi,ali svojevremeno su Bitlse i Guns'n'Roses optuzivali(kao i mnoge druge grupe)kako su sektaske jer u svojim textovima pricaju o ne znam djavolu,bogu,itd....i kako to utice nesvesno na um ljudi..........pa ja opet vidim da se u prici o losem muzickom uticaju samo Grand izdvaja....i to izdvajaju oni koji su subjektivni,koji nto ne slusaju,mrze itd i sebi dozvoljavaju da vredjaju one koji to vole,ne trudeci se ni da ih upoznaju kako valja......i to sto ti Makijaveli kazes da bi ih sve pobio govori o tebi kakav si,hm da nije muzika koju ti slusas uticala na to,mislim daj hip hop itd,jer ja ne znam ni jednog koji slusa Grand da je izrazio zelju da ubije nekog pripadnika druge vrste muzike...i sta ja bih sad za tebe mogla da kazem jaooo vidi manijaka kako razmislja itd...zabole me.........i taj tvoj zakljucak,osobe koje slusaju narodnjke su najgori oblik postojanja,eeeee svaka ti cast kad su takve osobe zasluzile takav epitet,samo zato sto su volele(vole) takvu muziku....mislim ja onda ni ne znam sta ti trazis na ovoj temi,jer pisuci nisi dao ni jedan argument,vec si samo vredjao,pljuvao,sto te onda ne odvaja od te ''mase'' o kojoj pricas,zar ne?
 
Ljudi,vidim da ste pricali o manipulaciji medija ! Pa sad da i ja kazem nesto po tom pitanju !!! :) Mediji manipulisu,ali sa druge strane,mediji samo lansiraju ono sto u stvari narod trazi,to kazem sto se muzike tice !!! Narod je od grandovaca napravio zvezde ! Sta bi bilo da je pink emitovao emisiju,a da narod na to nije reagovao kako jeste? Nista ! Grand bi propao i danas ga ne bi bilo ! Ovako,posto narod to trazi,mediji to emituju jer im tako odgovara ! Ne moze se ni sva krivica svaliti na medije !
 
bo!:
Ne mogu samo da shvatim roditelje te omladine pa vecina njih je zivjela u dobu kad se na ovim prostorima pravila dobra muzika i da mogu da svojoj djeci dopuste da slusaju to ruglo e to mi je nepojmljivo....
Lijepo moja profesorica latinskog nekidan rece:"Eeeee,ove nase danasnje pjevaljke riču ko kojoti!"
A na koji nacin roditelji to mogu da zabrane deci ? Sta,sa 20.godina mama treba da mi odredjuje sta cu da slusam?! Mislim ja ne slusam Grand i to,ali sve jedno !!!Sta kao roditelj detetu treba da kaze:"Ne smes da slusas Mileta Kitica !"Ma daj ! Gluposti ! U diskotekama se pusta ta muzika,u nekim kaficima se pusta ta muzika ! Sta da zakljucaju ljude koji to slusaju u kucu i ne daju im da izadju,ili da idu za njima i odredjuju im na koja mesta ce da idu da ne bi slucajno culi negde Indiru Radic ? To ne moze da se zabrani ! Svi smo mi sposobni da odaberemo ono sto nam odgovara !
 
Billie Jean:
Ljudi,vidim da ste pricali o manipulaciji medija ! Pa sad da i ja kazem nesto po tom pitanju !!! :) Mediji manipulisu,ali sa druge strane,mediji samo lansiraju ono sto u stvari narod trazi,to kazem sto se muzike tice !!! Narod je od grandovaca napravio zvezde ! Sta bi bilo da je pink emitovao emisiju,a da narod na to nije reagovao kako jeste? Nista ! Grand bi propao i danas ga ne bi bilo ! Ovako,posto narod to trazi,mediji to emituju jer im tako odgovara ! Ne moze se ni sva krivica svaliti na medije !
slazem se
 

Back
Top