Jeste li igrali Lock on: modern air combat

mastercat:
nit manje zemlje nit vise separatista.svi bi da budu glavni u svoje selo.

To je toliko blizu istini da ti pojma nemas. Nasih cetiri ocila nisu bas bili ukaz na istorijsku tendenciju Srba da se ujedine, mada je absolutno i toga bilo. To je vise bio vapaj i upozorenje od starijih generacija novim sta moze da nam se desi ako nastavimo sa nasim uobicajenim stavovima rasula.

Jesmo li se mi naucili tome? Nismo. Cim nema nekog spoljasnjeg neprijatelja, a mi hop opet jedni drugima za vrat. Gori smo nego Skoti. :roll:
 
Silent Bob:
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Ukraine
Tu imas o istoriji Ukrajine i njihovim ratovima protiv Rusije...

Ukrajina nikad nije bila nezavisna, njena teritorija je bila cas pod Rusijom,pa Litvanijom,Poljskom,Ugarskom...Ukrajinci su se borili za onog ko je vladao, kao i bosanski Srbi protiv Srbije u I svetskom ratu.

Silent Bob:
Za Vojvodjane... nece... mozda bi ti tako zeleo, al' nece...

Daj Boze da nece, ali gospodin sakati, je sredio tamo gde treba da se sredi.


Silent Bob:

Ne racunaj sitne pobune,kao ni skorasnju istoriju.
 
Obersturmfuehrer:
nego, zoran je spomenuo automatski loader za Tigar, a evo ja vec 3 dana trazim infromacije o tome i nikako da nadjem , pa bih voleo da nam pojasni....
automatski punjac za tigra??? :confused: odkud ti to ? nigde ja to nisam rekao, to ne postoji! probaj da nadjes mail gde sam to spomenuo, ali nemoj opet da bude ko sa ''rasipanjem'' zrna za 5,56 i 7,62 :-)
 
hm
mogao sam da se kladim da sam video da si to napisao....

elem, i dalje ostajem pri tvrdnji da Tigar nije najbolji tenk iz WW2, vec da je itekako precenjen, i da ako govorimo o uopste modernim tenkovima koji imaju naznake tenkova iz ww2 da je to panter...koga takodje ne smatram najboljim tenkom...
 
pregledaj,nisam sigurno to napisao! nemci sada nemogu da naprave automatski punjac,a kamoli da su tada mogli!to zvuci kao ne bas tako komlikovano,ali je to sigurno jedan od najkomplikovanijih uredjaja tenka t90s! ima mnogih misljenja,ali tigar je stvarn po meni,i ne samo po meni bio tehnicko cudo tog vremena,nije tu stvar samo u tome koliko je taj tenk bio uspesan,vec sta je on novo uveo,koje se onda daljim razvojom i iskustvima iz rata usavrsilo! najbolji primer toga je bas taj automatski punjac uveden u t72! to je ogromna prednost koju taj tenk ima,i veliko tehnolosko dostignuce,medjutim imalo je veliku manu,rotacioni punjac u t72 je bio velikog kapaciteta (22metka) i bio je na nezgodnom mestu,ali jedinom mogucem,a to je ispod topa,e on je bio vrlo ranjiv,i cesto je dolazilo do samoopaljivanja prilikom penetracije bilo rakete bilo granate unutra! iz te tacke to je ne toliko uspesna stvar,jer ima i veliku manu,ali ona je odma usavrsena,i mane su zaobidjene, te je t72 bio zacetnik toga! e tako i tigar, kasniji tenkovi nisu izmisljali toplu vodu, sve je to tigar izmislio, vec su bili prosto prepravljanje gresaka i mana u njegovoj konstrukciji,a nikako mejnanje njegovog osnova! zato ja kazem da je tigar najbolji tenk 2.s.r. , a maje gledam na njegov uspeh u borbil, koji je bio ogroman, iako je nedovrsen usao u rat!
 
ZORANNS83:
pregledaj,nisam sigurno to napisao!

pregledao...nisi :)
mada, ko zna, mozda nesto mutis ;)

ZORANNS83:
koliko je taj tenk bio uspesan,vec sta je on novo uveo,koje se onda daljim razvojom i iskustvima iz rata usavrsilo! najbolji primer toga je bas taj automatski punjac uveden u t72!

moguce da sam ovako nesto procitao...
dakle - TAJ punjac....izgleda kao da se govori o Tigru....
 

Back
Top