Jeste li igrali Lock on: modern air combat

nrile

Početnik
Poruka
9
Jeste li igrali Lock on: modern air combat.odlicna igrica.Mozete letjeti sa A-10, F-15C, Mig-29A, Mig-29S, Su-25, Su-27, Su-33.
Imas mision editor stavljas koga hoces u koaliciju i stavljas avione sa naoruzanjem koje ti hoces, stavljas nosace aviona, protu vazdusnu odbranu.Veoma teska i dobra igrica.
Imas i enciklopediu u kojoj imas sve 3D modele aviona i karakteristike.
 
Sta bi sad? Otvori se tema i to je to.
Sto se tice Lock On, tu sam se bavio strogo Ruskim avionima - Migom 29 i mojim voljenim Su - 27 ( 33 ), prema Americkim sam oduvek gajio averziju pa nisam "leteo" nijednim od ponudjenih. Ipak, pre neki dan odgledah na Discovery ( mislim da je tu bila emisija ) istoriju mitraljeza, odlicna emisija u kojoj su na kraju dosli do topa na A - 10. Monstrum koji zauzima skoro pola aviona i cija municija ima oko 30 cm duzine, koji se montira i dovlaci do aviona specijalnim kolicima a cija je namena kako znamo unistavanje oklopnih vozila. Takodje znamo a u emisiji nije pomenuto da je municija cesto napravljena od osiromasenog uranijuma cija masa prevazilazi masu klasicne municije. Koliko je realno uradjena simulacija da se snimci gadjanja skoro uopste ne razlikuju od gadjanja koje se moze videti u igri - zvuk i brzina ispaljivanja su isti. Osim topa A - 10 ima i sirok spektar oruzja za delovanje po ciljevima na zemlji i vredi ga " provozati " i ispitati sve njegove mogucnosti koje su zaista ogromne. Osim sto je ruzan nenormalno i sto ruzno zvuci sve ostalo je stvarno na mestu.
 
Obersturmfuehrer:
u tim emisijama ingorisu skoro sve sto nije americko...
inace, gledao sam nekoliko top tenkova, i u jednoj je cak T34 bio na prvom mestu, sto me vrlo zacudilo......
Ili Britansko... gledao sam nesto kao komparaciju najboljih vojski na svetu... i birali su medju Americkom, Britanskom, Italijanskom i dal' Francuskom dal' Nemackom, nisam siguran... davno je to bilo.. 3 - 4 godine... i kao Britanci imaju najbolju vojsku... haos i tuga... :arrow: :-|
 
Ne moras nista da mi objasnjavas, Tigar je svoju pojavu na Ruskom frontu obelezio neslavno ali to je samo bilo u pocetku. Kasnije je bio strah i trepet kako u Rusiji tako i u bilo kojem delu sveta. Panzer 1 je bio doduse los ali rec je o Panzer 4 - Tigru a da ja ne bih objasnjavao pevise valja traziti i citati.
 
slazem se sa bobom kada kaze da je tigar precenjen..
panzer 1 je bio obicna kanta, kao i panzer 2 i u pocetku rata je itekako bilo tenkova koji su mogli da ih nadigraju....
panzer 4 nije tigar, tigar je bio panzir 6, a panther je bio panzer 5....
tigar je bio previse tezak, i previse veliki i sve ostlo...
meni se licno tigar svidja kao tenk za napad bas zato sto je mrcina, ali mislim da je bio bolji panther koji je imao top manjeg kalibra, ali zato odlican top koji je mogao da ubije svaki protivnicki tenk...
elem, sto se tice nemackih tenkova - Pz3 (kasnije verzije) ili Pz4, koji je u stvari bio zamena za pz3....
 
pre bih rekao obrnuto...
u kursku, tacnije kod prokhorovke su t34-85 se izuzetno pokazale...
zasto?
pa zato sto se bitka vodila na maloj razdaljini, gde manje i brze t34 mogle da okruze tigrove i da ih razbucaju...
da ne govorimo o kalibru 85mm koji je mogao da probije tigra bez problema...
jedino nisam siguran koliko je t34-85 bio cest u to vreme...
 
tigar je malo reci tehnicko savrsenstvo , samo je gurnut u rat nespreman, i tako nespreman je bio najbolji! njemu ravnog tenka u drugom svetskom ratu nema, nista sto bi moglo sa njim da izadje na kraj! on je konsrtukciski gledano savrsen,mehanicka resenja tog tenka su bila za generaciju bolja od svih drugih konkurenata!
 
sve je to tacno i apsolutno se slazem...
ali sta radi tigar kada dodje 5 t34?

ista prica kao sa t90 vs abrams..
t90 jeste MOZDA napredniji i bolji...a sta ako dodje 5 abramsa?

e da, inace, ako cemo oko tehnike, MNOGO savrseniji je Tigar 2, za koji ne postoji dokmentovan proboj sa preda...
 
Obersturmfuehrer:
slazem se sa bobom kada kaze da je tigar precenjen..
panzer 1 je bio obicna kanta, kao i panzer 2 i u pocetku rata je itekako bilo tenkova koji su mogli da ih nadigraju....
panzer 4 nije tigar, tigar je bio panzir 6, a panther je bio panzer 5....
tigar je bio previse tezak, i previse veliki i sve ostlo...
meni se licno tigar svidja kao tenk za napad bas zato sto je mrcina, ali mislim da je bio bolji panther koji je imao top manjeg kalibra, ali zato odlican top koji je mogao da ubije svaki protivnicki tenk...
elem, sto se tice nemackih tenkova - Pz3 (kasnije verzije) ili Pz4, koji je u stvari bio zamena za pz3....
Slazem se...
 
nrile:
Jeste li igrali Lock on: modern air combat.odlicna igrica.Mozete letjeti sa A-10, F-15C, Mig-29A, Mig-29S, Su-25, Su-27, Su-33.
Imas mision editor stavljas koga hoces u koaliciju i stavljas avione sa naoruzanjem koje ti hoces, stavljas nosace aviona, protu vazdusnu odbranu.Veoma teska i dobra igrica.
Imas i enciklopediu u kojoj imas sve 3D modele aviona i karakteristike.

lepa igra , ali mi je boja ...

SECRET WAR OVER NORMANDY na 4CD ili 1DvD ide igra .... mnogo je bolje uradjena grafika nego LOCK ON :wink:
 
Panzer 1 nije za diskusiju uopste, to je bio vec na pocetku rata zastareo model za slabim naoruzanjem i tankim oklopom. Sve do pojave Panzer 4 je bilo manje - vise lose a i sam panzer 4 je imao probleme u prvim bitkama koji su kasnije otklonjeni. T -34 je nesumjivo bio superioran u odnosu na pomenute modele sve do pojave pomenute cetvorke a kasnije i Panzer 5 koji je bio bez premca. P4 je unistavao ciljeve na daljini od 2 km i imao brzinu zrna 1000m/s, prednji oklop je imao debljinu od 100 mm. Na kraju, citajte izvestaje Britanaca koji su svedocili o nemoci saveznickih tenkova protiv tigrova, cak se pominju uspesi samo jednog P4 protiv 20 T - 34 koje je unistio. Kasniji modeli kao kraljevski Tigar ( Konigstiger ) ili Ferdinand su pokazali jos vece uspehe iako je Nemacka vojska vec bila u defanzivi. Mislim da je umanjivanje moci i uspeha pomenutih tenkova deo propagande kojom su saveznici ublazavali svoju inferiornost i koja je i dan danas aktuelna. Slicno su pokusali sa Mesersmit avionima i pilotima koji su na njima imali mnogostruko veci broj obaranja od najboljih saveznickih pilota, rekordi koji dan - danas nisu oboreni.Posto tema nije o tenkovima pricu mozemo nastaviti na drugom mestu.
 
ama nije isto Pz4 sto i tigar...
Pz4 je bio napravljen u mali milion varijanti, od varijante sa topom koji bi imao problema da probije lonac, do varijante sa topom koji je mogao da se nosi sa skoro svim protivnickim tenkovima...

ti govoris o tezini, i oklopljenosti tenka, jacini topa, sto nije jedina stvar koju treba uzeti u obzir, tu je i tezina rukovanja tom spravom, brzina proizvodnje, lakoca odrzavanja, cena, obuka...trallala

ako govorimo jedino o snazi oklopa i topa, ja cu onda uvek da kazem Tigar 2 (a ne kingtigar, to je saveznicko ime za taj tenk) i uvek cu biti u pravu...
 
