Canon A530 as webcam
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Canon A530 as webcam

Podrazumevano Canon A530 as webcam

Postoji li mogucnost da Canon A530 koristim kao webcam?

Aktivan član laa-laa (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Canon A530 as webcam

Mislim da ne.
    A i ako može, ako ti treba web kamera izdvoji još malo novca za nju, zaista je šteta u te svrhe koristiti foto aparat (koji pri tom nije nimalo jeftin za razliku od web kamere).
    ...ne bojim se života ni ljudi, bojim se samo da me se tvoje srce ne zasiti;

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Ne, nije moguće.[/font]

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hteo sam da postavim sličnu temu.....o dv cam ili foto-aparatima...
    ovih dana bi trebalo da kupim nešto 500 evra......opet, volim fotografiju, ali mi je moj mali digit već na samrti.......... fotografije sa dv kamera nisu nešto, tako sam pročitao.... s druge strane ne mogu da snimam duže i kval. video zapise sa fotoaparatom.....ako biste mogli nekako da mi pomognete u donošenju odluke...nemam para za oba...kako da prelomim? nemojte samo..odluči sam..evo, odlučujem i pitam za savet............

Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Procijeni sam koliko puta bi iz stana/džepa izvukao video kameru, a koliko puta foto-aparat.
    Da li bi snimao zalazak sunca ili bi ga samo uslikao.
    Da li bi ljudi oko tebe strpljivo pozirali i prirodno se ponašali dok ih snimaš ili bi im bilo draže da prosto "okineš" i ćao.
    Da li bi imao strpljenja da satima montiraš i konvertuješ snimljeni materijal ili da ga prosto prebaciš na hard disk.

Ja sam za fotoaparat.
    A kad kupuješ, malo se raspitaš i oko video moda, kupiš neku veliku i brzu memorijsku karticu i eto tebi video snimka dovoljne dužine (da ne kažem neograničene) i sasvim solidnog, zadovoljavajućeg kvaliteta.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]@moonja
    Odluku ćeš morati da doneseš sam. Šta češće radiš: fotografišeš ili snimaš? Odgovor će ti rešiti dilemu koju imaš.[/font]

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ok, hvala i samo još jedno pitanje...da li bi mi kartica od 1.0 gb radila posao za video mod? kolika je dužina zapisa... i šta preporučujete, koju veličinu kartice da uzmem ako se, ipak, odlučim za fotoaparat....

Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Neki foto aparati imaju ograničenje na trajanje video klipa, bez obzira na veličinu kartice. Prvo obrati pažnju na to.
    Da bi postigao puni efekat, kartica treba da je brza (mada to ne mora da bude značajno za pojedine aparate, sve zavisi šta kupuješ).
    Vremenska dužina video zapisa (koji stane na npr 1GB) zavisi od kvaliteta snimka.
    Nije neka mudrost - uzmi najveću karticu koju možeš da priuštiš, ali ne ispod 512MB, a i to je malo ako ćeš da praviš dosta klipova i slika u velikoj rezoluciji.

Slične teme

1. Canon PowerShot A530
    Autor \\Rain_Man u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.02.2007., 14:59
  2. Canon PowerShot A530
    Autor \\Rain_Man u forumu Multimedija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.02.2007., 14:19

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor