Haris Silajdžić: Evropi bliži srpski fašizam od bošnjačke demokratije

RainbowSix

Veoma poznat
Poruka
10.717
Srna, Fena

28.02.2007 23:02

SARAJEVO - Bošnjački član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić izjavio je juče u Sarajevu da je "Evropa progutala da joj je bliži velikosrpski fašizam, nego demokratija Bošnjaka u BiH".

"Sasvim je sigurno danas da na osnovu presude Međunarodnog suda pravde u Hagu, embarga, ponašanja Evrope, kao i minimiziranja žrtava itd. postoji predrasuda protiv i na štetu Bošnjaka muslimana", rekao je Silajdžić novinarima, pojašnjavajući svoju tvrdnju izrečenu na tribini Vijeća Kongresa bošnjačkih intelektualaca pod nazivom "BiH juče, danas, sutra".

On smatra da su "muslimani žrtva, ali da žele demokratski put ka Evropi, što im se ne želi priznati".

Prema njegovim riječima, presuda u tužbi BiH protiv Srbije i Crne Gore u službi je izjednačavanja krivaca i žrtve.

"Sud u Hagu prihvatio je samo ono što je morao i što nikako nije mogao izbjeći, a to je genocid u Srebrenici. Dakle, fašizam nikad nije daleko od Evrope", rekao je Silajdžić.

Hrvatski član Predsjedništva BiH Željko Komšić svoje obraćanje na tribini započeo je priznanjem da će i ovaj put govoriti "sasvim lično, jer priča i brani ono što najviše voli - BiH".

"Moram priznati da se od prekjuče osjećam prilično otrovano", rekao je Komšić, govoreći o tome kako je on lično doživio presudu Međunarodnog suda pravde u Hagu.

On je rekao da je "rat u BiH bio agresija, čija je jedna od metoda bila genocid".

Haris Silajdžić i reisu-l-ulema Mustafa efendija Cerić složili su se da je presuda Međunarodnog suda pravde u Hagu "nepravedna u odnosu na žrtve genocida".

"Presuda nas ne smije obeshrabriti, već treba da u nama probudi odgovornost i saznanje da svijet priznaje samo jake i sposobne, te da ne možemo računati na milost, već na svoju pamet i snagu koja nas može, uz Božju pomoć, spasiti od neistine, nepravde i genocida", rekao je reis Cerić.

"Silajdžić i reis su se složili da je vrijeme za naše istinsko jedinstvo i međusobnu solidarnost u kojoj će naša djeca prepoznati svoju bolju i sretniju budućnost", saopštila je Služba za odnose s javnošću Predsjedništva BiH.
 
Силајџић је лопов и развратник.Није им доста што су покренули рат у Босни,већ би хтели да Србију опљачкају огромном одштетом.А сама прича о исламској демократији је смешна,пошто у земљама где су исламисти на власти нема демократије!8-)
 
''Islamska demokratija''...
g030.gif
g030.gif
g030.gif
:lol:
 
misoni:
Силајџић је лопов и развратник.Није им доста што су покренули рат у Босни,већ би хтели да Србију опљачкају огромном одштетом.А сама прича о исламској демократији је смешна,пошто у земљама где су исламисти на власти нема демократије!8-)

Ja sam ponosan, ne na Silajdzica i njegove izjave ili vodjenje politike, vec sto Bosanska vojska nije pocinila genocid, niti su vojno politicke strukture BiH uopšte bile predmet rasprave na sudu za krsenje medjunarodnog ratnog prava.

Takodjer nisam ponosan na pojedince, pripadnike Armije Republike BiH, koji su osudjene ili kojei ce biti odudeni za ratni zlocin ali sam ponosan na pokojnog majora Mihajla Petrovica, Slavisu Sucura, Dragana Vikica, jednako kao i na Bosnjake pripadnike Armije za koje se ne sumnja u bilo kakvo izvrsenje zlocina.

I bas dok ovo pisem, na FTV cuh politicki vic na racun nacionalizma:
"Marko je kriv sto Haris vozi najveci pokvaren Auto, koji rasipa otpadno ulje po Sarajevu, kocnice su u B.Luci, volan u Mostaru a auspuh u Neumu".

Moze se tumaciti na razne nacine ali u svakom slucaju auto se mora popravljat pa i pod cijenu smjene vozaca, koji bi se tome vjerovatno protivio.
 
Знате шта мисле ти глупи Бошњаци... Срби су као нацисти који су кренули да истребе бошњачки живаљ у циљу стварања Велике Србије... Какве будале и каква кретенска теорија...

Зашто је Мујо морао да затвори школу јахања на таласима, подавили му се сви коњи...
 
Jaguar b. p.:
Знате шта мисле ти глупи Бошњаци... Срби су као нацисти који су кренули да истребе бошњачки живаљ у циљу стварања Велике Србије... Какве будале и каква кретенска теорија...

Зашто је Мујо морао да затвори школу јахања на таласима, подавили му се сви коњи...

Presuda jasno kaze da Srbija nije kriva i mi Srbijanci sa ponosom mozemo reci da nismo genocidan narod.
 
siticentar:
Ja sam ponosan, ne na Silajdzica i njegove izjave ili vodjenje politike, vec sto Bosanska vojska nije pocinila genocid, niti su vojno politicke strukture BiH uopšte bile predmet rasprave na sudu za krsenje medjunarodnog ratnog prava.
Ja nisam ponosan zbog činjenica:
-da moj narod mora da živi u nametnutoj mu državi,
-da moj narod primoravaju sluša gluvu himnu takve fantom države,
-da moj narod primoravaju maše sa zastavom koja na sebi ima motiv skinut sa danskog jogurta,
-da mi u toj zemlji spore što navijam za onoga koga ja to želim,
-da u toj zemlji mojoj djeci spore da u školama čitaju Gorski Vijenac,
-da neki drugi koji se navodno zalažu za ''suživot'', moj narod u na svojoj rodnoj zemlji nazivaju agresorom,
-da me u toj državi pokušavaju da ubijede da je dan kada noj narod niko ništa nije pitao - zapravo nacionalni praznik te zemlje,
-da mom narodu spore da ima dvojno - državljanstvo svoje matice te da su mi preči Iran, Turska i Palestina od majke Srbije,
-da živim u državi koja koja učestvuje na zasjedanju samita zemalja islamske konferencije, umjesto na sjednicama Evropske komisije,
-da živim u državi koja je pod stalnom opservacijom međunarodne zajednice zbog političke ocjene da je to sredina pogodna za logističku podršku međunarodnom islamskom terorizmu,
-da živim u državi gdje član predsjedništva organizuje prijem ratnom zločincu po povratku sa izdržavanja kazne,
-da živim u državi gdje član predsjedništva poručuje da ''srpski narod može da ide iz nje u Srbiju, ali ne može da ponese zemlju sa sobom'',
-da živim u državi čiji je nacionalni popis još uvijek predmet dnevnopolitičkih kalkulacija,
-da živim u državi u kojoj nekome smeta što se grade mostovi na Drini,
-da živim u državi gdje Ivu Andrića smatraju nacionalistom, a Gavrila Principa teroristom,
-da živim u državi gdje se broje žrtve samo sa jedne zaraćene strane, dok se kod stradanja pripadnika mog naroda stvari relativizuju do te mjere da se pravi jednakost sa brojem stradalih i kvadratima razbijenog stakla po Sarajevu...
siticentar:
Takodjer nisam ponosan na pojedince, pripadnike Armije Republike BiH, koji su osudjene ili kojei ce biti odudeni za ratni zlocin ali sam ponosan na pokojnog majora Mihajla Petrovica, Slavisu Sucura, Dragana Vikica, jednako kao i na Bosnjake pripadnike Armije za koje se ne sumnja u bilo kakvo izvrsenje zlocina.
Nisam ponosan ni na stalne pokušaje da neko drugi u ime mog naroda tumači šta je srpski interes i patriotizam stalno veličajuči nekoliko srpskih izroda koji se mogu izbrojati na prste jedne ruke, a koji su radi nekih ličnih porodičnih razloga bezuspješno dokazivali da su ''veći katolici od samog Pape''!!!
Nisam ponosan ni na činjenicu da živim u državi gdje jedan narod bira onoga koji će ''zastupati interese drugog naroda!!!
I bas dok ovo pisem, na FTV cuh politicki vic na racun nacionalizma:
"Marko je kriv sto Haris vozi najveci pokvaren Auto, koji rasipa otpadno ulje po Sarajevu, kocnice su u B.Luci, volan u Mostaru a auspuh u Neumu".
Sasvim, razumljivo pošto BiH može prije da se poistovjeti sa autootpadom nego sa nekom ozbiljnijom državom!!!
Moze se tumaciti na razne nacine ali u svakom slucaju auto se mora popravljat pa i pod cijenu smjene vozaca, koji bi se tome vjerovatno protivio..
Aaaa, to tebe svrbi!!! E ovog puta ''dođem''!!! Ovoga Srbina dole desno na slici mogu da skinu samo Srbi!!!
dodik.jpg
 
-da mom narodu spore da ima dvojno - državljanstvo svoje matice te da su mi preči Iran, Turska i Palestina od majke Srbije,

----------------

Samo cu te uputiti na predratnu izjavu Vuka Draskovica koja otptilike glasi ovako:

Neki misle i uvjereni su da im je Majka Turska, pa dobro neka idu svojoj majci, ali neka je ne dovode da i meni bude majka.

Ja mislim da je Vuk bio u pravu za one kojma je majka Turska, a isto ja mislim za one u Bijaljini ili bilo gdje u BiH, kojima je majka Srbija ili ti Hrvatska neka svi svojoj majci, neboj se nece Bosna i Hercegovina ostati prazan prostor.

Drzavna zastava, grb, himna i sl. trebte predloziti nesto iz histotijskog kontinuiteta srednjovjekovne Bosne, po mom je najprikladniji grb i zastava iz vremena herceg Stjepana Kosace. Srpski zastavu, protiv koje nemam nista, stavite na svoje privatne objekte i objekte srpskih udruzenja a himnu proglasite himnom srpskog naroda i pjevajte ja po cijeli dan na tim mjestima to hocu, mogu i i trebam kao covjek postovati a nemoj je stavljati na zgradu opstine u RS-u gdje sam i ja po slovu ustava stvarno a u praksi ko biva ravnopravan.

Dalje ne vidim potrebu da se osvrcem na tvoj ekstremni nacionalizam.
 

Back
Top