Obersturmfuehrer:
pre bih rekao obrnuto...
u kursku, tacnije kod prokhorovke su t34-85 se izuzetno pokazale...
zasto?
pa zato sto se bitka vodila na maloj razdaljini, gde manje i brze t34 mogle da okruze tigrove i da ih razbucaju...
da ne govorimo o kalibru 85mm koji je mogao da probije tigra bez problema...
jedino nisam siguran koliko je t34-85 bio cest u to vreme...
toliko su se dobro pokazale da je svaki tigar koji je uspeo biti unisten pre svog unistenja u proseku unistio po 7 t34! odlicno su se pokazali! cinjenice su zastrasujuce, to je kao kada 3 dana pricaju o iskrcavanju na normandiju, a onda na kraju tek onako spomenu da je na nemackoj strani bilo manje ljudstva nego u 4 ulice u staljingradu! ponavljam cinjenice znaju da budu surove, a bolji poznavaoci tenkova, i njihovog sklapanja uopste,dakle ljudi od struke, znaju da je tigar u ono vreme bio toliko superiorniji tenk od svih ostalih,da o tome u strucnim krugovima uopste nema sporenja, on je imao inovativna resenja , koja dan danas imas na tenkovima.... a price su price, pa i danas niko ozbiljan nece tvrditi da je abrams bolji tenk od t90s, ne da je bolji, nego bi bilo pogresno tvrditi i da je malo losiji, jer nije malo vec je t90s prosto jedna generacija iznad! to je bio slucaj i sa tigrom, i ni on nije bio cest na kursku, mislim svega 400komada!
 
nije 7 vec izmedju 4 i 5.
to kaze statistika.
i nista mu ne vredi nikakva superiornost kada ruskih tenkova ima neuporedivo vise....
zakljucak: t90 moze da bude bolji koliko hoces kad ima vise abramsa...

sem toga, kako tigar moze da bude toliko bolji kada se kvario na svakoj dzombi? govoris o tenku koji nije mogao da puca iz pokreta da se ne bi raspao...
 
ja sam decidirano rekao za tigrove! a ne odnos unistenih tenkova uopste, dakle svaki tigar je unistio 7 protivnickih tenkova pre nego sto je on bio unisten! a i da je 5 , a nije, pa znate li vi koliki je to odnos? to su sve ruske price za malu decu, niti se kvari niti je imao problema sa pucanjem, pa kako takav nakaradan unisti toliko ruskih tenkova! ko ti je rekao da abramsa ima vise od t90s? ajde oces da se kladis u to? znas li koliko ima komada tenka abrams u svetu? novog? a koliko se godina proizvodi? znas li koliko ima t90s ? recimo samo u indiji? mada naravno, rusi sve prodaju u osiromasenoj verziji! inace drugar , tebe izgleda nisu obavestili, da rusija ima 3 puta vise tenkova nego amerika! neznam dali to znas? i da ima proizvodni kapacitet koji se poredi indeksom 5 naspram amerike, dakle dok amerika stigne da napravi 1 abrams, ovi naprave 5 t90s ! proveri....
 
ZORANNS83:
ja sam decidirano rekao za tigrove! a ne odnos unistenih tenkova uopste, dakle svaki tigar je unistio 7 protivnickih tenkova pre nego sto je on bio unisten! a i da je 5 , a nije, pa znate li vi koliki je to odnos?

pa?
ova tvrdnja treba da potvrdi sta?
da ima bolji oklop - ima
da ima bolji top - ima
i sta to znaci?

ZORANNS83:
to su sve ruske price za malu decu, niti se kvari niti je imao problema sa pucanjem, pa kako takav nakaradan unisti toliko ruskih tenkova!
zasto mislis da su to price za malu decu, a ne mislis za T90 isto?

ZORANNS83:
ko ti je rekao da abramsa ima vise od t90s? ajde oces da se kladis u to? znas li koliko ima komada tenka abrams u svetu? novog? a koliko se godina proizvodi? znas li koliko ima t90s ? recimo samo u indiji?

koliko ih ima?

ZORANNS83:
mada naravno, rusi sve prodaju u osiromasenoj verziji! inace drugar , tebe izgleda nisu obavestili, da rusija ima 3 puta vise tenkova nego amerika!
siguran sa da imaju i 4 puta vise raznih T55 i T72...
 

Back
Top